איך לבטל דוח עקיפה מימין

איך לבטל דוח עקיפה מימין

עקיפה מימין – על פי תקנה 35 לתקנות התעבורה, קבע המחוקק כי על כל נהג לנהוג ככל הניתן, בצדו הימני של הכביש.

גם כאשר מדובר על כביש חד סטרי וכן בכביש דו סטרי וזאת, בכפוף להוראות אחרות אשר קבועות בחוק.

כגון: הוראה אשר אוסרת על נהיגה בנתיב תחבורה ציבורית כך למשל  מונית או אוטובוס או רכב פרטי נוסע בנתיב שיועד לתחבורה ציבורית ו-מתכוון לפנות שמאלה ואותת.

יודגש כי ההוראות לגבי עקיפה נכונה, ניתן למצוא בקישור כללי עקיפה על פי תקנות התיאוריה

עקיפה מימין - איך לבטל דוח של עקיפה מימין עורך דין תעבורה חיים אליה מסביר

עקיפה מימין דוח איך זה קורה?

קרה לרובכם שנהג נוסע בנתיב השמאלי ולפניו נוסע רכב באיטיות רבה מדי, הנהג אשר נוהג ברכב לפניו

אינו מגיב לאיתותים או לצפירות ונדמה כי הוא אינו מעוניין לפנות את הדרך ולעבור לנתיב הימני.

ועל כן,ישנם נהגים אשר מגבירים את המהירות ומבצעים עקיפה מימין או שנאלצים לרדת לשוליים.

כאשר, הנהג המבצע את העקיפה מימין הנהג עובר על החוק. 

עקיפה מימין חוק  

נוהג ב-רכב לא יעקוף רכב מהצד הימני ב-יותר באותו כיוון נסיעה.

דהיינו חל איסור לעקוף רכב מימין היות וקיים סיכון שנהג הרכב הנעקף, לא יכול להבחין ב-אותו רכב העוקף מימין,

כך שיש סיכון לגרימת תאונת דרכים. שכן, עפ”י חוק חייב הרכב הנעקף לחזור לימין ומחשש זה שלא יבחין נהג הרכב הנעקף ברכב העוקף מימין, מה שעלול לגרום לתאונת דרכים. 

עוד קבע המחוקק ב-תקנה 47 {א} לתקנות התעבורה כי נהג לא יבצע עקיפה של רכב אחר, אלא רק מצדו השמאלי של אותו פני רכב, המשמעות היא שאסור לעקוף רכב אחר מצדו הימני.

לייעוץ ללא התחייבות צור קשר עו”ד חיים אליה  -0524-42-42-21 משרד 077-530-9587.  

עקיפה מימין – דו”ח

עקיפה מימין דוח – כאשר נהג לא נוהג בצדו הימני של הכביש בניגוד לתקנה האמורה, הוא יהיה חשוף לקנס בסך של 250 ₪ ורישום של 4 נקודות חובה במשרד הרישוי, בגין עבירה זו.

ניקוד זה, עשוי אף לגרור עוד סנקציות, החל מקורסי נהיגה ועד לפסילה בפועל לתקופה  של בין 3-9 חודשים, במידה ולנהג עוד נקודות במשרד הרישוי עפ”י שיטת הניקוד החדשה, ראה טבלת ניקוד נהגים – טבלת הניקוד.

עקיפה מימין מותרת בתנאים הבאים :

בלי לפגוע בתקנת משנה {א} ותקנה 35, בכביש חד סטרי אשר יש בו שני נתיבים או יותר באותו כיוון הנסיעה, כאשר בשל הצפיפות,

נעים בו כלי רכב בטורים בכל נתיב, לא יראו כעקיפה את תנועתם של כלי רכב הנעים בנתיב אחד.

כאשר הם נוסעים במהירות העולה על מהירות הרכב כשבנתיב האחר ובלבד, שהדבר לא יגרום

הפרעה או סיכון לתנועה. 

סעיף משנה ב’ לתקנה 47, דן בחריגים אשר לפיהם מותרת עקיפה מצד ימין.

חריג זה כאמור, מתייחס למצב מיוחד של תנועה איטית בעומס, כאשר מדובר בשני נתיבים.

מדובר על איזון האינטרסים שבין זרימת התנועה השוטפת, לבין ביטחון הציבור ועוברי הדרך,

מוחל החריג האמור בנסיבות הללו.

בנוסף, מותרת עקיפה מימין בפנייה שמאלה על כביש חד סטרי או אל כביש שיש בו שני נתיבים או יותר בכל כיוון נסיעה ועד שהנהג השלים את פנייתו לתוך הנתיב השמאלי בלבד או מתכוון לפנות.

ענישה על עקיפה מימין :

בכתב האישום אשר הוגש כנגד הנהג אשר עקף מימין – הוראות החיקוק תירשם כך “נהגת ברכב הנ”ל ועקפת מצד ימין רכב אחר בניגוד לתקנה 47 אלף לתקנות התעבורה”

האם ניתן לרשום דוח אזהרה במקום דוח זה:

הנחיות משטרת ישראל – לא ממירים דוח זה לאזהרה.

לסיכום המאמר –

עקיפה מימין 4 נקודות,  קנס בגובה של 250 ש”ח, לא ניתן לרשום אזהרה על דוח של עקיפה מימין ובוודאי שגם לא ניתן להמיר את הדוח לאזהרה.

איך מבטלים דוח על עקיפה מימין 

על מנת לבטל דוח עקיפה השוטר חייב לרשום מספר פרמטרים המוכיחים את ביצוע העבירה:

 1.  חייב השוטר לרשום את מצב התנועה בכביש.
 2. מזג אוויר – כך למשל אם היה ערפל, חשוך, גשם, אור יום, וכיוצא בזה.
 3. אופן זיהוי הנהג אשר ביצעה לכאורה את העבירה.
 4. מקום עצירתו של הרכב והאם הרכב הפריע לתנועה.
 5. היכן עמד ומה הוא שדה הראייה שהיה לשוטר האם יש קשר עין רצוף מרגע גילוי העבירה ועד העצירה בפועל. ועוד. 

יודגש :  אלא מקצת הפרמטרים שעל השוטר לציין כמו גם יש עוד מספר רב של פרמטרים שצריך לבחון בטרם בית המשפט יבטל את הדוח, וכך גם את הנקודות.

ולכן חשוב במקרה  להתייעץ עם עורך דין תעבורה מומחה אשר יבחן את נסיבות המקרה. 

שאלות או הבהרות צור קשר, לייעוץ ראשוני ללא עלות, אנו כאן כדי לסייע עורך דין חיים אליה נייד 0524-42-42-21,  משרד – 077-530-9587 מנהלת משרד קרן.  

ראה מה אחרים חיפשו 

עורך דין תעבורה חיים אליה

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.

צור קשר

 • ראו מה לקוחות חושבים עלינו ( ביקורות גם מהפייסבוק וגם מגוגל )

  Kolin Tamara
  Kolin Tamara
  11:33 30 Apr 21
  עורך דין חיים אליה מקצועי ואלוף!!! טיפל לי בשני תיקים בבית המשפט הוריד לי נקודות והשיג את התוצאה הטובה ביותר... סבלני וזמין תמיד לכל שאלה ועזרה. ממליצה בחום מניסיון כמובן❤️
  meir hagbi
  meir hagbi
  14:30 27 Apr 21
  הגעתי אל חיים בדקה ה-99 ורגע לפני שהודתי בדוח מהירות שבכלל לא ביצעתי וחטפתי סתם 8 נקודות. אמרתי לעצמי שעם כאלה ביקורות חיוביות, שווה שאבדוק אותו רגע לפני שאני משלם ונכנע למשטרת ישראל.אני חייב לציין שמהרגע שכף רגלי דרכה במשרד שלו מיד הבנתי שהוא הולך לחלץ אותי מבעיה הזאת. הצורה בה הוא נרתם לשאול אותי שאלות לחקור ביחד את המקרה וכמות האיכפתיות שנשפכה ממנו זה באמת שאין לתאר במילים. אתה מרגיש ברגע שהגעת הביתה לאבא ואמא של התעבורה בישראל.חיכיתי בסבלנות לטלפון ממנו, ואכן זה קרה, ואחרי כמה זמן הוא חזר אליי עם התשובה הכי משמחת... הדוח בוטל!אז רגע לפני שאתם ממהרים לשלם ולהודות שווה לעצור לקפה אצל חיים, זה מציל חיים!אתה מלך! 💪😀
  צחית אורן
  צחית אורן
  16:42 06 Apr 21
  עו"ד חיים אליה מקצוען אמיתי.הגעתי אליו בדקה ה 99.9 לפני משפט.היה אדיב,סבלני וקשוב למקרה.מיד דחה את המשפט למועד מאוחר יותר.עודכנתי בכל דבר שקשור למשפטתמיד זמין לכל שאלה.תשלומים נוחים והכי חשוב התוצאה שהתקבלה היא בדיוק מה שקיוויתי ורציתי.ממליצה בחום רב.
  Victor Heifets
  Victor Heifets
  13:48 06 Apr 21
  הגעתי לעו"ד חיים איליה בעקבות ביקורות חיוביות באינטרנט, ולא טעיתי.לאורך כל הדרך, חיים הסביר בשקיפות ובסבלנות כל צעד וצעד, היה עימי בקשר שוטף, הסביר את כל האפשרויות וביחד התקדמנו בתהליך עד לסיומו המוצלח, במחיר הוגן ובמינימום השקעת מאמץ מהצד שלי.תודה רבה על השירות המעולה.ממליץ בחום!
  Eitan Shem-Tov
  Eitan Shem-Tov
  14:01 16 Mar 21
  עו״ד חיים אליה תותח אמיתי. מקצוען בתחומו, ישר והגון במחיר.הציל אותי משלילה.שירות מהיר ומענה לכל השאלותמומלץ בחום-לא תתאכזבו
  יוסי שטרן
  יוסי שטרן
  11:06 01 Mar 21
  חיים מקצוען אמיתי, היה קשוב למקרה שלי . ניהל את התיק בעינייני בצורה מקצועית ומוצלחת. עדכן אותי בכל פעם בהתקדמות הטיפול עד לסיום מוצלח שלו. תודה רבה
  שיראל זוהר
  שיראל זוהר
  19:48 28 Feb 21
  עורך דין מאוד מקצועי!! שירות מעל לכל כל שאלה כל פנייה מיד נענה . בזכותו ניצלתי מעונש כבד ממליצה בחום
  shahar mor
  shahar mor
  19:29 27 Feb 21
  עורך דין רציני ענייני ועבוד מצוין במבחן התוצאה סיימתי עם הרישויון ביד , בלי נקודות ועם קנס קטן - מה אפשר עוד לבקש .
  אייל הרוש
  אייל הרוש
  13:59 18 Feb 21
  לא רק עורך דין בחסד עליון כזה שהצליח להציל אותי כבעל חברה מסחבת של דוחות תנועה מסובכים בהצלחה אדירהאלא אדם שמדבר בגובה העיניים זמין סובלנילא מובן מאליו אופן הטיפול בי כלקוח ומעל לכל התוצאות שהשיג מומלץ בחום
  קאסה טסרה
  קאסה טסרה
  17:54 30 Dec 20
  חיים אליה עורך דין טיפל בתיק שלי בהמשך שנה בצורה הכי טובה שיכולתי לבקש ,ובעבודה מקצועית ויסודית תמיד היה לי זמין לשאלות וכל דבר שרציתי מומץ בחום ובאהבה .תודה רבה ❤️
  גלעד פרומין
  גלעד פרומין
  09:21 13 Dec 20
  פניתי בשאלה בווצאפ, קיבלתי מענה מהיר אדיב ומקצועי. גם האתר מאוד עוזר באינפורמציה. מומלץ!
  Taii Klein
  Taii Klein
  16:28 07 Dec 20
  אם אתם מחפשים עורך דין אכפתי, מקצועי ומסור הגעתם למקום הנכון. עורך דין חיים אליה ליווה צמוד את התיק שלי עד לסיומו. אני ממליץ!
  abraham dana
  abraham dana
  14:43 07 Dec 20
  נתפסתי במהירות של 50 קמש מעל המותר ושללו לי את הרשיון מיידי במינהלי ל30 יום ללא סיבה מוצדקת.חיפשתי עורך דין מקצוען ומצאתי את חיים אליה שבאותו שבוע הגיש ערעור והחזיר לי את הרשיון בסופו של דבר במשפט הוציא אותי בקנס בלבד.נהנתי מאוד מהשירות מהמקצועות ומהזמינות.תודה עו״ד חיים אליה על הכל תמיד ימליץ עליך למכרים וחברים.
  משה דמקה
  משה דמקה
  10:21 26 Oct 20
  לאחר תאונת דרכים בשבת הייתי בלחץ ולא ידעתי לאן לפנות, חיפשתי באינטרנט עורך דין לתעבורה עם חששות כי לא ידעתי על מי אני אפול. ומשמיים נפלתי על חיים ומאותו רגע שהתקשרתי אליו הבנתי שהגעתי לעורך דין הנכון, שפינה בשבילי בשבת הכל וקבע איתי פגישה תוך שעה מרגע השיחה, אין מילים שיתארו את רמת האיכפתיות והדאגה לפני כל דבר, ורק להרגיע ולתת אופטמיות למצב.הכל פשוט ברמה הכי חברית וליווי הכי מקצועי שיש והבנה אין סופית לכל דבר שצריך.אז קודם כל תודה על הליווי, האיכפתיות וההבנה שלך .אני אישית מצאתי את הכי טוב שיכולתי למצוא ואני ממש ממליץ כי זה האיש הנכון לכל מקרה, זה מתחיל ביחס בתור בנאדם וזה ממשיך למקצועיות בטיפול התיק
  Yoram Koby
  Yoram Koby
  09:22 22 Sep 20
  נכנסתי למשפט מורכב וחיפשתי עורך דין טוב טוב מקצועי שיכול לעזור לי .קיבלתי המלצה על עו"ד חיים אליה .וכבר בהתחלה הרגשתי שאני בידיים טובות עבודה מקצועית לעילא .ליווי לאורך כל הדרך סבלנות לכל שאלה או בעיה .יחס אישי .בקיצור מומלץ בחום
 • פוסטים אחרונים

 • צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע

  בוא נדבר
  small_c_popup.png

  Let's have a chat

  צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  לחץ ליצירת קשר
  1
  כתוב לנו בווצאפ.
  היי, צריך ייעוץ ?
  כתוב הודעה או התקשר.