עורך דין סכסוך שכנים

עודכן לאחרונה ב יולי 10, 2022 ע"י חיים אליה

לא אחת אנו שומעים על סכסוכים בין שכנים, סכסוכים אלו, כגון השתלטות על רכוש משותף, אי תשלום מיסי ועד הבית {כאשר מדובר על שכנים בבניין מגורים משותף}, ריב על גדר משותפת בבתים פרטיים ועוד, הם רק חלק ממכלול רב של סכסוכים ובמקרים רבים מתפתחות תגרות, נזקים ואיום על חירות או פרטיות השכן המאוים. ולכן יש לערב עו”ד סכסוך שכנים על מנת להגן על הצד המאוים.

יודגש כי כאשר מדובר על סכסוך בתחום המקרקעין כגון הסכם על פינוי בינוי, תמ”א 38, יש להיעזר בשירותיו המשפטיים של עו”ד מומחה בתחום הנדל”ן ולא עורך דין סכסוך שכנים.

עורך דין סכסוך שכנים – הוצאת צו הגנה

אדם אשר חווה איומים, הצקות או הטרדות למיניהן מצד אחד משכניו , הוא יהיה רשאי להגיש בקשה להוצאת צו הרחקה אשר למעשה מהווה צו הגנה כנגד השכן המטריד. עורך דין יכול להגיש בקשה להוצאת צו הגנה לתקופה של 6 חודשים, מתוך תקווה כי הסכסוך ייפסק. במידה ולאחר תום תקופת 6 חודשים לא ישתפרו הדברים ניתן יהיה להאריך את תוקפו של צו ההגנה.

עורך דין סכסוך שכנים  – תלונה במשטרה על שכן

כאשר שכן מגיש תלונה במשטרה כנגד שכן מטריד, זוהי למעשה יריית הפתיחה להליך פלילי כנגד מבצע העבירה. את התלונה, יש להגיש במחוז בו הנכם גרים. יש לאסוף ראיות נגד השכן אשר ביצע את העבירה נגד השכן הנפגע או המאוים, לצורך הרשעתו בפלילים. תלונות אלה, יכולות להיות בגין סכסוכי שכנים בתים משותפים או בבתים פרטיים.

עורך דין סכסוך שכנים – הגשת תביעה למפקח לבתים משותפים

למפקח על רישום המקרקעין, קיימות סמכויות מנהליות ושיפוטיות כאחד, כקבוע בחוק המקרקעין {התשכ”ט 1969}. סמכויותיו של המפקח על רישום המקרקעין, קבועות בסעיף 72 לחוק, כאשר הגשת תביעה חייבת להתבצע רק כמוצא אחרון של בעל הנכס וזאת, לאחר שכלו כל הקיצים בניסיונות הדברות עם השכן המטריד או שכן שנמצא בדין ודברים. על עורכי דין בתחום המסחרי אזרחי, או למעשה כאשר מדובר בתחום הנדלן, יש לבחון אם המקרה הנדון, אכן נמצא בסמכותו של המפקח לבתים משותפים וביכולתו לדון על הנושא על פי חוק. להלן קישור ופרטים בדבר תביעה וסמכויותיו של המפקח לבתים משותפים:

סכסוך שכנים – גדר משותפת

סעיף 49{ב} לחוק המקרקעין, עוסק בהוצאות אשר כרוכות בשמירה ובהחזקת המחוברים שבמיצר. זו הסיבה, כי קיים ספק אם ניתן יהיה לחייב שכן בחלקים שווים בהוצאות, שאינן דרושות להחזקת המחובר שבמיצר וכאן, הכוונה היא להקמת גדר או קיר חדש. במידה והשכן אינו מסכים לבניית גדר או קיר בין שני המגרשים של השכנים, אזי יש לבנות את הגדר בשטחו של המבקש, כאשר עלות הבנייה תהיה על האחרון בלבד. אם השכן המתנגד לבניית הגדר, אינו מסכים לבניית קיר או גדר בין המגרשים, על התובע לחייב את השכן בתשלום חצי מעלות בניית הגדר ולהוכיח כי הגדר היא “מחובר שבמיצר”.

כל הטרדה מאיימת, סכסוך, הפרת שלוות חייו של שכן, חירותו ופרטיותו של אדם, פגיעות נוספות כגון לשון הרע ועוד, יש לפנות אל עורך דין אשר מעניק שירותים משפטיים בתחום זה, הנמצא באזור הסכסוך. ישנם מקרים שבהם אנשים רכשו נכסים וכן, עסקאות מכר לא הוכחו כיעילות בשל שכנים מטרידים. עורכי דין העוסקים בתחום אזרחי מסחרי, אחראים על עסקאות אלה.

עורך דין חיים אליה, עוסק בתחומי סכסוכי שכנים, כמו כן, משרדנו עוסק בדיני תעבורה ובסדר הדין הפלילי, כאשר המשרד הצליח בתביעות רבות בתחומים המדוברים.

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.


    צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע