סחיטה באיומים

עודכן לאחרונה ב יולי 2, 2021 ע"י חיים אליה

סחיטה באיומים על פי סעיף 428 בחוק העונשין, סחיטה באיומים היא איום בעל בפה, בכתב, בהתנהגות או בפגיעה שלא כדין בגוף, ברכוש, בפרנסה, בחירות או בצנעת הפרט.

כחלק מכך, אדם אשר מואשם בנושא של סחיטה באיום, חשוף לפתיחה של הליך פלילי כנגדו ולעונשים חמורים, אשר יכולים להגיע גם למאסר בפועל – עונש של סחיטה באיומים בנסיבות מחמירות יכול גם להגיע עד לתשע שנות מאסר.
אדם אשר חש כי הוא נחשף לנושא של סחיטה באיומים, חשוב שיפנה ל-עו”ד פלילי בתל אביב ( ככל והעבירה בוצעה בעיר תל אביב) או עורך דין פלילי, בעיר מגוריו, על מנה לפתוח כנגד המאיים הליך פלילי.
חשוב לציין שבכדי שאותו האדם אכן יואשם בסחיטה באיומים, יש להוכיח כי הסוחט לכאורה, כפה על הנסחט לבצע או לחילופין לא לבצע מעשה כרצונו וזאת תוך איום לפגוע בפרנסתו, בשמו הטוב או בצנעתו.

12

מה ההבדל בין איומים ל-סחיטה באיומים?

סחיטה באיומים ואיומים מהוות כ-2 עבירות שונות, כאשר גם הליך הפלילי שהן טומנות בחובן יהיה שונה.
על פי החוק, עבירת האיומים, מוגדרת במצב בו הנאשם פעל בכדי להפחיד את הקורבן. לעומת זאת, במצב של סחיטה באיומים הנאשם הפחיד את הקורבן, במטרה שזה יבצע מעשים או ימנע מביצוע של מעשים על פי דרישות המאיים.

חשוב לציין שהעונש על כל אחת מהעבירות מתבצע לאחר בדיקת עבר פלילי של הנאשם – כאשר אם הנאשם אכן יורשע באיומים ואותה בדיקת עבר פלילי תעלה שאין לו עבר פלילי עליו יושת עונש עם מאסר על תנאי ובמידה והוא נעזר בעו”ד פלילי מקצועי ומנוסה, יכול ולצאת מההליך ללא הרשעה. לעומת זאת, אדם אשר נמצא כי יש לו עבר פלילי, עלול לקבל עונש אשר יגיע עד ל-3 שנות מאסר – מהסיבות הללו, חשוב שכל אדם שיש לו רישום פלילי, ינסה לעשות כל מה שבאפשרותו בכדי למחוק את הרישום  – ניתן להשיג את המטרה על ידי הגשת בקשה למחיקת רישום פלילי.

העונשים אליהם חשוף המואשם בסחיטה באיומים

אדם אשר מואשם בעבירה של סחיטה באיומים, ייעצר על ידי המשטרה, לאחר חקירה במשטרה  אשר במקרים רבים תגיש בקשה להארכת המעצר בכדי להשלים את החקירה.
במידה ומדובר בעבירת סחיטה באיומים בנסיבות מחמירות ובהנחה שיצטברו כנגד האשם הוכחות מספקות על דבר ביצוע העבירה, יוגש נגדו כתב אישום.
חשוב שמומלץ שכל אדם אשר נעצר בגין עבירה כזאת, ינסה ליצור קשר באופן מידי עם עורך דין פלילי, אשר יוכל לייעץ לו ולייצג אותו בכל ההליכים – יש לקחת בחשבון, שבנסיבות מחמירות, העונש על מעשה כזה יכול להגיע לשנים של מאסר בפועל.

ההמלצה היא כמובן, לשמור על זכות השתיקה ולא לספק את הגרסה למעשה, עד ליצירת הקשר עם עורך דין פלילי, אשר יוכל להדריך ולייעץ איך להתנהג ומה לספר.
עורך הדין ידע לבצע את כל הפעולות – כולל הגשת בקשה למחיקת רישום פלילי בעת הצורך, על מנת שהלקוח שלו יקבל את העונש הקל ביותר עבור המעשה או שיצא זכאי מהתהליך.

עבירות סחיטה באיומים, מהוות כעבירות יחסית נפוצים בישראל, כאשר הפגיעה כתוצאה מהסחיטה יכולה להיות חמורה ובעלת השלכות עבור הצד הנסחט ובהתאם, הצד הסוחט יהיה חשוף לעונשים כבדים שיכולים לנוע בין שבע לתשע שנות מאסר בפועל.

יחד עם זאת, חשוב להיות מודעים לעובדה שלכל אחד מהצדדים יש את הזכויות שלו והדרך להבטיח שהם ימומשו בצורה הטובה ביותר, היא על ידי יצירת קשר עם עו”ד חיים אליה, סנגור מקצועי ומנוסה, אשר יוכל לסייע וללוות אתכם החל מהשלבים המוקדמים ביותר של התהליך.

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי, עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, עו"ד חיים אליה אף בוחן תנועה וחוקר תאונות דרכים, קרי, כמי שמגיש לבית המשפט חוו"ד משפטית על אירוע תאונה ומי הגורם האחראי לה ו/או חוקר במסגרת חקירה נגדית את הבוחן תנועה במקרה של תאונת דרכים, עשה דרכו במשטרה. כמו גם, מרצה בכיר (ומרכז אקדמי) לעורכי דין אחרים בתחום נהיגה בשכרות בלשכת עורכי הדין . למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות - אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.


    צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע

    //