• 0524-42-42-21
 • משרד 077-530-9587.
 • haim@haimlaw.com
 • זמין 24/7 - למקרים דחופים

עבירות רכוש | מהי עבירת רכוש ? 👮

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עבירות רכוש | מהי עבירת רכוש ? 👮

פורסם ב-

במאמר זה אפרט מהם עבירות רכוש ?  והדרכים שניתן להתמודד עם עבירות רכוש כגון עשה ואל תעשה בזמן בו אתה ממתין לחוקרי משטרה 👮 לקחת טביעת אצבע או טביעת נעל וכיוצא באלהעבירת רכוש בית משפט

מהי עבירת רכוש ?

ראשית עבירת רכוש מפורטת ומוסברת במסגרת חוק העונשין תחת עבירות גניבה או מעין גניבה אביא את עיקרם – גניבה, התפרצות ( מתפרץ ), החזקת רכוש החשוד כגנוב, רכוש שהושג בפשע או בעוון כל אלו ועוד אחרים מנויים בחלק של עבירות רכוש, דהיינו, עבירות גניבה ומעין גניבה. במילים אחריות עבירות אשר נעשות תוך כדי מטרה לפגוע ברכושו של אדם או לשלול מאדם את זכויותיו ברכוש.

חשוב להדגיש כי עבירות רכוש עלולות להתפתח לאלימות חמורה כך לדוגמא עבירת ה – “שוד” סעי402 לחוק העונשין התשל”ז – 1977  (עבירה של אלימות ועוד עבירה של גניבה ביחד שוות עבירת השוד)  ולכן, המחוקק והפסיקה יחד עם בתי המשפט בקשו להתייחס לעניין באפס סובלנות וזאת ע”מ לגדוע את התופעה. ולכן, העונשים בעבירת השוד מעבר לעובדה כי מדובר בעבירה של סמכות בית המשפט המחוזי ולא הבית משפט שלום  נע בין 2 ל- 4 שנים מאסר בפועל, והכל תלוי נסיבות האירוע כך לדוגמא שוד של קשישים יכול להיות קרוב ל- 4 שנים.

 

עונש על עבירות רכוש ?

חומרתן של עבירות הרכוש תלויה בנסיבות המקרה, בהיקף הרכוש הנגנב, באופי ביצוע העבירה באמצעות נשק קר או חם  (למשל, האם תוך כדי אלימות חמורה או מעטה ), בקורבן או כמה קורבנות הרכוש הוחזר או לא  ועוד.

עבירות הרכוש הנפוצות בישראל פריצה לבית או לבית עסק, גניבה, אחזקת רכוש גנוב והיזק לרכוש במזיד.

פריצה – פריצה הינה שלב ראשון לפני גניבה. לא אחת, פריצה נעשית כאשר המתחם המדובר ריק מכל אדם. במידה וישנם אנשים במקום, ייתכן בהחלט כי הפריצה תגלגל לכדי שוד (במידה ואם יש נוספים במתחם) כדי להימנע מתפיסת הפורץ מחד ומנגד מתפיסתו ע”י אחרים עלול להשתמש בכוח ואז העבירה הופכת לשוד או במקרה הטוב לתקיפה לשם גניבה.

מי הוא פורץ או מתפרץ ? פורץ בלשון העם עפ”י חוק העונשין ייקרא מתפרץ אם יוצא ונכנס מהמתחם.

גניבה – גניבה הינה אחת העבירות השכיחות ביותר בחוק העונשין. בעבירה זו התביעה צריכה להוכיח כוונה. דהיינו, היא כוללת את היסוד הנפשי אשר מאחוריו רצונו של האדם ליטול או לשאת דבר מה בעל ערך ללא הסכמת הבעלים, וזאת במטרה לגנוב. ל- “שלילת קבע” ולא להחזיר.

הדוגמא הבאה תבאר את האמור, נניח שירון לקח מקופת החשבון המשותף שלו ושל יוסי מאה אלף ש”ח. יוסי התלונן אולם לאחר תקופה מסוימת, ירון השיב את הכספים חזרה לחשבון המשותף של יוסי ושלו. ולכן אין לראות את הגניבה כשלילית קבע כי גניבה לא היתה כאן.

כך למשל אם דירקטור לקח מקופת החברה הלוואה ואח”כ החזיר את ההלוואה לקופה גם כאן אין לראות במעשה כגניבה אולי כניסיון וגם כאן כמו בדוגמא הקודמת, להוכיח את העבירה התביעה צריכה לבחון אפשרויות האחרות והכל תלוי מה יעלה בגרסתו.

 

במידה וביתי פרץ מה עלי לעשות ?

ראשית אין לגעת במנעולים או בחלונות הבית ולמה? ע”מ לא להשמיד ראיות כמו טביעת אצבע עליך להתעקש שמז”פ ( זיהוי פלילי ) יגיעו לקחת מעתקים הן מהחלונות והן מנעול הבית, בגדול כל מקום בו ישנה כניסה ויציאה למתחם החשוד.

לשמור את דיסק המצלמות( ככל ויש )  לבקש מחוקרי המשטרה לבצע איכון במידה ונגנבו סלולריים. – שימו לב כי איכון ניתן לבצע גם על מכשיר הברזל ולאו דווקא רק על הסים אלא על שניהם אפשר וחשוב לעשות כן ואף להתעקש על כך.

פעמים רבות המאשימה לא מצליחה להוכיח את יסודות הסע’ כך שלמעשה לא אחת מוגשים כתבי אישום בגין עבירה זו וחזרה מהם עוד בשלב מוקדם בטרם הקראה. דבר שהופך למחיקה של כתב האישום ומסתיים לכל היותר במעצר שווא.

להתייעצות ראשונית ללא עלות אל תהססו ליצור קשר בכל שעה 24/7 גם בשעות הקטנות של הלילה.

נייד 0524-42-42-21, משרד 077-530-9587.שנקר 4 קומה 1 הרצליה פיתוח.

עורך דין פלילי ותעבורה עו”ד חיים אליה.

עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.
עורך דין מקצועי עזר לי מאודלכל אורך התהליך הציג את הדברים בשקיפות מלאהיחס אדיב ושירות מעולה
Daniel
Daniel
14:05 11 Mar 20
אליענה אליאן פרנסיס
אליענה אליאן פרנסיס
22:45 10 Mar 20
עו״ד תותח!! בעל יכולות חיוביות נתינה מעל או מעבר , ממליץ בחום !!
ארגה אנדשאו
ארגה אנדשאו
08:05 10 Mar 20
עורך דין מעולה! לא יכולתי לבקש יותר טוב. נותן מיליון אחוז מעצמו ודואג מעבר. מחויב לעבודתו בצורה יוצאת דופן.תודה רבה חיים!
miri oshri
miri oshri
19:02 17 Feb 20
עורך דין מקצועי, סבלני , בעל הבנה והתנהלות נכונה מול הלקוחות ויילך עם התיק עד הסוף.ממליצה בחום!❤️
אלינה שצברק
אלינה שצברק
12:00 10 Feb 20

צור קשר

 • מפת אתר

 • פוסטים אחרונים

 • Tags

 • אזורי שירות

 • צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Call Now Button
  small_c_popup.png

  Let's have a chat

  צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Open chat
  1
  היי, צריך ייעוץ ?
  כתוב הודעה או התקשר.
  Powered by