עבירות רכוש | מהי עבירת רכוש ? ?

עבירות רכוש | מהי עבירת רכוש ? ?

במאמר זה אפרט מהם עבירות רכוש ?  והדרכים שניתן להתמודד עם עבירות רכוש כגון עשה ואל תעשה בזמן בו אתה ממתין לחוקרי משטרה ? לקחת טביעת אצבע או טביעת נעל וכיוצא באלהעבירת רכוש בית משפט

מהי עבירת רכוש ?

ראשית עבירת רכוש מפורטת ומוסברת במסגרת חוק העונשין תחת עבירות גניבה או מעין גניבה אביא את עיקרם – גניבה, התפרצות ( מתפרץ ), החזקת רכוש החשוד כגנוב, רכוש שהושג בפשע או בעוון כל אלו ועוד אחרים מנויים בחלק של עבירות רכוש, דהיינו, עבירות גניבה ומעין גניבה. במילים אחריות עבירות אשר נעשות תוך כדי מטרה לפגוע ברכושו של אדם או לשלול מאדם את זכויותיו ברכוש.

חשוב להדגיש כי עבירות רכוש עלולות להתפתח לאלימות חמורה כך לדוגמא עבירת ה – “שוד” סעי402 לחוק העונשין התשל”ז – 1977  (עבירה של אלימות ועוד עבירה של גניבה ביחד שוות עבירת השוד)  ולכן, המחוקק והפסיקה יחד עם בתי המשפט בקשו להתייחס לעניין באפס סובלנות וזאת ע”מ לגדוע את התופעה. ולכן, העונשים בעבירת השוד מעבר לעובדה כי מדובר בעבירה של סמכות בית המשפט המחוזי ולא הבית משפט שלום  נע בין 2 ל- 4 שנים מאסר בפועל, והכל תלוי נסיבות האירוע כך לדוגמא שוד של קשישים יכול להיות קרוב ל- 4 שנים.

 

עונש על עבירות רכוש ?

חומרתן של עבירות הרכוש תלויה בנסיבות המקרה, בהיקף הרכוש הנגנב, באופי ביצוע העבירה באמצעות נשק קר או חם  (למשל, האם תוך כדי אלימות חמורה או מעטה ), בקורבן או כמה קורבנות הרכוש הוחזר או לא  ועוד.

עבירות הרכוש הנפוצות בישראל פריצה לבית או לבית עסק, גניבה, אחזקת רכוש גנוב והיזק לרכוש במזיד.

פריצה – פריצה הינה שלב ראשון לפני גניבה. לא אחת, פריצה נעשית כאשר המתחם המדובר ריק מכל אדם. במידה וישנם אנשים במקום, ייתכן בהחלט כי הפריצה תגלגל לכדי שוד (במידה ואם יש נוספים במתחם) כדי להימנע מתפיסת הפורץ מחד ומנגד מתפיסתו ע”י אחרים עלול להשתמש בכוח ואז העבירה הופכת לשוד או במקרה הטוב לתקיפה לשם גניבה.

מי הוא פורץ או מתפרץ ? פורץ בלשון העם עפ”י חוק העונשין ייקרא מתפרץ אם יוצא ונכנס מהמתחם.

גניבה – גניבה הינה אחת העבירות השכיחות ביותר בחוק העונשין. בעבירה זו התביעה צריכה להוכיח כוונה. דהיינו, היא כוללת את היסוד הנפשי אשר מאחוריו רצונו של האדם ליטול או לשאת דבר מה בעל ערך ללא הסכמת הבעלים, וזאת במטרה לגנוב. ל- “שלילת קבע” ולא להחזיר.

הדוגמא הבאה תבאר את האמור, נניח שירון לקח מקופת החשבון המשותף שלו ושל יוסי מאה אלף ש”ח. יוסי התלונן אולם לאחר תקופה מסוימת, ירון השיב את הכספים חזרה לחשבון המשותף של יוסי ושלו. ולכן אין לראות את הגניבה כשלילית קבע כי גניבה לא היתה כאן.

כך למשל אם דירקטור לקח מקופת החברה הלוואה ואח”כ החזיר את ההלוואה לקופה גם כאן אין לראות במעשה כגניבה אולי כניסיון וגם כאן כמו בדוגמא הקודמת, להוכיח את העבירה התביעה צריכה לבחון אפשרויות האחרות והכל תלוי מה יעלה בגרסתו.

 

במידה וביתי פרץ מה עלי לעשות ?

ראשית אין לגעת במנעולים או בחלונות הבית ולמה? ע”מ לא להשמיד ראיות כמו טביעת אצבע עליך להתעקש שמז”פ ( זיהוי פלילי ) יגיעו לקחת מעתקים הן מהחלונות והן מנעול הבית, בגדול כל מקום בו ישנה כניסה ויציאה למתחם החשוד.

לשמור את דיסק המצלמות( ככל ויש )  לבקש מחוקרי המשטרה לבצע איכון במידה ונגנבו סלולריים. – שימו לב כי איכון ניתן לבצע גם על מכשיר הברזל ולאו דווקא רק על הסים אלא על שניהם אפשר וחשוב לעשות כן ואף להתעקש על כך.

פעמים רבות המאשימה לא מצליחה להוכיח את יסודות הסע’ כך שלמעשה לא אחת מוגשים כתבי אישום בגין עבירה זו וחזרה מהם עוד בשלב מוקדם בטרם הקראה. דבר שהופך למחיקה של כתב האישום ומסתיים לכל היותר במעצר שווא.

להתייעצות ראשונית ללא עלות אל תהססו ליצור קשר בכל שעה 24/7 גם בשעות הקטנות של הלילה.

נייד 0524-42-42-21, משרד 077-530-9587.שנקר 4 קומה 1 הרצליה פיתוח.

עורך דין פלילי ותעבורה עו”ד חיים אליה.

עורך דין תעבורה חיים אליה

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.

צור קשר

 • ראו מה לקוחות חושבים עלינו ( ביקורות גם מהפייסבוק וגם מגוגל )

  Kolin Tamara
  Kolin Tamara
  11:33 30 Apr 21
  עורך דין חיים אליה מקצועי ואלוף!!! טיפל לי בשני תיקים בבית המשפט הוריד לי נקודות והשיג את התוצאה הטובה ביותר... סבלני וזמין תמיד לכל שאלה ועזרה. ממליצה בחום מניסיון כמובן❤️
  meir hagbi
  meir hagbi
  14:30 27 Apr 21
  הגעתי אל חיים בדקה ה-99 ורגע לפני שהודתי בדוח מהירות שבכלל לא ביצעתי וחטפתי סתם 8 נקודות. אמרתי לעצמי שעם כאלה ביקורות חיוביות, שווה שאבדוק אותו רגע לפני שאני משלם ונכנע למשטרת ישראל.אני חייב לציין שמהרגע שכף רגלי דרכה במשרד שלו מיד הבנתי שהוא הולך לחלץ אותי מבעיה הזאת. הצורה בה הוא נרתם לשאול אותי שאלות לחקור ביחד את המקרה וכמות האיכפתיות שנשפכה ממנו זה באמת שאין לתאר במילים. אתה מרגיש ברגע שהגעת הביתה לאבא ואמא של התעבורה בישראל.חיכיתי בסבלנות לטלפון ממנו, ואכן זה קרה, ואחרי כמה זמן הוא חזר אליי עם התשובה הכי משמחת... הדוח בוטל!אז רגע לפני שאתם ממהרים לשלם ולהודות שווה לעצור לקפה אצל חיים, זה מציל חיים!אתה מלך! 💪😀
  צחית אורן
  צחית אורן
  16:42 06 Apr 21
  עו"ד חיים אליה מקצוען אמיתי.הגעתי אליו בדקה ה 99.9 לפני משפט.היה אדיב,סבלני וקשוב למקרה.מיד דחה את המשפט למועד מאוחר יותר.עודכנתי בכל דבר שקשור למשפטתמיד זמין לכל שאלה.תשלומים נוחים והכי חשוב התוצאה שהתקבלה היא בדיוק מה שקיוויתי ורציתי.ממליצה בחום רב.
  Victor Heifets
  Victor Heifets
  13:48 06 Apr 21
  הגעתי לעו"ד חיים איליה בעקבות ביקורות חיוביות באינטרנט, ולא טעיתי.לאורך כל הדרך, חיים הסביר בשקיפות ובסבלנות כל צעד וצעד, היה עימי בקשר שוטף, הסביר את כל האפשרויות וביחד התקדמנו בתהליך עד לסיומו המוצלח, במחיר הוגן ובמינימום השקעת מאמץ מהצד שלי.תודה רבה על השירות המעולה.ממליץ בחום!
  Eitan Shem-Tov
  Eitan Shem-Tov
  14:01 16 Mar 21
  עו״ד חיים אליה תותח אמיתי. מקצוען בתחומו, ישר והגון במחיר.הציל אותי משלילה.שירות מהיר ומענה לכל השאלותמומלץ בחום-לא תתאכזבו
  יוסי שטרן
  יוסי שטרן
  11:06 01 Mar 21
  חיים מקצוען אמיתי, היה קשוב למקרה שלי . ניהל את התיק בעינייני בצורה מקצועית ומוצלחת. עדכן אותי בכל פעם בהתקדמות הטיפול עד לסיום מוצלח שלו. תודה רבה
  שיראל זוהר
  שיראל זוהר
  19:48 28 Feb 21
  עורך דין מאוד מקצועי!! שירות מעל לכל כל שאלה כל פנייה מיד נענה . בזכותו ניצלתי מעונש כבד ממליצה בחום
  shahar mor
  shahar mor
  19:29 27 Feb 21
  עורך דין רציני ענייני ועבוד מצוין במבחן התוצאה סיימתי עם הרישויון ביד , בלי נקודות ועם קנס קטן - מה אפשר עוד לבקש .
  אייל הרוש
  אייל הרוש
  13:59 18 Feb 21
  לא רק עורך דין בחסד עליון כזה שהצליח להציל אותי כבעל חברה מסחבת של דוחות תנועה מסובכים בהצלחה אדירהאלא אדם שמדבר בגובה העיניים זמין סובלנילא מובן מאליו אופן הטיפול בי כלקוח ומעל לכל התוצאות שהשיג מומלץ בחום
  קאסה טסרה
  קאסה טסרה
  17:54 30 Dec 20
  חיים אליה עורך דין טיפל בתיק שלי בהמשך שנה בצורה הכי טובה שיכולתי לבקש ,ובעבודה מקצועית ויסודית תמיד היה לי זמין לשאלות וכל דבר שרציתי מומץ בחום ובאהבה .תודה רבה ❤️
  גלעד פרומין
  גלעד פרומין
  09:21 13 Dec 20
  פניתי בשאלה בווצאפ, קיבלתי מענה מהיר אדיב ומקצועי. גם האתר מאוד עוזר באינפורמציה. מומלץ!
  Taii Klein
  Taii Klein
  16:28 07 Dec 20
  אם אתם מחפשים עורך דין אכפתי, מקצועי ומסור הגעתם למקום הנכון. עורך דין חיים אליה ליווה צמוד את התיק שלי עד לסיומו. אני ממליץ!
  abraham dana
  abraham dana
  14:43 07 Dec 20
  נתפסתי במהירות של 50 קמש מעל המותר ושללו לי את הרשיון מיידי במינהלי ל30 יום ללא סיבה מוצדקת.חיפשתי עורך דין מקצוען ומצאתי את חיים אליה שבאותו שבוע הגיש ערעור והחזיר לי את הרשיון בסופו של דבר במשפט הוציא אותי בקנס בלבד.נהנתי מאוד מהשירות מהמקצועות ומהזמינות.תודה עו״ד חיים אליה על הכל תמיד ימליץ עליך למכרים וחברים.
  משה דמקה
  משה דמקה
  10:21 26 Oct 20
  לאחר תאונת דרכים בשבת הייתי בלחץ ולא ידעתי לאן לפנות, חיפשתי באינטרנט עורך דין לתעבורה עם חששות כי לא ידעתי על מי אני אפול. ומשמיים נפלתי על חיים ומאותו רגע שהתקשרתי אליו הבנתי שהגעתי לעורך דין הנכון, שפינה בשבילי בשבת הכל וקבע איתי פגישה תוך שעה מרגע השיחה, אין מילים שיתארו את רמת האיכפתיות והדאגה לפני כל דבר, ורק להרגיע ולתת אופטמיות למצב.הכל פשוט ברמה הכי חברית וליווי הכי מקצועי שיש והבנה אין סופית לכל דבר שצריך.אז קודם כל תודה על הליווי, האיכפתיות וההבנה שלך .אני אישית מצאתי את הכי טוב שיכולתי למצוא ואני ממש ממליץ כי זה האיש הנכון לכל מקרה, זה מתחיל ביחס בתור בנאדם וזה ממשיך למקצועיות בטיפול התיק
  Yoram Koby
  Yoram Koby
  09:22 22 Sep 20
  נכנסתי למשפט מורכב וחיפשתי עורך דין טוב טוב מקצועי שיכול לעזור לי .קיבלתי המלצה על עו"ד חיים אליה .וכבר בהתחלה הרגשתי שאני בידיים טובות עבודה מקצועית לעילא .ליווי לאורך כל הדרך סבלנות לכל שאלה או בעיה .יחס אישי .בקיצור מומלץ בחום
 • פוסטים אחרונים

 • צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע

  בוא נדבר
  small_c_popup.png

  Let's have a chat

  צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  לחץ ליצירת קשר
  1
  כתוב לנו בווצאפ.
  היי, צריך ייעוץ ?
  כתוב הודעה או התקשר.