דו”ח / קנס על עבירת קיפוח זכות – תקנה 21 לתקנות התעבורה 

דו”ח / קנס על עבירת קיפוח זכות – תקנה 21 לתקנות התעבורה 

קיפוח זכות השימוש בדרך – עבירת הפרעה לתנועה, קבועה בתקנות התעבורה.

העונש הצפוי הוא ברירת משפט {קנס} ועד הזמנה לדין בביהמ”ש לתעבורה במסגרתו יגיש התובע את כתב האישום כנגד הנהג, עבירה זו, נקראת “קיפוח זכות” תקנה 21 .

ולכן, ביהמ”ש מעניש בהתאם לחומרת המקרה והנסיבות.

כמו כן, בהתאם לתקנה 21 ב, לתקנות התעבורה, חל איסור על נהגים לגרום סיכון והפרעה לתנועה בחניית רכב על נתיב נסיעה. 

העונש הקבוע בחוק, בגין עבירה זו,  הינו ברירת קנס בסך 500 ש”ח ו-4 נקודות חובה.

תוכלו לראות בהרחבה לגבי  עבירות מסוג זה בקישור הבא:

תקנות התעבורה, תשכ”א-1961; חלק ב’: הדרך והתנועה בה 

קיפוח זכות תקנה 21 לתקנות התעבורה עורך דין חיים אליה

האם יש סעיפים אחרים המחמירים מ- תקנה 21 קיפוח זכות ?

יש ואף חמורים יותר כולם נמצאים בסעי’ 21 בפירוט הבא:

תקנה 21א’ – בחוקי התעבורה, ישנן תקנות אשר מסדירות את אחריות המשתמשים בדרך והכוונה היא לגבי קיפוח זכות.

למשל, תקנה 21א, ולפיה כל עובר דרך, חייב להתנהג בזהירות. דהיינו סעיף כללי המקפל בתוכו נהיגה ללא זהירות, והשונה מבחינת הענישה בתכלית מתקנה’ 21ב דהיינו קיפוח זכות.  

קיפוח זכות נמצאת בתקנה 21ב בפירוט הבא:

תקנה 21ב, ולפיה, כי כל עובר דרך, חייב להתנהג באופן כזה,  שלא יקפח את זכותו של אדם להשתמש שימוש מלא באותה הדרך.

תקנה 21 ב{2}, ולפיה, כי לא יגרם נזק לאדם או לרכוש ולא ייתן מקום לגרימת נזק.

תקנה 21ב{3} ולפיה, כי לא יפריע נהג את התנועה ולא יעכבנה. תקנה 21ב{4},ולפיה כי הנוהג בכביש, לא יסכן חיי אדם.

תקנה 21ג’ – המחמירה יותר נהיגה בחוסר זהירות – המקבילה של התקנה נמצא ב- סעיף 62 לפקודת התעבורה – נהיגה בקלות דעת או נהיגה רשלנית

ולה יש חובת פסילה של 3 חודשים מינימום בקישור הבא ראה. נהיגה רשלנית או בחוסר זהירות

יש לדעת, כי עבירות הפרעה לתנועה מהוות ברובן עבירות אשר נושאות בצידן קנס ונקודות חובה, לדוגמא עבירת זכות קדימה או מהירות מופרזת.

אך מצד שני, עבירות הפרעה וסיכון לתנועת כלי הרכב, כדוגמת עבירת קיפוח זכות בנסיבות מחמירות, גוררת הזמנה לביהמ”ש לתעבורה כדוגמת לפנות ימינה בכביש בו אסורה הפניה ימינה. 

יש לדעת, כי לביהמ”ש לתעבורה, קיימת הסמכות של ענישה רחבה יותר, הכוללת אפילו מאסר, מאסר על תנאי, פסילת רישיון נהיגה, פסילה על תנאי, חתימה על התחייבות כספית והטלת קנסות כספיים.

העונש שצפוי לקבל הנהג/ בעל הרכב, יהיה מורכב מעברו התעבורתי ומרמת הסיכון שגרם הנהג בסוג העבירה שביצע.

הענישה בגין עבירת קיפוח זכות מסדירה את התנהגות הנהגים בדרכים

חוקי ותקנות התעבורה, קיימת חובה לציית להם מתוקף הסדרת ההתנהגות הרצויה מצד הנהגים בדרכים, ליצור אחידות ושפה משותפת במרחב התעבורתי.

בדרך זו, ניתן יהיה להבטיח את בטיחותם של עוברי הדרך. בנוסף, קיימת אכיפת החוקים, שיטת הניקוד, אשר קובעת עונשים מצטברים לעברייני תנועה  סדרתיים. 

מטרת הענישה – הדו”ח, הינה הגנה על המשתמשים במרחב התעבורתי.

למשל בעבירה של קיפוח זכות, לפי תקנה 21 ב{1}, לתקנות התעבורה, חל איסור להתנהג באופן, שיש לקפח זכות של אדם להשתמש שימוש מלא בדרך.

הסנקציה הקבועה בחוק בצד עבירה זו, הינה ברירת משפט בסך של 500 ₪ וללא נקודות לחובת הנהג.

על מנת לראות בהרחבה, לברירת הקנס והסבר מפורט, תוכלו להיכנס באמצעות קישור זה:  

https://dochot.co.il/Search/Chapter/4/

איך מבטלים דוח על קיפוח זכות תקנה 21  ?

על מנת שהדוח יעמוד במבחן בית המשפט על השוטר האוכף את העבירה לבצע את הרישום כמו שצריך, כך למשל.

ככל ומדובר על זכות קדימה שהינו מקרה קצה של קיפוח זכות, על השוטר להקפיד לציין איזה רכב נכנס בין שני רכבים ולא נתן זכות קדימה או שהתפרץ לכביש מבלי להידרש לשאר הרכבים.

ככל והשוטר נתן דוח על קיפוח זכות מסוג זכות קדימה, הרי שנדרש שיגרום להפרעה או סיכון ברמה כלשהי לרכב אחר לו נקבעה הזכות קדימה כפי שניתן ללמוד מהתקנה.

כמו גם יש לבחון כי הרישום נעשה בהתאם לזמנים ובהתאם לנסיבות כך למשל על השוטר לרשום איזה רכב סיכן הנהג ומקום הסיכון אחרת לא ניתן להרשיע.

כך שניתן יהיה להוכיח לביהמ”ש, על פי כל מקרה לגופו, כי הנהג לא היה אשם וזאת, לאחר שעוה”ד עיין בחומר לעומק ומצא אסטרטגיה מושלמת בייצוג הלקוח.

לכל פניה או הבהרה אתם מוזמנים ליצור קשר משרד 077-530-9587 ריקי מנהלת משרד מקרים דחופים ישירות לעורך דין תעבורה חיים אליה נייד 0524-42-42-21 ייעוץ ראשוני ללא עלות.

ראה מה אחרים חיפשו

איתור דוחות משטרה

לאחרונה התעדכן ב – 18/08/2020 ע”י עורך דין תעבורה חיים אליה איתור דוח משטרה כאן אסביר ואציג את הדרכים לאתרן תוך הסבר מדוע לא למהר

קרא עוד »

מתי שוללים רישיון נהיגה

למשרד התחבורה ולמערכת האכיפה, ישנם כלים בכדי שניתן יהיה להתמודד עם נהגים אשר עברו עבירות תנועה חמורות. הכלי שבו משתמשת מערכת האכיפה הוא שלילת רישיון

קרא עוד »
עורך דין תעבורה חיים אליה

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.

צור קשר

 • ראו מה לקוחות חושבים עלינו ( ביקורות גם מהפייסבוק וגם מגוגל )

  Kolin Tamara
  Kolin Tamara
  11:33 30 Apr 21
  עורך דין חיים אליה מקצועי ואלוף!!! טיפל לי בשני תיקים בבית המשפט הוריד לי נקודות והשיג את התוצאה הטובה ביותר... סבלני וזמין תמיד לכל שאלה ועזרה. ממליצה בחום מניסיון כמובן❤️
  meir hagbi
  meir hagbi
  14:30 27 Apr 21
  הגעתי אל חיים בדקה ה-99 ורגע לפני שהודתי בדוח מהירות שבכלל לא ביצעתי וחטפתי סתם 8 נקודות. אמרתי לעצמי שעם כאלה ביקורות חיוביות, שווה שאבדוק אותו רגע לפני שאני משלם ונכנע למשטרת ישראל.אני חייב לציין שמהרגע שכף רגלי דרכה במשרד שלו מיד הבנתי שהוא הולך לחלץ אותי מבעיה הזאת. הצורה בה הוא נרתם לשאול אותי שאלות לחקור ביחד את המקרה וכמות האיכפתיות שנשפכה ממנו זה באמת שאין לתאר במילים. אתה מרגיש ברגע שהגעת הביתה לאבא ואמא של התעבורה בישראל.חיכיתי בסבלנות לטלפון ממנו, ואכן זה קרה, ואחרי כמה זמן הוא חזר אליי עם התשובה הכי משמחת... הדוח בוטל!אז רגע לפני שאתם ממהרים לשלם ולהודות שווה לעצור לקפה אצל חיים, זה מציל חיים!אתה מלך! 💪😀
  צחית אורן
  צחית אורן
  16:42 06 Apr 21
  עו"ד חיים אליה מקצוען אמיתי.הגעתי אליו בדקה ה 99.9 לפני משפט.היה אדיב,סבלני וקשוב למקרה.מיד דחה את המשפט למועד מאוחר יותר.עודכנתי בכל דבר שקשור למשפטתמיד זמין לכל שאלה.תשלומים נוחים והכי חשוב התוצאה שהתקבלה היא בדיוק מה שקיוויתי ורציתי.ממליצה בחום רב.
  Victor Heifets
  Victor Heifets
  13:48 06 Apr 21
  הגעתי לעו"ד חיים איליה בעקבות ביקורות חיוביות באינטרנט, ולא טעיתי.לאורך כל הדרך, חיים הסביר בשקיפות ובסבלנות כל צעד וצעד, היה עימי בקשר שוטף, הסביר את כל האפשרויות וביחד התקדמנו בתהליך עד לסיומו המוצלח, במחיר הוגן ובמינימום השקעת מאמץ מהצד שלי.תודה רבה על השירות המעולה.ממליץ בחום!
  Eitan Shem-Tov
  Eitan Shem-Tov
  14:01 16 Mar 21
  עו״ד חיים אליה תותח אמיתי. מקצוען בתחומו, ישר והגון במחיר.הציל אותי משלילה.שירות מהיר ומענה לכל השאלותמומלץ בחום-לא תתאכזבו
  יוסי שטרן
  יוסי שטרן
  11:06 01 Mar 21
  חיים מקצוען אמיתי, היה קשוב למקרה שלי . ניהל את התיק בעינייני בצורה מקצועית ומוצלחת. עדכן אותי בכל פעם בהתקדמות הטיפול עד לסיום מוצלח שלו. תודה רבה
  שיראל זוהר
  שיראל זוהר
  19:48 28 Feb 21
  עורך דין מאוד מקצועי!! שירות מעל לכל כל שאלה כל פנייה מיד נענה . בזכותו ניצלתי מעונש כבד ממליצה בחום
  shahar mor
  shahar mor
  19:29 27 Feb 21
  עורך דין רציני ענייני ועבוד מצוין במבחן התוצאה סיימתי עם הרישויון ביד , בלי נקודות ועם קנס קטן - מה אפשר עוד לבקש .
  אייל הרוש
  אייל הרוש
  13:59 18 Feb 21
  לא רק עורך דין בחסד עליון כזה שהצליח להציל אותי כבעל חברה מסחבת של דוחות תנועה מסובכים בהצלחה אדירהאלא אדם שמדבר בגובה העיניים זמין סובלנילא מובן מאליו אופן הטיפול בי כלקוח ומעל לכל התוצאות שהשיג מומלץ בחום
  קאסה טסרה
  קאסה טסרה
  17:54 30 Dec 20
  חיים אליה עורך דין טיפל בתיק שלי בהמשך שנה בצורה הכי טובה שיכולתי לבקש ,ובעבודה מקצועית ויסודית תמיד היה לי זמין לשאלות וכל דבר שרציתי מומץ בחום ובאהבה .תודה רבה ❤️
  גלעד פרומין
  גלעד פרומין
  09:21 13 Dec 20
  פניתי בשאלה בווצאפ, קיבלתי מענה מהיר אדיב ומקצועי. גם האתר מאוד עוזר באינפורמציה. מומלץ!
  Taii Klein
  Taii Klein
  16:28 07 Dec 20
  אם אתם מחפשים עורך דין אכפתי, מקצועי ומסור הגעתם למקום הנכון. עורך דין חיים אליה ליווה צמוד את התיק שלי עד לסיומו. אני ממליץ!
  abraham dana
  abraham dana
  14:43 07 Dec 20
  נתפסתי במהירות של 50 קמש מעל המותר ושללו לי את הרשיון מיידי במינהלי ל30 יום ללא סיבה מוצדקת.חיפשתי עורך דין מקצוען ומצאתי את חיים אליה שבאותו שבוע הגיש ערעור והחזיר לי את הרשיון בסופו של דבר במשפט הוציא אותי בקנס בלבד.נהנתי מאוד מהשירות מהמקצועות ומהזמינות.תודה עו״ד חיים אליה על הכל תמיד ימליץ עליך למכרים וחברים.
  משה דמקה
  משה דמקה
  10:21 26 Oct 20
  לאחר תאונת דרכים בשבת הייתי בלחץ ולא ידעתי לאן לפנות, חיפשתי באינטרנט עורך דין לתעבורה עם חששות כי לא ידעתי על מי אני אפול. ומשמיים נפלתי על חיים ומאותו רגע שהתקשרתי אליו הבנתי שהגעתי לעורך דין הנכון, שפינה בשבילי בשבת הכל וקבע איתי פגישה תוך שעה מרגע השיחה, אין מילים שיתארו את רמת האיכפתיות והדאגה לפני כל דבר, ורק להרגיע ולתת אופטמיות למצב.הכל פשוט ברמה הכי חברית וליווי הכי מקצועי שיש והבנה אין סופית לכל דבר שצריך.אז קודם כל תודה על הליווי, האיכפתיות וההבנה שלך .אני אישית מצאתי את הכי טוב שיכולתי למצוא ואני ממש ממליץ כי זה האיש הנכון לכל מקרה, זה מתחיל ביחס בתור בנאדם וזה ממשיך למקצועיות בטיפול התיק
  Yoram Koby
  Yoram Koby
  09:22 22 Sep 20
  נכנסתי למשפט מורכב וחיפשתי עורך דין טוב טוב מקצועי שיכול לעזור לי .קיבלתי המלצה על עו"ד חיים אליה .וכבר בהתחלה הרגשתי שאני בידיים טובות עבודה מקצועית לעילא .ליווי לאורך כל הדרך סבלנות לכל שאלה או בעיה .יחס אישי .בקיצור מומלץ בחום
 • פוסטים אחרונים

 • צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע

  בוא נדבר
  small_c_popup.png

  Let's have a chat

  צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  לחץ ליצירת קשר
  1
  כתוב לנו בווצאפ.
  היי, צריך ייעוץ ?
  כתוב הודעה או התקשר.