• 0524-42-42-21
 • משרד 077-530-9587.
 • haim@haimlaw.com
 • זמין 24/7 - למקרים דחופים

עקיפות אסורות ( עקיפה בדרך לא פנויה / כשדה הראיה מוגבל או חסום חציית קו הפרדה רצוף )

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עקיפות אסורות ( עקיפה בדרך לא פנויה / כשדה הראיה מוגבל או חסום חציית קו הפרדה רצוף )

פורסם ב-

עקיפה אסורה עקיפה בדרך לא פנויה 

על פי קביעת המחוקק, ישנם מקרים רבים בהם עקיפת רכב אחר כמו עקיפה מימין או עקיפת מכשול בדרך, יהא אשר יהא, אינה מותרת. עם זאת העבירות הנפוצות אשר נידונות בבתי המשפט בגין עקיפה הינן עקיפה בדרך לא פנויה, תוך חציית קו הפרדה רצוף או כאשר הראות לקויה או שדה הראייה חסום או מוגבל באופן חלקי או מוגבל באופן מלא.

כנגד נהג המורשע בעבירה זו, עומד עונש פסילה מינימאלי של שלושה חודשים. הגדרת עבירה זו, הינה עקיפה אשר נעשית בקלות ראש כאשר הנהג נהנה משדה ראייה פתוח וברור, ויוצא לעקיפה למרות שישנו רכב המתקדם לעברו בנתיב הנגדי. כאשר העקיפה מבוצעת המרחק בין הרכבים אינו גדול ומשכך, העקיפה אינה בטוחה וגורמת לסיכון.

מדובר בעבירה חמורה הנושאת בצידה הזמנה לדין ופסילה מנהלית בת 30 ימים ע”י קצין משטרה, הרשעה בעבירה גוררת בצידה 10 נקודות חובה לחובת הנהג. מדובר בעבירה חמורה. וזאת מאחר, העקיפה מבוצעת כאשר המרחק בין הרכבים אינו גדול, ומשכך העקיפה אינה בטוחה וגורמת לסיכון נסיעתו של הרכב האחר.

בהגשת דו”ח כנגד עבירה כזו, מלבד פרטי הרכב והנהג, על השוטר למלא גם את הפרטים הטכניים כגון זמן מקום ועוד פרטים רלוונטיים אחרים, האופפים את הגדרת העבירה. שוטר חייב לציין את מספר הנתיבים, פרטי רכב נגדי אשר חלף בכיוון ההפוך ונאלץ לסטות, ועוד פרטים אחרים המצביעים על אדישות הנהג לתוצאה שבסופה נגרמה תאונת דרכים.

עקיפה אסורה – עקיפה בשדה ראייה מוגבל או חסום:

נהג ביצע עקיפה מסוכנת בדרך בו שדה הראייה מוגבל, ואין הנהג היה מודע לדרך שאיננה פנויה יואשם בסעיף עבירה של נהיגה בדרך בה הראות לקויה או שדה הראייה מוגבל. במקרה זה ,לא עומד עונש מינימלי 3 חושדים פסילה. מאחר ומדובר ברשלנות ולא בביצוע עבירה מתוך מודעות, תוך בחינת נסיבות המקרה.

עקיפה אסורה – חציית קו הפרדה רצוף:

כאשר בית המשפט מרשיע בעבירה זו אין רלוונטיות האם קו ההפרדה הרצוף סביר שיהיה במקום או לא, אלא על המדינה להוכיח כי הנהג ידע כי יש קו הפרדה רצוף, אשר נחצה במודע.

מה לעשות במקרה שנתפסתי באחת מהעבירות המגלמות את העבירה של עקיפה אסורה ? 

באם הנהג קיבל דו”ח בגין עקיפה אסורה, ראשית לא להתווכח עם השוטר בשטח, להתנהג באדיבות ולא לגרום לפרובוקציות. שנית, לבדוק את הפרטים המתוארים בדו”ח, את סיכוייו להביא להרשעתו, את הנסיבות האופפות, את חוקיותו ושאר פרטים רלוונטיים משמעותיים אחרים תוך צילום הזירה.

עורך דין תעבורה תל אביב חיים אליה 0524-42-42-21 משרדנו עוסק בתחום התעבורה ופלילי פגישת ראשונית ללא עלות.  

ראה חיפושים קשורים בנושא :

עורך דין תעבורה - מאמרים אחרונים
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

איתור דוחות משטרה

פורסם ב- 28/11/2019מצלמות המהירות והשוטרים האורבים לנהגים בכל פינה נסתרת אפשרית, גרמו לנהגים רבים לקבל דוחות משטרתיים, כאשר במקרים רבים, הדוחות אינם מוצדקים. בפרט מצלמות

קרא עוד »
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

מהירות מופרזת

פורסם ב- 30/01/2020משרדנו עוסק בין היתר בתיקים של נהיגה רשלנית או בחוסר זהירות, תיקי נהיגה בשכרות, נהיגה בשלילה ועוד. כאן אסביר מהי מהירות מופרזת, מהם הכללים לפיהם פועלת

קרא עוד »

עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.
עורך דין מקצועי עזר לי מאודלכל אורך התהליך הציג את הדברים בשקיפות מלאהיחס אדיב ושירות מעולה
Daniel
Daniel
14:05 11 Mar 20
אליענה אליאן פרנסיס
אליענה אליאן פרנסיס
22:45 10 Mar 20
עו״ד תותח!! בעל יכולות חיוביות נתינה מעל או מעבר , ממליץ בחום !!
ארגה אנדשאו
ארגה אנדשאו
08:05 10 Mar 20
עורך דין מעולה! לא יכולתי לבקש יותר טוב. נותן מיליון אחוז מעצמו ודואג מעבר. מחויב לעבודתו בצורה יוצאת דופן.תודה רבה חיים!
miri oshri
miri oshri
19:02 17 Feb 20
עורך דין מקצועי, סבלני , בעל הבנה והתנהלות נכונה מול הלקוחות ויילך עם התיק עד הסוף.ממליצה בחום!❤️
אלינה שצברק
אלינה שצברק
12:00 10 Feb 20

צור קשר

 • מפת אתר

 • פוסטים אחרונים

 • Tags

 • אזורי שירות

 • צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Call Now Button
  small_c_popup.png

  Let's have a chat

  צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Open chat
  1
  היי, צריך ייעוץ ?
  כתוב הודעה או התקשר.
  Powered by