• 0524-42-42-21
 • משרד 077-530-9587.
 • haim@haimlaw.com
 • זמין 24/7 - למקרים דחופים

סמים בצבא

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

סמים בצבא

פורסם ב-

 

סמים( קוקאין) בצבא והדרך להימנע מכתב אישום
סמים( קוקאין) בצבא והדרך להימנע מכתב אישום

שימוש בסמים צבא ומקרים חמורים יותר של האשמה בסחר, נחשבים לאחת העבירות הנפוצות והחמורות ביותר, במסגרת הזאת. כאמור, מעבר לעובדה שמדובר בעבירה פלילית, מדובר גם בעבירה, אשר יכולה להיות לה השלכות רבות על המשך שירותו הצבאי של החייל, כמו גם, על חייו האזרחיים.
מהסיבה הזאת, חייל אשר נתפס משתמש בסמים בצבא, קיימת חשיבות גבוהה בעבורו, שיקפיד להיוועץ באותו עו”ד לענייני צבא מקצועי ומנוסה בתחום – כאשר ההמלצה היא לשכור את שרותיו בשלבים המוקדמים האפשריים ביותר בתהליך. עורך דין מקצועי, ייעץ לנאשם איך להתנהל בהליך החקירה כנגדו, במקרים בהם החייל נעצר, הוא יפעל על מנת למנוע את הארכת הנאשם וכמובן, הוא ייצג אתו בהליך משפטים צבאיים ובסופו של דבר, ידאג שהוא יקבל את העונש הקל ביותר האפשרי על העבירה אותה ביצע – ובתיקים מסוימים אף יוכל להוציא אותו זכאי.

ההבדל בין משפט צבאי לאזרחי
כיום, המערכת המשפטית האזרחית, מקלה על העבירות הקלות יותר של שימוש בסמים – כמו מקרים של שימוש אישי בסמים קלים. לעומת זאת, המשפט הצבאי מתייחס לכל עבירת סמים בצבא בחומרה – גם חייל אשר נתפס משתמש בסמים קלים, חשוף לעונשים לא קלים.
חייל אשר נתפס על נושא של סמים בצבא, וכחלק מכך, מוזמן לנושא של משפטים לצבא, חשוף כאמור לעונש של מאסר בפועל, אך הוא גם לעונשים נוספים אשר עלולים לפגוע בהמשך שירותו הצבאי ולהשאיר כתם מסוים גם לאחר שישתחרר – בין העונשים שהנאשם יכול לספוג: הורדה בדרגה, הדחה מהיחידה וכמובן, החמור ביותר הוא רישום פלילי אשר ילווה את הנאשם גם לאחר שחרורו מהצבא ועלול להגביל אותו במידה מסוימת בניהול חייו.
מכיוון שההשלכות על אישום בנושא של סמים בצבא, הן כל כך חמורות ובעלות השפעה, ההמלצה היא לא להקל ראש באישום או בנושא של משפטים צבאיים ולא להתפשר על פחות מאותו עו”ד לענייני צבא המקצועי והמנוסה ביותר בנמצא.
עו”ד שכזה יוכל לייצג ולסייע לנאשם במגוון רחב של נושאים צבאיים שונים ובין היתר גם לייצג אותו בעת הצורך, בהליכים של משפטי שחרור מהצבא.

מודעות לזכויות
מעבר לחובות המוטלת על חיילים בצבא בכלל ונאשמים בעבירות סמים בצבא בפרט, יש להם גם זכויות. כאשר מודעות לזכויות הללו יכולה למנוע במקרים רבים קבלת עונשים חמורים. בין הזכויות של חיילים אשר נתפסו או מואשמים בעבירות סמים, הם: בראש ובראשונה, להיוועץ בעורך דין, כבר בשלב החקירה המקדים. חשוב שחייל הנאשם בעבירה התעקש על הזכות הזאת, מכיוון שעורך הדין יוכל ללוות אותו גם המשך הדרך בהליך של משפטים לצבא או משפטי שחרור מהצבא, ולעיתים, לעורך הדין יכולה להיות השפעה גדולה על עתידו הצבאי והאזרחי של הנאשם.
זכות נוספת, שלא הרבה חיילים מודעים אליה, היא סירוב למתן דגמת שתן, הסירוב לא יחשב כהודאה אלא אם כן, מדובר במקרים בהם הצג לחייל צו של קצין שיפוט מדרגת רס”ן ומעלה – במקרה כזה, על החיים לתת את בדיקת השתן.

כאמור, עבירות סמים בצבא – ובעיקר עבירות שימוש בסמים קלים לשימוש אישי, הינן נפוצות. יחד עם זאת, למרות שהן נפוצות ולמרות שכיום, רוב האנשים לא רואים עבירות אלו כחמורות. הצבא מתייחס לעבירות אלו בחומרה רבה וזאת בדיוק הסיבה שחייל אשר נתפס מבצע עבירה כזאת, חשוב שייוועץ בעורך דין חיים אליה שהינו עו”ד בעל ניסיון רב ומוניטין בתחום ויקבל ממנו כלים ועצות כיצד להתנהל ומה לעשות בכדי לסיים את התהליך הזה עם העונש הקל ביותר ועם ההשפעה המינימאלית ביותר על עתידו של החייל.

עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.
עורך דין מקצועי עזר לי מאודלכל אורך התהליך הציג את הדברים בשקיפות מלאהיחס אדיב ושירות מעולה
Daniel
Daniel
14:05 11 Mar 20
אליענה אליאן פרנסיס
אליענה אליאן פרנסיס
22:45 10 Mar 20
עו״ד תותח!! בעל יכולות חיוביות נתינה מעל או מעבר , ממליץ בחום !!
ארגה אנדשאו
ארגה אנדשאו
08:05 10 Mar 20
עורך דין מעולה! לא יכולתי לבקש יותר טוב. נותן מיליון אחוז מעצמו ודואג מעבר. מחויב לעבודתו בצורה יוצאת דופן.תודה רבה חיים!
miri oshri
miri oshri
19:02 17 Feb 20
עורך דין מקצועי, סבלני , בעל הבנה והתנהלות נכונה מול הלקוחות ויילך עם התיק עד הסוף.ממליצה בחום!❤️
אלינה שצברק
אלינה שצברק
12:00 10 Feb 20

צור קשר

 • מפת אתר

 • פוסטים אחרונים

 • Tags

 • אזורי שירות

 • צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Call Now Button
  small_c_popup.png

  Let's have a chat

  צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Open chat
  1
  היי, צריך ייעוץ ?
  כתוב הודעה או התקשר.
  Powered by