פסילת רישיון נהיגה – כל המידע (בדיקה, ערעור, משרד הבריאות)

עודכן לאחרונה ב נובמבר 10, 2023 ע"י חיים אליה

פסילת רישיון נהיגה – אילו סוגי פסילות יש ?

עורך דין רישיון נהיגה – פסילת רישיון נהיגה, אינו עניין פשוט. כאן אציג את סוגי הפסילות והדרכים להתמודדות. לרוב רישיון הנהיגה חשוב עד מאד וזאת כי ישנם נהגים שזהו מקור פרנסתם, כגון סוכני מכירות, נהגי הסעות לעובדים או ילדים, נהגי ציירות, או נהגי מונית וכדומה. במקרה זה, יש לפנות אל עו”ד תעבורה, אשר יכול לעצור את הגזירה ולהחזיר לנהג את רישיונו, תוך נימוקים רלוונטיים בבית המשפט לתעבורה או קצין המשטרה או במשרד הרישוי.

פסילת רישיון נהיגה עורך דין רישיון נהיגה כל המידע עו"ד חיים אליה
פסילת רישיון נהיגה מה עושים כדי להחזיר

ניתן למצוא כמה סוגי פסילת רישיון נהיגה. הראשון הינו על רקע בריאותי {באמצעות המרב”ד}, פסילת רישיון בשל צבירת נקודות לרעת הנהג כאשר הנהג צבר את הכמות המרבית של 36 נקודות. או כאשר מדובר על פסילה מנהלית. כאשר הפסילה תתבצע באמצעות קצין משטרה בשל עבירות תנועה שביצע הנהג. רק עורך דין לתעבורה, יכול להפחית בעונש או להחזיר את הרישיון לנהג, כאשר הוא יבחר באסטרטגיה המשפטית הנכונה.

איך מתמודדים ? – פניה אל עורך דין תעבורה (עורך דין רישיון נהיגה)

עורך דין רישיון נהיגה- בתי המשפט, הינם הגוף המוסמך לפסול אדם אשר הורשע בעבירות תעבורה, מלהחזיק ברישיון נהיגה. יש לדעת, כי תקופת הפסילה, עשויה לנוע בין כמה ימים ועד לפסילת הרישיון לצמיתות, כאשר זה תלוי בחומרת העבירה, התחשבות בוותק הנהיגה של הנהג, עברו התעבורתי ועוד.

עורך דין המתמחה בדיני תעבורה, יוכל להגיע לתוצאות טובות. במידה ופסילת רישיונו של נהג, התבצעה שלא בנוכחותו, ניתן יהיה לבטל במקרים מסוימים באמצעות עורך דינו.

נהיגה בזמן פסילת רישיון

לפי סעיף 67 לפקודת התעבורה, העונש על נהיגה בזמן פסילת רישיון נהיגה הינו מאסר עד 3 שנים, או תשלום קנס כספי על סך של 100,000 ש”ח או אם ביהמ”ש מחמיר בעונש הוא אף יפסוק את שני העונשים גם יחד ולפסילת רישיון הנהיגה לשנתיים נוספות. שוטרים, אינם מוותרים לנהג הנתפס נוהג בזמן פסילה.

פסילת רישיון נהיגה מעל לשנה

כאשר נהג, נפסל רישיון הנהיגה שברשותו לשנה, עליו יהיה לעבור מהתחלה תיאוריה וטסט, על מנת שיוכל לנהוג. זו הסיבה שעל מנת לא להגיע למצב זה, על הנהג לפנות מלכתחילה, כבר בזימון לבית המשפט לתעבורה.

פסילת רישיון נהיגה ע”י הוצאה לפועל

בשנת 2008, קיים חוק אשר מאפשר ללשכת ההוצאה לפועל, לפסול רישיון נהיגה של חייבים. מדובר על סעיף 66א{6} לחוק ההוצאה לפועל. לפי סעיף זה, רשם ההוצאה לפועל, רשאי להורות על שלילת רישיון נהיגה של נהג – (החייב). כאשר הוא סבור כי מדובר בסנקציה מוצדקת בהתאם למקרה. מדובר על פגיעה בחייב, למטרת לחץ שישלם את חובותיו. גם במקרה זה, יש להסדיר את החוב , לפנות אל עו”ד המתמחה בנושא ספציפי זה, כך שהנהג יוכל להמשיך לנהוג, כאשר עוה”ד מנמק, מדוע סנקציה זו אינה מוצדקת כלפי החייב.

בדיקת פסילת רישיון נהיגה

ע”מ לבדוק אם רישיון הנהיגה פסול אפשר להתקשר למשרד הרישוי 5678 *

ערעור על פסילת רישיון נהיגה

נהג אשר קיבל הודעה בדבר פסילת רישיון נהיגה, רשאי יהיה לפנות אל משרד הרישוי, תוך 30 יום מיום ההודעה בבקשה לקבוע מועד לשמיעת טענותיו. אם הנהג פנה למשרד הרישוי, תידחה פסילת רישיון נהיגה בחצי שנה. ע”פ התקנה, בתום 45 יום ממועד ההודעה, או לאחר שניתנה לנהג הזדמנות להשמיע את טענותיו, רשות הרישוי, תיתן את ההחלטה בעניין אמצעי התיקון שבהם מחויב הנהג. במידה ומשרד הרישוי, החליט לפסול את רישיון הנהיגה, ניתן יהיה לערער לביהמ”ש המחוזי.

פסילת רישיון נהיגה משרד הבריאות

רשות הרישוי, רשאית לבטל רישיון נהיגה למי שעל פי דעתה כושר הנהיגה של הנהג לקוי. את המידע מקבלת רשות הרישוי ממשרד הבריאות ומהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים {המרב”ד}. ניתן יהיה לערער על ההחלטה בפני ועדת ערר רפואית של 3 רופאים ובסמכות ועדה זו בלבד, ניתן יהיה לקבל את הערר או לדחותו. על ההחלטה של הועדה הרפואית ניתן יהיה להגיש ערעור מנהלי בביהמ”ש לעניינים מנהליים בתחום סמכותו, מצוי משרד הרישוי שנתן את ההחלטה המקורית.

פסילת רישיון נהיגה על ידי משרד הרישוי

כאשר נהג צבר לחובתו 36 נקודת או 72 נקודות , משרד הרישוי שולח הודעה על שלילת רישיון נהיגה. טיפול בפסילת הרישיון ניתן בשתי דרכים: הראשונה במסגרת הליך שימוע מול פקיד הרישוי עד לקיצור משמעותי בפסילה והשנייה, ביטול דוח תנועה או יותר. יש לציין כי הליך זה, אינו מתקיים באופן אוטומטי, כי אם על הנהג לבקש זאת תוך 30 יום ממועד קבלת ההודעה על שלילת רישיון הנהיגה. יש לדעת, כי הסעיף אשר עוסק בסיווג פסילת רישיון נהיגה הינו סעיף 36 א לפקודת התעבורה, היות ופסילת רישיון הנהיגה הינה עבור כל סוגי הרישיונות.

לכל יעוץ / פנייה / הבהרה – אתם מוזמנים לפנות למשרד עורכי דין חיים אליה 077-530-9587 ריקי – מנהלת משרד סניף מרכז למקרים דחופים ישירות ל-עו”ד חיים אליה 0524-42-42-21.

ראה מה אחרים חיפשו –

 • נהיגה תחת השפעת סמים (כולל עונש) המדריך המלא

  עודכן לאחרונה ב נובמבר 27, 2023 ע"י חיים אליה בעמוד זה אסביר מהי נהיגה תחת השפעה ומה הסיכונים, את המשמעות המשפטית של נהיגה תחת השפעת סמים, מסגרת חוקית, איך סמים משפיעים על היכולת לנהוג, סקירה כללית של החוקים הנוגעים לנהיגה תחת השפעת סמים, עונשים על נהיגה תחת השפעה, נהיגה תחת השפעת סמים עונש?! ההשלכות המיידיות של…

  קרא עוד

 • שלילת רישיון לנהג חדש: כל מה שצריך לדעת

  עודכן לאחרונה ב נובמבר 11, 2023 ע"י חיים אליה שלילת רישיון נהיגה לנהג חדש – בעמוד זה אפרט את כל סוגי השלילות שיש לנהג חדש, כולל הסבר מקיף על נקודות נהג חדש, מה ההשלכות של נהג חדש, תאונה נהג חדש, ואיך מטפלים בדוחות או בזימון לדין מסוג של נהג חדש ע"מ שנהג חדש לא יעשה…

  קרא עוד

 • ערעור על רישיון נשק | טופס ערר על ביטול רישיון נשק | שלילת רישיון נשק

  עודכן לאחרונה ב נובמבר 23, 2023 ע"י חיים אליה בעמוד זה אסביר על ערעור על רישיון נשק הכולל טופס ערר על ביטול רישיון נשק, ערר לקבלת רישיון לכלי ירייה, שלילת רישיון נשק, איך ניתן להגיש ערר על רישיון נשק, עושים ואיך פועלים ע"מ לקבל חזרה את רישיון נשק אחרי שלילת רישיון נשק, התליית רישיון נשק…

  קרא עוד

 • פגיעה בהולך רגל לא במעבר חציה חוקים וענישה כל המידע העדכני

  עודכן לאחרונה ב נובמבר 6, 2023 ע"י חיים אליה פגיעה בהולך רגל לא במעבר חציה לפי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בישראל, כמות הנפגעים בתאונות הדרכים הם הולכי רגל וישראל היא המדינה המובילה בעולם לתאונות דרכים שבה נפגעים הולכי הרגל. ישנם 4 דפוסים המתארים את גרימת תאונות הדרכים: למעשה, לא תמיד הנהגים אשמים לגבי פגיעה…

  קרא עוד

 • דו"ח מהירות נהג חדש | 10 נקודות לנהג חדש – והדרך להתמודד.

  עודכן לאחרונה ב נובמבר 20, 2023 ע"י חיים אליה דוח מהירות נהג חדש – יש לדעת, כי נהג חדש, חייב להקפיד הרבה יותר, מאשר נהג ותיק. על הנהג החדש להימנע מעבירות תנועה, אשר מצוינות בתוספת השלישית לפקודת התעבורה כמו: מהירות מופרזת, נהיגה ללא רישיון, נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים, עקיפה בלתי חוקית, אי ציות…

  קרא עוד

 • בקשה לביטול פסק דין תעבורה כולל דוגמה

  עודכן לאחרונה ב פברואר 3, 2022 ע"י חיים אליה במאמר זה אפרט כיצד ניתן להגיש בקשה לביטול פסק דין תעבורה כולל דוגמה החוק קובע, כי אמנם ניתן לדון נאשם שלא בפניו על עבירות תנועה, אם ההזמנה למועד הדיון בבית המשפט לתעבורה ניתנה לו. ולא התייצב למשפט.  מצד שני, סעיף 130(ח) לחוק סדר הדין הפלילי, קובע…

  קרא עוד

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי, עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, עו"ד חיים אליה אף בוחן תנועה וחוקר תאונות דרכים, קרי, כמי שמגיש לבית המשפט חוו"ד משפטית על אירוע תאונה ומי הגורם האחראי לה ו/או חוקר במסגרת חקירה נגדית את הבוחן תנועה במקרה של תאונת דרכים, עשה דרכו במשטרה. כמו גם, מרצה בכיר (ומרכז אקדמי) לעורכי דין אחרים בתחום נהיגה בשכרות בלשכת עורכי הדין . למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות - אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.


  צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע