הסדר טיעון נהיגה בשכרות

הסדר טיעון נהיגה בשכרות

נהגים רבים, על פי רוב צעירים, סבורים כי ב-עבירת נהיגה בשכרות, התביעה תסגור להם “הסדר” (הסדר טיעון נהיגה בשכרות).

ובאופן קל נהגים אלה, אינם מודעים לעונש החמור כמו למשל פסילת רישיון נהיגה – פסילה בפועל, מינימום של 24 חודשים ואף במקרים מסוימים מאסר בפועל ( לעבירה שלישית ומעלה) הצפוי להם.

במידה ויורשעו בדין בעבירה של הנהיגה בשכרות. 

מיותר לציין, כי הענישה בבית המשפט, אינה תחנה אחרונה ומלבד העונש המינימאלי הקבוע בפקודת התעבורה בגין נהיגה בשכרות. 

לבית המשפט יש גם את הסמכות להטלת פסילה על תנאי ו-קנס בסך עד 30,000, בנוסף, נהג שהואשם בעבירה זו,

עשוי להישלח ע”י משרד הרישוי לבדיקות במרב”ד {המכון הרפואי לבטיחות בדרכים}. 

במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הנהג עשוי לעבור הערכה פסיכולוגית, כאשר די באפיון שלילי אחד באישיותו, בכדי לפסול אותו מנהלית, למשך שנה.

לרוב בעבירה של נהיגה בשכרות בשונה מעבירת נהיגה במהירות מופרזת משרד הרישוי חסר פשרות. 

גם במידה ו-עו”ד המייצג את הנהג, יגיש ערר על ההחלטה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, לא בטוח כי היא תתקבל ב-בתי המשפט השונים. 

הסדר טיעון נהיגה בשכרות - נהיגה בשכרות

 

האם יש הסדר טיעון מקל של חודשיים בלבד לנהג חדש ? 

אם מדובר על נהג חדש, הסיכוי שיגיע למרב”ד, הינו גבוה, גם אם קיים שינוי בסעיף של נהיגה בשכרות לסעיף קל יותר, כגון נהיגה תחת השפעת אלכוהול סעי’ 26 (2) ל-פקודת התעבורה.

רוב הסדר טיעון נהיגה בשכרות, הינן על בסיס של הקלה  בין סעיף נהיגה בשכרות לסעיף נהיגה תחת משקאות משכרים.

יודגש כי נהג חדש הדרך הטיפול בו בנהיגה בשכרות ע”מ שלא יעשה טסט ותיאוריה פעם נוספת היא דרך טיפול שונה בתכלית מנהג שאינו נהג חדש ראה כאן .

נהג חדש פסילה של 2 חודשים בלבד ע”מ לא לבטל את הרישיון ולעשותו מחדש בשילוב של תיאוריה עם תקופת נהג חדש לשנתיים נוספות.

 

הסדר טיעון נהיגה בשכרות – מה ההבדל בין סעיף נהיגה בשכרות לבין סעיף נהיגה תחת משקאות משכרים?

ישנם מקרים אשר בהם אנו שומעים על נהג שנתפס בנהיגה בשכרות ואמור לקבל 24 חודשי פסילה.

אך בכל זאת, עורך דינו הצליח להשיג הסדר טיעון נהיגה בשכרות של פסילה למשך שנה ואפילו פסילה למשך 4 חודשים.

כאשר עורך הדין, מצליח לשנות את סעיף נהיגה בשכרות לסעיף של נהיגה תחת משקאות משכרים. השאלה היא למעשה מה ההבדל? 

אם אדם מורשע בסעיף של נהיגה בשכרות המחוקק כאמור, קובע עונש מינימאלי של שנתיים פסילת רישיון. 

אבל, אם הסעיף מומר לנהיגה תחת משקאות משכרים,{סעיף 26{2}} אז בסעיף זה, קיימת ענישה מינימאלית של 3-4 חודשי פסילת רישיון הנהיגה.

אם עורך דינו של הנאשם, יצליח להוכיח כשלים בראיות, והכוונה היא שהתיק אינו מושלם ואינו מספיק להרשעה כך שלתביעה עצמה,

מתהווים קשיים לנצח את התיק היכול לבוא לידי ביטוי במכשיר הינשוף אשר משמש את משטרת ישראל לבדיקת נהגים  . 

זהו למעשה מכשיר מדידה וכל מכשיר מדידה, חייב לעבור כיול בכל יום וכן, המכשיר חייב להיבדק אחת לחצי שנה במעבדות המשטרה.

במידה ומכשיר הינשוף, לא כויל בכיול החצי שנתי, אזי, התביעה במקרה זה, תהיה מעוניינת להגיע להסדר טיעון נהיגה בשכרות.

 

אילו פגמים ראייתיים יכולים לגרום לעוה”ד להגיע להסדר טיעון נהיגה בשכרות?

 מדובר ב-3 פגמים ראייתיים לדוגמא:

 • אי הקפדה על ביצוע או על רישום פעולות אשר קשורות לאופן ביצוע בדיקת הינשוף, משך הזמן שחלף עד לביצוע הבדיקה וכדומה. פגמים מסוג זה, מביאים את התביעה למצב של הגעה להסדר טיעון.
 • פגמים אשר קשורים להפעלת מכשיר הינשוף הכוללות גם ביצוע בדיקות יומיות ותקופתיות
 • זהות מבצע בדיקת הינשוף, מיומנותו והכשרתו. על פי רוב, כאשר מדובר על מפעיל שאינו מוכשר או מיומן בהפעלת מכשיר הינשוף, ניתן יהיה בקלות, למצוא פגמים מהסוג הראשון או השני שצוין לעיל. 

לסיכום – יש לדעת, כי ביהמ”ש אינו צד להסדר טיעון נהיגה בשכרות.

ולכן, כאשר מציגים לביהמ”ש את הסדר הטיעון, הוא יסביר לנאשם כי הוא אינו צד בהסדר הטיעון והוא אינו חייב לכבד הסדר טיעון זה.

מצד שני, אם עסקת הטיעון נהיגה בשכרות אינה סבירה באופן קיצוני.

אזי, ביהמ”ש יתערב ויבקש מעוה”ד של הנאשם, לנמק מדוע הגיעו להסדר טיעון. 

אם נתפסת על עבירת תנועה, תהא אשר תהא, פגישת ייעוץ חשובה במהותה במשרדנו ניתנת ללא עלות. 077-530-9587 נייד 0524424221 עו”ד חיים אליה 

ראה מה אחרים חיפשו בנושא זה 

עורך דין תעבורה חיים אליה

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.

צור קשר

 • ראו מה לקוחות חושבים עלינו ( ביקורות גם מהפייסבוק וגם מגוגל )

  Kolin Tamara
  Kolin Tamara
  11:33 30 Apr 21
  עורך דין חיים אליה מקצועי ואלוף!!! טיפל לי בשני תיקים בבית המשפט הוריד לי נקודות והשיג את התוצאה הטובה ביותר... סבלני וזמין תמיד לכל שאלה ועזרה. ממליצה בחום מניסיון כמובן❤️
  meir hagbi
  meir hagbi
  14:30 27 Apr 21
  הגעתי אל חיים בדקה ה-99 ורגע לפני שהודתי בדוח מהירות שבכלל לא ביצעתי וחטפתי סתם 8 נקודות. אמרתי לעצמי שעם כאלה ביקורות חיוביות, שווה שאבדוק אותו רגע לפני שאני משלם ונכנע למשטרת ישראל.אני חייב לציין שמהרגע שכף רגלי דרכה במשרד שלו מיד הבנתי שהוא הולך לחלץ אותי מבעיה הזאת. הצורה בה הוא נרתם לשאול אותי שאלות לחקור ביחד את המקרה וכמות האיכפתיות שנשפכה ממנו זה באמת שאין לתאר במילים. אתה מרגיש ברגע שהגעת הביתה לאבא ואמא של התעבורה בישראל.חיכיתי בסבלנות לטלפון ממנו, ואכן זה קרה, ואחרי כמה זמן הוא חזר אליי עם התשובה הכי משמחת... הדוח בוטל!אז רגע לפני שאתם ממהרים לשלם ולהודות שווה לעצור לקפה אצל חיים, זה מציל חיים!אתה מלך! 💪😀
  צחית אורן
  צחית אורן
  16:42 06 Apr 21
  עו"ד חיים אליה מקצוען אמיתי.הגעתי אליו בדקה ה 99.9 לפני משפט.היה אדיב,סבלני וקשוב למקרה.מיד דחה את המשפט למועד מאוחר יותר.עודכנתי בכל דבר שקשור למשפטתמיד זמין לכל שאלה.תשלומים נוחים והכי חשוב התוצאה שהתקבלה היא בדיוק מה שקיוויתי ורציתי.ממליצה בחום רב.
  Victor Heifets
  Victor Heifets
  13:48 06 Apr 21
  הגעתי לעו"ד חיים איליה בעקבות ביקורות חיוביות באינטרנט, ולא טעיתי.לאורך כל הדרך, חיים הסביר בשקיפות ובסבלנות כל צעד וצעד, היה עימי בקשר שוטף, הסביר את כל האפשרויות וביחד התקדמנו בתהליך עד לסיומו המוצלח, במחיר הוגן ובמינימום השקעת מאמץ מהצד שלי.תודה רבה על השירות המעולה.ממליץ בחום!
  Eitan Shem-Tov
  Eitan Shem-Tov
  14:01 16 Mar 21
  עו״ד חיים אליה תותח אמיתי. מקצוען בתחומו, ישר והגון במחיר.הציל אותי משלילה.שירות מהיר ומענה לכל השאלותמומלץ בחום-לא תתאכזבו
  יוסי שטרן
  יוסי שטרן
  11:06 01 Mar 21
  חיים מקצוען אמיתי, היה קשוב למקרה שלי . ניהל את התיק בעינייני בצורה מקצועית ומוצלחת. עדכן אותי בכל פעם בהתקדמות הטיפול עד לסיום מוצלח שלו. תודה רבה
  שיראל זוהר
  שיראל זוהר
  19:48 28 Feb 21
  עורך דין מאוד מקצועי!! שירות מעל לכל כל שאלה כל פנייה מיד נענה . בזכותו ניצלתי מעונש כבד ממליצה בחום
  shahar mor
  shahar mor
  19:29 27 Feb 21
  עורך דין רציני ענייני ועבוד מצוין במבחן התוצאה סיימתי עם הרישויון ביד , בלי נקודות ועם קנס קטן - מה אפשר עוד לבקש .
  אייל הרוש
  אייל הרוש
  13:59 18 Feb 21
  לא רק עורך דין בחסד עליון כזה שהצליח להציל אותי כבעל חברה מסחבת של דוחות תנועה מסובכים בהצלחה אדירהאלא אדם שמדבר בגובה העיניים זמין סובלנילא מובן מאליו אופן הטיפול בי כלקוח ומעל לכל התוצאות שהשיג מומלץ בחום
  קאסה טסרה
  קאסה טסרה
  17:54 30 Dec 20
  חיים אליה עורך דין טיפל בתיק שלי בהמשך שנה בצורה הכי טובה שיכולתי לבקש ,ובעבודה מקצועית ויסודית תמיד היה לי זמין לשאלות וכל דבר שרציתי מומץ בחום ובאהבה .תודה רבה ❤️
  גלעד פרומין
  גלעד פרומין
  09:21 13 Dec 20
  פניתי בשאלה בווצאפ, קיבלתי מענה מהיר אדיב ומקצועי. גם האתר מאוד עוזר באינפורמציה. מומלץ!
  Taii Klein
  Taii Klein
  16:28 07 Dec 20
  אם אתם מחפשים עורך דין אכפתי, מקצועי ומסור הגעתם למקום הנכון. עורך דין חיים אליה ליווה צמוד את התיק שלי עד לסיומו. אני ממליץ!
  abraham dana
  abraham dana
  14:43 07 Dec 20
  נתפסתי במהירות של 50 קמש מעל המותר ושללו לי את הרשיון מיידי במינהלי ל30 יום ללא סיבה מוצדקת.חיפשתי עורך דין מקצוען ומצאתי את חיים אליה שבאותו שבוע הגיש ערעור והחזיר לי את הרשיון בסופו של דבר במשפט הוציא אותי בקנס בלבד.נהנתי מאוד מהשירות מהמקצועות ומהזמינות.תודה עו״ד חיים אליה על הכל תמיד ימליץ עליך למכרים וחברים.
  משה דמקה
  משה דמקה
  10:21 26 Oct 20
  לאחר תאונת דרכים בשבת הייתי בלחץ ולא ידעתי לאן לפנות, חיפשתי באינטרנט עורך דין לתעבורה עם חששות כי לא ידעתי על מי אני אפול. ומשמיים נפלתי על חיים ומאותו רגע שהתקשרתי אליו הבנתי שהגעתי לעורך דין הנכון, שפינה בשבילי בשבת הכל וקבע איתי פגישה תוך שעה מרגע השיחה, אין מילים שיתארו את רמת האיכפתיות והדאגה לפני כל דבר, ורק להרגיע ולתת אופטמיות למצב.הכל פשוט ברמה הכי חברית וליווי הכי מקצועי שיש והבנה אין סופית לכל דבר שצריך.אז קודם כל תודה על הליווי, האיכפתיות וההבנה שלך .אני אישית מצאתי את הכי טוב שיכולתי למצוא ואני ממש ממליץ כי זה האיש הנכון לכל מקרה, זה מתחיל ביחס בתור בנאדם וזה ממשיך למקצועיות בטיפול התיק
  Yoram Koby
  Yoram Koby
  09:22 22 Sep 20
  נכנסתי למשפט מורכב וחיפשתי עורך דין טוב טוב מקצועי שיכול לעזור לי .קיבלתי המלצה על עו"ד חיים אליה .וכבר בהתחלה הרגשתי שאני בידיים טובות עבודה מקצועית לעילא .ליווי לאורך כל הדרך סבלנות לכל שאלה או בעיה .יחס אישי .בקיצור מומלץ בחום
 • פוסטים אחרונים

 • צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע

  בוא נדבר
  small_c_popup.png

  Let's have a chat

  צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  לחץ ליצירת קשר
  1
  כתוב לנו בווצאפ.
  היי, צריך ייעוץ ?
  כתוב הודעה או התקשר.