• 0524-42-42-21
 • משרד 077-530-9587.
 • haim@haimlaw.com
 • זמין 24/7 - למקרים דחופים

בדיקת פוליגרף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

בדיקת פוליגרף

פורסם ב-

בדיקת פוליגרף היא המדד הכי טוב שיש כיום על מנת לקבוע האם אדם מסוים דובר שקר או אמת. אך היעילות של בדיקה זו נטולה בספק והיא איננה קבילה כראיה בבית המשפט ב- משפט הפלילי.

הבדיקה היא למעשה בדיקה בה מחברים לאדם “למכונת אמת” מכונה אשר מודדת את לחץ הדם ומדדים גופניים אחרים על מנת לקבוע האם האדם משקר או דובר אמת.

כאשר המדדים בבדיקה גבוהים או חריגים לשלילה כמו למשל מדדים אשר מעידים על לחץ או חרדה התוצאה תהיה שהאדם דובר שקר.

בדיקה זו איננה הוכחה באופן מדעי ופעמים רבות אנשים שדוברים שקר יכולים “לעבוד” עליה כך שיצא שהם דוברים אמת. במהלך הבדיקה הנחקר נשאל סדרה של שאלות (בדרך כלל שאלות סגורות של כן או לא) ולפי המדדים הגופניים שלו בזמן שהוא עונה על השאלות נקבע האם הוא שיקר או לא.

האם למעסיק יש זכות חוקית לדרוש שנעבור בדיקת פוליגרף?

מקומות עבודה רבים בעלי רגישות שונה דורשים מהעובדים לעבוד בדיקת אמת או בדיקת פוליגרף. למעשה דרישה זו חוקית רק במקרה אחד, במקרה בו בעת חתימת חוזה העסקה בין היתר מופיע גם סעיף הנדרש מדי פעם לפי רצון המעסיק לעבוד בדיקה מסוג זה.

במקרים בהם  אין חתימה על כך שמסכימים לעבור את הבדיקה כחלק מהעבודה שלנו למעסיק אין זכות חוקית לדרוש מאתנו לעבור את הבדיקה ודרישה זו מהווה הפרה של הזכות שלנו לפרטיות.

האם בדיקת פוליגרף היא כלי לגיטימי בחקירות משטרה?

פעמים רבות ניתן לשמוע בחדשות על כך שכחלק מחקירת משטרה בנושאים שונים בהם המילה של חשוד אחד עומדת מול המילה של קורבן העבירה או עד מדינה או חשוד אחר מבצעים השוטרים בדיקת פוליגרף.

בדיקת פוליגרף מהווה כלי חקירה לגיטימי בחקירות משטרה אך היא איננה נחשבת כראייה בבית המשפט. המשטרה יכולה לעשות שימוש בבדיקה זו על מנת לקדם את החקירה שלה ולרדת לשורש האמת.

במקרים מסוים יהיה מותר להציג את תוצאות הבדיקה בבית המשפט – אך המשקל הראייתי שלה יהיה אפסי או קטן מאוד כי בתי המשפט בישראל אינם מקרים בבדיקות פוליגרף כראייה.

בדיקת פוליגרף – איך היא בעצם מתבצעת ומה קורה אם נכשלים בה?

ביצוע בדיקת פוליגרף מתבצעת פעמים רבות על ידי חוקרים פרטיים או חוקרים של המשטרה. הבדיקה כאמור היא בדיקה בה נשאלים שאלות בזמן שמחוברים למכונה המודדת מדדים שונים בגוף המעידים על לחץ, מתח, חרדה או קושי. ככל שהמדדים מראים שבתשובה לשאלה מסוימת הנבדק חש יותר לחץ או חרדה כך התוצאה תעיד על כך שבשאלה זו כאשר הוא השיב הנבדק שיקר. במקרה בו נכשלים בבדיקת פוליגרף נגרם נזק תדמיתי חומר.

במקומות עבודה אנחנו יכולים להיות מפוטרים אם לא עברנו את הבדיקה או שינקטו נגדנו צעדים משמעתיים. במקרה של חקירת משטרה אם לא עברנו בהצלחה כדוברי אמת את הבדיקה החוקרים יוכלו להתקדם הלאה עם התיק נגדנו (רק אם יש להם ראיות אחרות כמו ראיות פיזיות, צילומים או עדויות).ולכן, חשוב להתייעץ עם עורך דין פלילי בעניין.

עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.
עורך דין מקצועי עזר לי מאודלכל אורך התהליך הציג את הדברים בשקיפות מלאהיחס אדיב ושירות מעולה
Daniel
Daniel
14:05 11 Mar 20
אליענה אליאן פרנסיס
אליענה אליאן פרנסיס
22:45 10 Mar 20
עו״ד תותח!! בעל יכולות חיוביות נתינה מעל או מעבר , ממליץ בחום !!
ארגה אנדשאו
ארגה אנדשאו
08:05 10 Mar 20
עורך דין מעולה! לא יכולתי לבקש יותר טוב. נותן מיליון אחוז מעצמו ודואג מעבר. מחויב לעבודתו בצורה יוצאת דופן.תודה רבה חיים!
miri oshri
miri oshri
19:02 17 Feb 20
עורך דין מקצועי, סבלני , בעל הבנה והתנהלות נכונה מול הלקוחות ויילך עם התיק עד הסוף.ממליצה בחום!❤️
אלינה שצברק
אלינה שצברק
12:00 10 Feb 20

צור קשר

 • פוסטים אחרונים

 • אזורי שירות

 • צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Call Now Button
  small_c_popup.png

  Let's have a chat

  צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Open chat
  1
  היי, צריך ייעוץ ?
  כתוב הודעה או התקשר.
  Powered by