מעצר ימים

עודכן לאחרונה ב יוני 23, 2021 ע"י חיים אליה

הכול על מעצר ימים 

מעצר מהווה כלי חשוב אשר יכול לסייע להתנהלות החקירה המשטרתית ולאפשר למשטרה את הזמן, בכדי לאסוף ראיות כנגד העצור.
יחד עם זאת, רבים מתייחסים למעצר ככלי בעייתי, אשר עלול לפגוע בעקיפין בחוק יסוד האדם כבוד האדם וחירותי – בעיקר במקרים, בהם העצורים הינם חפים מפשע.
קיימים סוגים שונים של מעצרים, כאשר חשוב שכל מי שנעצר יכיר אותם וכחלק מכך, גם יהיה מודע לזכויותיו.
אחד מסוגי המעצרים הנפוצים ביותר הינו מעצר ימים.
חשוב לציין, שלא בכל המקרים, המשטרה יכולה לעצור את החשוד על לסיום ההליכים – אלא רק במקרים בהם יש קיום ראיות או קיום של עילת מעצר.

מה בין הארכת מעצר / מעצר בית לבין מעצר ימים ?

מעצר ימים מתבצע עוד בטרם הגשת כתב האישום והסיבה למעצר זה, טמונה בקיומן של עילות שונות למעצר כגון: שיבוש הליכי משפט או חקירה, חשש שאותו אדם ימלט או יברח עד לשלב העמדתו לדין, החלטה מטעם בית המשפט לנקוט בהליכי חקירה, יסוד להניח שהנעצר עלול לסכן את ביטחונו של אדם, של המדינה או של הציבור, הימלטות ממשמורת או מעצר אשר נועד בכדי לבצע בדיקה פסיכיאטרית.
באפשרותה של המשטרה לבקש הארכה של מעצר ימים, עד לתקופה של 15 ימים בכל פעם, כאשר התקופה המקסימאלית למעצר ימים יכולה להגיע עד ל-30 ימים.

חשוב לציין שלנעצר יש גם זכויות, כאשר באפשרותו לבקש ולהיוועץ עם עורך דין מעצרים (עורך דין אשר מתמה בתחום הפלילים), עורך הדין יוכל לוודא שכל הזכויות של העצור אכן ממומשות וכמובן, לעשות את כל הפעולות האפשרויות על מנת להימנע מהמשך הארכת המעצר – עורך הדין יוכל להוכיח כי לא קיימת כל סכנה לשיבוש הליכי המשפט.

מאסר על תנאי
לצד מעצרים וביניהם גם מעצר ימים, ישנן גם פעולות נוספות אשר נועדו להבטיח כי אותו אדם לא יעבור עבירות פליליות נוספות ולהרתיע אותו מפני ביצוע של עבירות כאלו, אחת מאותן הפעולות היא הטלת עונש של מאסר על תנאי.
על פי עונש זה, במקרים בהם הנאשם יעבור עבירות פליליות בתוך תקופת הזמן לגביה ניתן העונש, הוא עלול לרצות בגינן מאסר בפועל וזאת בנוסף לעונש אותו יקבל בגין העבירות האחרונות אותן ביצע.

חשיבות בחירת עורך דין.
כל אדם אשר נעצר מסיבה כזאת או אחרת, חשוב שיעשה צעד וייוועץ עם עורך דין מעצרים או עורך דין המומחה בתחום הפלילים – וכאמור, לא משנה מהי סיבת המעצר.
עורך דין מהתחום הפלילי יוכל ללוות את הלקוח שלו לאורך תקופת זמן ארוכה ולסייע לו לא רק במקרה הזה, אלא גם במקרים נוספים כגון: טיפול בנושא של זימון לבית משפט תעבורה, הגשת בקשה ייעודית לצורך מחיקת רישום פלילי הגשת בקשות חנינה ועוד.
כאמור, בכדי שאותו אדם יוכל להיות רגוע בידיעה שהוא בידיים הטובות והמקצועיות ביותר, קיימת חשיבות לבחור בצורה מוקפדת ונבונה באותו עורך הדין וכך לדעת שלא חשוב אם הוא נעצר, אם הוא קיבל זימון לבית משפט תעבורה או אם חשוב לו להגיש בקשה מחיקת עבר פלילי, הוא עתיד לקבל את שירותי הייעוץ, הליווי והייצוג באותו התהליך שהינם ברמה המקצועית הגבוהה ביותר.
כאן חשוב לזכור, שלאדם אשר נעצר במסגרת מעצר ימים, אין אפשרות וזמן להתחיל ולברור את עורכי הדין הקיימים, עד למציאת עורך הדין המתאים.

משרדינו משרד עורכי דין פליליים חיים אליה בניהולו של עורך דין חיים אליה זמין לשכל שאלה או הבהרה לפניות 077-530-9587 למקרים דחופים נייד 0524-424221 .

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי, עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, עו"ד חיים אליה אף בוחן תנועה וחוקר תאונות דרכים, קרי, כמי שמגיש לבית המשפט חוו"ד משפטית על אירוע תאונה ומי הגורם האחראי לה ו/או חוקר במסגרת חקירה נגדית את הבוחן תנועה במקרה של תאונת דרכים, עשה דרכו במשטרה. כמו גם, מרצה בכיר (ומרכז אקדמי) לעורכי דין אחרים בתחום נהיגה בשכרות בלשכת עורכי הדין . למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות - אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.


    צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע