• 0524-42-42-21
 • משרד 077-530-9587.
 • haim@haimlaw.com
 • זמין 24/7 - למקרים דחופים

נפקדות מהצבא

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

נפקדות מהצבא

פורסם ב-

חיילים רבים מתמודדים לעיתים עם התחושה שלא מתחשק להם לחזור לצבא (זה קורה בעיקר ביום ראשון, אחרי סופ”ש בבית),

אבל בעוד שרוב החיילים, מתגברים על התחושה הזאת ועושים מה שהם צריכים לעשות, יש כאלו שהופכים את התחושה הזאת למעשים ופשוט לא מגיעים – חיילים אלו מוגדרים כנפקדים.

השתמטות מהצבא - עו"ד צבאי חיים אליה
השתמטות מהצבא – עו”ד צבאי חיים אליה

ההגדרה של נפקדות מהצבא היא היעדרות של חייל משירותו הצבאי, ללא קבלת רשות, לתקופת זמן של עד לעשרים ימים.
חשוב לציין, כי הטיפול בנושא של נפקדות מהצבא שונה במקרים בהם מדובר בנפקדות אשר נחשבת לקצרה – כלומר, אם אותו חייל שלא התחשק לו להגיע לבסיס, התעשת על עצמו ובחר להגיע בסוף להגיע, באיחור של כמה שעות או למחרת בבוקר, יטופל בדרך כלל במסגרת היחידה אליה הוא משתייך ויהיה חשוף לעונשים קלים יותר מאשר חייל אשר משך הנפקדות שלו עולה על 24 שעות – חייל אשר נעדר מעל 24 שעות כבר יטופל בהתאם לדין המשמעתי של הצבא.

נפקדות ועריקות – ההבדלים בין שני המושגים

אנשים רבים מתקשים להבדיל בין נפקדות ועריקות – וחשוב לדעת, ההבדלים בין שני המעשים וחומרתם הם גדולים.
בעוד נפקדות מהצבא מוגדרת כהיעדרות של עד 20 ימים מהצבא. עריקות מהצבא לתקופה העולה מעל 21 ימים נחשבת כעריקות. באופן עקרוני, ההגדרה של עריקות, היא היעדרות מהצבא מתוך כוונה שלא לחזור.
יחד עם זאת, נהוג כאמור להתייחס כחייל אשר נעדר מעל 20 יום מהשירות הצבאי כחייל אשר לא התכוון לחזור לצבא – יחד עם זאת, ברוב המקרים, חיילים אשר נעדרים מהצבא לתקופות של שבועות או חודשים בודדים בדרך כלל יקבלו עונשים שהינם פחות חומרים מהעונש הניתן על עריקות מהצבא.
העונשים הצפויים
חייל הן במסגרת השירות הסדיר והן במילואים, אשר מואשם בסעיף של נפקדות בצבא לתקופה זמן של בין 24 שעות ועד ל-21 ימים, יטופל באופן משמעתי, ויחולו עליו מגבלות מסוימות במקרים קיצוניים הוא עתיד לקבל עונש של עד 35 ימי מחבוש – יחד עם זאת, ברוב המקרים לא יוכרז כעריק.
לעומת זאת, חייל אשר נעדר מהצבא לתקופה אשר עולה על 21 ימים, יעבור במקרים רבים לטיפול של המשטרה הצבאית, ואם וכאשר הוא ייתפס, הוא עתיד לספוג רישום פלילי.
חייל מילואים אשר ערק משירות המילואים לתקופה אשר עולה על שנה, צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום. גם חיים בסדיר אשר נעדר מהשירות בצבא תקופה ארוכה, יוכל למצוא את עצמו מקבל הזמנה לקיום משפט בצבא – חשוב לציין שבמקרה כזה, קיימת חשיבות גבוהה להיוועץ בעורך דין המתמחה בתחום של נפקדות מהצבא ובעל הכלים והסמכות לייצג את החייל במסגרת של משפט בצבא.
העונש המרבי על עריקות אשר נמשכה שנים, יכול להגיע ל-15 שנות מאסר.

תפקידו של עורך הדין

כאשר מדובר בנושא של נפקדות מהצבא או עריקות מהצבא, העונש אשר יתקבל יכול להשתנות בין חייל אחד לאחר ותלוי בגורמים שונים כמו: משך ההיעדרות, הסיבה להיעדרות, הרקע של החייל ועוד..
יחד עם זאת, חייל אשר יואשם בסעיף של נפקדות בצבא, צריך לקחת בחשבון שהוא חשוף לעונשים ולמגבלות כאלו ואחרות.
במידה והנושא מגיע לאישום פלילי, חשוב מאוד שאותו חייל ייוועץ בעורך דין חיים אליה המתמחה בין היתר בתחום הצבאי – עורך דין חיים אליה יהווה גם ככתובת הנכונה לא רק עבור מי שמואשם בנושא של נפקדות בצבא אלא גם עבור מי שמעוניין לתבוע את הצבא בגין נושא כזה או אחר. לקבלת פרטים נוספים, צרו קשר עם עו”ד אליה.

ראו מה עוד אנשים חיפשו :

עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

משפט צבאי

פורסם ב- 09/08/2019משפט צבאי  משפט צבאי הוא הליך אשר יכול להתנהל נגד חיילים בסדיר, חיילים במילואים או אזרחים אשר עובדים בצה”ל. החוקים של המשפט הצבאי

קרא עוד »
השתמטות מהצבא - עו"ד צבאי חיים אליה
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

נפקדות מהצבא

פורסם ב- 04/09/2019חיילים רבים מתמודדים לעיתים עם התחושה שלא מתחשק להם לחזור לצבא (זה קורה בעיקר ביום ראשון, אחרי סופ”ש בבית), אבל בעוד שרוב החיילים,

קרא עוד »
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

סמים בצבא

פורסם ב- 11/08/2019  שימוש בסמים צבא ומקרים חמורים יותר של האשמה בסחר, נחשבים לאחת העבירות הנפוצות והחמורות ביותר, במסגרת הזאת. כאמור, מעבר לעובדה שמדובר בעבירה

קרא עוד »
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

עריקות מהצבא

פורסם ב- 09/08/2019עריקות מהצבא בישראל, ישנה חובת גיוס כך, לדוגמא, כל אדם המגיע לגיל 18 מחוייב להתגייס לצבא. אולם, החוק לא מבחין בין חייל אשר

קרא עוד »
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

עריקות מהצבא עונש

פורסם ב- 09/08/2019אז נכון, שאם חייל בסדיר או במילואים, היה חושב לעומק על העונשים אותם הוא עתיד לקבל עבור עבירה של עריקות מהצבא, קיים סיכוי

קרא עוד »
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

עריקות רישום פלילי

פורסם ב- 09/08/2019בית הדין הצבאי וחוקי הצבא בכלל, נוהגים להתייחס להיעדרות ארוכה מהצבא ללא אישור כעבירה חמורה. היעדרות שכזאת מוגדרת כעריקות, כאשר על פי הגדרתה

קרא עוד »

עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.
עורך דין מקצועי עזר לי מאודלכל אורך התהליך הציג את הדברים בשקיפות מלאהיחס אדיב ושירות מעולה
Daniel
Daniel
14:05 11 Mar 20
אליענה אליאן פרנסיס
אליענה אליאן פרנסיס
22:45 10 Mar 20
עו״ד תותח!! בעל יכולות חיוביות נתינה מעל או מעבר , ממליץ בחום !!
ארגה אנדשאו
ארגה אנדשאו
08:05 10 Mar 20
עורך דין מעולה! לא יכולתי לבקש יותר טוב. נותן מיליון אחוז מעצמו ודואג מעבר. מחויב לעבודתו בצורה יוצאת דופן.תודה רבה חיים!
miri oshri
miri oshri
19:02 17 Feb 20
עורך דין מקצועי, סבלני , בעל הבנה והתנהלות נכונה מול הלקוחות ויילך עם התיק עד הסוף.ממליצה בחום!❤️
אלינה שצברק
אלינה שצברק
12:00 10 Feb 20

צור קשר

 • מפת אתר

 • פוסטים אחרונים

 • Tags

 • אזורי שירות

 • צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Call Now Button
  small_c_popup.png

  Let's have a chat

  צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Open chat
  1
  היי, צריך ייעוץ ?
  כתוב הודעה או התקשר.
  Powered by