פסילת רישיון נהיגה – כל המידע (בדיקה, ערעור, משרד הבריאות)

פסילת רישיון נהיגה – כל המידע (בדיקה, ערעור, משרד הבריאות)

פסילת רישיון נהיגה – אילו סוגי פסילות יש ?

פסילת רישיון נהיגה, אינו עניין פשוט. כאן אציג את סוגי הפסילות והדרכים להתמודדות.

לרוב רישיון הנהיגה חשוב עד מאד וזאת כי ישנם נהגים שזהו מקור פרנסתם, כגון סוכני מכירות, נהגי הסעות לעובדים או ילדים, נהגי ציירות, או נהגי מונית וכדומה.

במקרה זה, יש לפנות אל עו”ד תעבורה, אשר יכול לעצור את הגזירה ולהחזיר לנהג את רישיונו, תוך נימוקים רלוונטיים בבית המשפט לתעבורה או קצין המשטרה או במשרד הרישוי.

ניתן למצוא כמה סוגי פסילת רישיון נהיגה. הראשון הינו על רקע בריאותי {באמצעות המרב”ד}, פסילת רישיון בשל צבירת נקודות לרעת הנהג כאשר הנהג צבר את הכמות המרבית של 36 נקודות.

או כאשר מדובר על פסילה מנהלית. כאשר הפסילה תתבצע באמצעות קצין משטרה בשל עבירות תנועה שביצע הנהג.

רק עורך דין לתעבורה, יכול להפחית בעונש או להחזיר את הרישיון לנהג, כאשר הוא יבחר באסטרטגיה המשפטית הנכונה.

איך מתמודדים ? – פניה אל עורך דין תעבורה

בתי המשפט, הינם הגוף המוסמך לפסול אדם אשר הורשע בעבירות תעבורה, מלהחזיק ברישיון נהיגה.

יש לדעת, כי תקופת הפסילה, עשויה לנוע בין כמה ימים ועד לפסילת הרישיון לצמיתות, כאשר זה תלוי בחומרת העבירה, התחשבות בוותק הנהיגה של הנהג, עברו התעבורתי ועוד. עורך דין המתמחה בדיני תעבורה, יוכל להגיע לתוצאות טובות. במידה ופסילת רישיונו של נהג, התבצעה שלא בנוכחותו, ניתן יהיה לבטל במקרים מסוימים באמצעות עורך דינו.

נהיגה בזמן פסילת רישיון

לפי סעיף 67 לפקודת התעבורה, העונש על נהיגה בזמן פסילת רישיון נהיגה הינו מאסר עד 3 שנים, או תשלום קנס כספי על סך של 100,000 ש”ח.

או אם ביהמ”ש מחמיר בעונש הוא אף יפסוק את שני העונשים גם יחד ולפסילת רישיון הנהיגה לשנתיים נוספות. שוטרים, אינם מוותרים לנהג הנתפס נוהג בזמן פסילה.

פסילת רישיון נהיגה מעל לשנה

כאשר נהג, נפסל רישיון הנהיגה שברשותו לשנה, עליו יהיה לעבור מהתחלה תיאוריה וטסט, על מנת שיוכל לנהוג.

זו הסיבה שעל מנת לא להגיע למצב זה, על הנהג לפנות מלכתחילה, כבר בזימון לבית המשפט לתעבורה.

פסילת רישיון נהיגה ע”י הוצאה לפועל

בשנת 2008, קיים חוק אשר מאפשר ללשכת ההוצאה לפועל, לפסול רישיון נהיגה של חייבים.

מדובר על סעיף 66א{6} לחוק ההוצאה לפועל. לפי סעיף זה, רשם ההוצאה לפועל, רשאי להורות על שלילת רישיון נהיגה של נהג – (החייב). כאשר הוא סבור כי מדובר בסנקציה מוצדקת בהתאם למקרה.

מדובר על פגיעה בחייב, למטרת לחץ שישלם את חובותיו.

גם במקרה זה, יש להסדיר את החוב ,לפנות אל עו”ד המתמחה בנושא ספציפי זה, כך שהנהג יוכל להמשיך לנהוג, כאשר עוה”ד מנמק, מדוע סנקציה זו אינה מוצדקת כלפי החייב.

בדיקת פסילת רישיון נהיגה

ע”מ לבדוק אם רישיון הנהיגה פסול אפשר להתקשר למשרד הרישוי 5678 *

ערעור על פסילת רישיון נהיגה

נהג אשר קיבל הודעה בדבר פסילת רישיון נהיגה, רשאי יהיה לפנות אל משרד הרישוי, תוך 30 יום מיום ההודעה בבקשה לקבוע מועד לשמיעת טענותיו. אם הנהג פנה למשרד הרישוי, תידחה פסילת רישיון נהיגה בחצי שנה. ע”פ התקנה, בתום 45 יום ממועד ההודעה, או לאחר שניתנה לנהג הזדמנות להשמיע את טענותיו, רשות הרישוי, תיתן את ההחלטה בעניין אמצעי התיקון שבהם מחויב הנהג. במידה ומשרד הרישוי, החליט לפסול את רישיון הנהיגה, ניתן יהיה לערער לביהמ”ש המחוזי.

פסילת רישיון נהיגה משרד הבריאות

רשות הרישוי, רשאית לבטל רישיון נהיגה למי שעל פי דעתה כושר הנהיגה של הנהג לקוי. את המידע מקבלת רשות הרישוי ממשרד הבריאות ומהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים{המרב”ד}. ניתן יהיה לערער על ההחלטה בפני ועדת ערר רפואית של 3 רופאים ובסמכות ועדה זו בלבד, ניתן יהיה לקבל את הערר או לדחותו. על ההחלטה של הועדה הרפואית ניתן יהיה להגיש ערעור מנהלי בביהמ”ש לעניינים מנהליים בתחום סמכותו, מצוי משרד הרישוי שנתן את ההחלטה המקורית.

פסילת רישיון נהיגה על ידי משרד הרישוי

כאשר נהג צבר לחובתו 36 נקודת או 72 נקודות , משרד הרישוי שולח הודעה על שלילת רישיון נהיגה. טיפול בפסילת הרישיון ניתן בשתי דרכים: הראשונה

במסגרת הליך שימוע מול פקיד הרישוי עד לקיצור משמעותי בפסילה והשנייה, ביטול דוח תנועה או יותר.

יש לציין כי הליך זה, אינו מתקיים באופן אוטומטי, כי אם על הנהג לבקש זאת תוך 30 יום ממועד קבלת ההודעה על שלילת רישיון הנהיגה.

יש לדעת, כי הסעיף אשר עוסק בסיווג פסילת רישיון נהיגה הינו סעיף 36 א לפקודת התעבורה, היות ופסילת רישיון הנהיגה הינה עבור כל סוגי הרישיונות.

  לכל יעוץ / פנייה / הבהרה – אתם מוזמנים לפנות למשרד עורכי דין חיים אליה 077-530-9587 ריקי – מנהלת משרד סניף מרכז למקרים דחופים ישירות ל-עו”ד חיים אליה 0524-42-42-21.

ראה מה אחרים חיפשו :

פסילה מנהלית כל מה שצריך לדעת

פסילה מנהלית   

במאמר זה אסביר מהי פסילה מנהלית בכלל ומהי פסילה מנהלית בשל מהירות מופרזת אציג את הסיבות בהן ניתן לפסול מנהלית, זימון הנהג לשימוע אמתי? דחיית

קרא עוד »
עורך דין תעבורה חיים אליה

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.

צור קשר

 • ראו מה לקוחות חושבים עלינו ( ביקורות גם מהפייסבוק וגם מגוגל )

  Kolin Tamara
  Kolin Tamara
  11:33 30 Apr 21
  עורך דין חיים אליה מקצועי ואלוף!!! טיפל לי בשני תיקים בבית המשפט הוריד לי נקודות והשיג את התוצאה הטובה ביותר... סבלני וזמין תמיד לכל שאלה ועזרה. ממליצה בחום מניסיון כמובן❤️
  meir hagbi
  meir hagbi
  14:30 27 Apr 21
  הגעתי אל חיים בדקה ה-99 ורגע לפני שהודתי בדוח מהירות שבכלל לא ביצעתי וחטפתי סתם 8 נקודות. אמרתי לעצמי שעם כאלה ביקורות חיוביות, שווה שאבדוק אותו רגע לפני שאני משלם ונכנע למשטרת ישראל.אני חייב לציין שמהרגע שכף רגלי דרכה במשרד שלו מיד הבנתי שהוא הולך לחלץ אותי מבעיה הזאת. הצורה בה הוא נרתם לשאול אותי שאלות לחקור ביחד את המקרה וכמות האיכפתיות שנשפכה ממנו זה באמת שאין לתאר במילים. אתה מרגיש ברגע שהגעת הביתה לאבא ואמא של התעבורה בישראל.חיכיתי בסבלנות לטלפון ממנו, ואכן זה קרה, ואחרי כמה זמן הוא חזר אליי עם התשובה הכי משמחת... הדוח בוטל!אז רגע לפני שאתם ממהרים לשלם ולהודות שווה לעצור לקפה אצל חיים, זה מציל חיים!אתה מלך! 💪😀
  צחית אורן
  צחית אורן
  16:42 06 Apr 21
  עו"ד חיים אליה מקצוען אמיתי.הגעתי אליו בדקה ה 99.9 לפני משפט.היה אדיב,סבלני וקשוב למקרה.מיד דחה את המשפט למועד מאוחר יותר.עודכנתי בכל דבר שקשור למשפטתמיד זמין לכל שאלה.תשלומים נוחים והכי חשוב התוצאה שהתקבלה היא בדיוק מה שקיוויתי ורציתי.ממליצה בחום רב.
  Victor Heifets
  Victor Heifets
  13:48 06 Apr 21
  הגעתי לעו"ד חיים איליה בעקבות ביקורות חיוביות באינטרנט, ולא טעיתי.לאורך כל הדרך, חיים הסביר בשקיפות ובסבלנות כל צעד וצעד, היה עימי בקשר שוטף, הסביר את כל האפשרויות וביחד התקדמנו בתהליך עד לסיומו המוצלח, במחיר הוגן ובמינימום השקעת מאמץ מהצד שלי.תודה רבה על השירות המעולה.ממליץ בחום!
  Eitan Shem-Tov
  Eitan Shem-Tov
  14:01 16 Mar 21
  עו״ד חיים אליה תותח אמיתי. מקצוען בתחומו, ישר והגון במחיר.הציל אותי משלילה.שירות מהיר ומענה לכל השאלותמומלץ בחום-לא תתאכזבו
  יוסי שטרן
  יוסי שטרן
  11:06 01 Mar 21
  חיים מקצוען אמיתי, היה קשוב למקרה שלי . ניהל את התיק בעינייני בצורה מקצועית ומוצלחת. עדכן אותי בכל פעם בהתקדמות הטיפול עד לסיום מוצלח שלו. תודה רבה
  שיראל זוהר
  שיראל זוהר
  19:48 28 Feb 21
  עורך דין מאוד מקצועי!! שירות מעל לכל כל שאלה כל פנייה מיד נענה . בזכותו ניצלתי מעונש כבד ממליצה בחום
  shahar mor
  shahar mor
  19:29 27 Feb 21
  עורך דין רציני ענייני ועבוד מצוין במבחן התוצאה סיימתי עם הרישויון ביד , בלי נקודות ועם קנס קטן - מה אפשר עוד לבקש .
  אייל הרוש
  אייל הרוש
  13:59 18 Feb 21
  לא רק עורך דין בחסד עליון כזה שהצליח להציל אותי כבעל חברה מסחבת של דוחות תנועה מסובכים בהצלחה אדירהאלא אדם שמדבר בגובה העיניים זמין סובלנילא מובן מאליו אופן הטיפול בי כלקוח ומעל לכל התוצאות שהשיג מומלץ בחום
  קאסה טסרה
  קאסה טסרה
  17:54 30 Dec 20
  חיים אליה עורך דין טיפל בתיק שלי בהמשך שנה בצורה הכי טובה שיכולתי לבקש ,ובעבודה מקצועית ויסודית תמיד היה לי זמין לשאלות וכל דבר שרציתי מומץ בחום ובאהבה .תודה רבה ❤️
  גלעד פרומין
  גלעד פרומין
  09:21 13 Dec 20
  פניתי בשאלה בווצאפ, קיבלתי מענה מהיר אדיב ומקצועי. גם האתר מאוד עוזר באינפורמציה. מומלץ!
  Taii Klein
  Taii Klein
  16:28 07 Dec 20
  אם אתם מחפשים עורך דין אכפתי, מקצועי ומסור הגעתם למקום הנכון. עורך דין חיים אליה ליווה צמוד את התיק שלי עד לסיומו. אני ממליץ!
  abraham dana
  abraham dana
  14:43 07 Dec 20
  נתפסתי במהירות של 50 קמש מעל המותר ושללו לי את הרשיון מיידי במינהלי ל30 יום ללא סיבה מוצדקת.חיפשתי עורך דין מקצוען ומצאתי את חיים אליה שבאותו שבוע הגיש ערעור והחזיר לי את הרשיון בסופו של דבר במשפט הוציא אותי בקנס בלבד.נהנתי מאוד מהשירות מהמקצועות ומהזמינות.תודה עו״ד חיים אליה על הכל תמיד ימליץ עליך למכרים וחברים.
  משה דמקה
  משה דמקה
  10:21 26 Oct 20
  לאחר תאונת דרכים בשבת הייתי בלחץ ולא ידעתי לאן לפנות, חיפשתי באינטרנט עורך דין לתעבורה עם חששות כי לא ידעתי על מי אני אפול. ומשמיים נפלתי על חיים ומאותו רגע שהתקשרתי אליו הבנתי שהגעתי לעורך דין הנכון, שפינה בשבילי בשבת הכל וקבע איתי פגישה תוך שעה מרגע השיחה, אין מילים שיתארו את רמת האיכפתיות והדאגה לפני כל דבר, ורק להרגיע ולתת אופטמיות למצב.הכל פשוט ברמה הכי חברית וליווי הכי מקצועי שיש והבנה אין סופית לכל דבר שצריך.אז קודם כל תודה על הליווי, האיכפתיות וההבנה שלך .אני אישית מצאתי את הכי טוב שיכולתי למצוא ואני ממש ממליץ כי זה האיש הנכון לכל מקרה, זה מתחיל ביחס בתור בנאדם וזה ממשיך למקצועיות בטיפול התיק
  Yoram Koby
  Yoram Koby
  09:22 22 Sep 20
  נכנסתי למשפט מורכב וחיפשתי עורך דין טוב טוב מקצועי שיכול לעזור לי .קיבלתי המלצה על עו"ד חיים אליה .וכבר בהתחלה הרגשתי שאני בידיים טובות עבודה מקצועית לעילא .ליווי לאורך כל הדרך סבלנות לכל שאלה או בעיה .יחס אישי .בקיצור מומלץ בחום
 • פוסטים אחרונים

 • צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע

  בוא נדבר
  small_c_popup.png

  Let's have a chat

  צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  לחץ ליצירת קשר
  1
  כתוב לנו בווצאפ.
  היי, צריך ייעוץ ?
  כתוב הודעה או התקשר.