• 0524-42-42-21
 • משרד 077-530-9587.
 • haim@haimlaw.com
 • זמין 24/7 - למקרים דחופים

עריקות רישום פלילי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עריקות רישום פלילי

פורסם ב-

עריקות ורישום פלילי מהצבא הדרך להתמודד עם רישום פלילי בכדי לא לפגוע במקום תעסוקה
עריקות ורישום פלילי מהצבא הדרך להתמודד עם רישום פלילי בכדי לא לפגוע במקום תעסוקה

בית הדין הצבאי וחוקי הצבא בכלל, נוהגים להתייחס להיעדרות ארוכה מהצבא ללא אישור כעבירה חמורה. היעדרות שכזאת מוגדרת כעריקות, כאשר על פי הגדרתה אותה ההיעדרות בוצעה על מנת שלא לשוב לשירות הצבאי.
עבירה זאת אף יכולה לגרום למצב בו היא תגרור עריקות רישום פלילי לנאשם – כאשר השאלה אם אכן היא תגרור לרישום פלילי תלויה בהחלטת בית משפט צבאי, לגבי ההרשעה בעבירה ובעונש אותו הוא יקבל.
עריקות רישום פלילי יכולה גם להיות מוגדרת כרישום מופחת – וזאת במקרים החייל הורשע בעבירה אך העונש אשר נגזר עליו היה 3 חודשי מאסר או פחות.
חשוב לציין שבמידה והחייל הורשע ונידון לעונש מאסר של מעל לשלושה חודשה, הרי שברוב המקרים בית הדין הצבאי יגזור לגביו עריקות רישום פלילי מלא – כאשר, ישנם גם מקרים יוצאי דופן – במקרים בהם תקופת המאסר היא בן שלושה חודשים לחצי שנה, יהיו מקרים בהם בית משפט צבאי יוכל לקבל החלטה אחרת לגבי עריקות רישום פלילי או להסתפק ברישום פלילי חלקי בלבד.

אז מהי בעצם עריקות

עוד לפני שחייל מואשם בעריקות או מגיע למצב של עריקות רישום פלילי, חשוב שאותו חייל המתכוון לערוק מהצבא יבין למה הצבא מתייחס כעריקות.
בניגוד לנפקדות שהינה היעדרות מהשירות ללא אישור לתקופה קצרה של עד 20 יום, חייל ייחשב עריק לאחר חלוף של 21 יום מרגע ההיעדרות.
חייל אשר נחשב לעריק יטופל במסגרת מדור עריקים בשלישות וכאמור, גם טיפול והענישה להם הוא יהיה חשוף יהיו חמורים יותר מאלו של הנפקד.
חשוב לציין שהנושא של עריקות רישום פלילי בדרך כלל נוגע לחיילים אשר נעדרו מהשירות לתקופות ארוכות של חודשים רבים או שנים – ברוב המקרים עריקים אשר נעדרו לתקופה קצרה יחסית, יועמדו לדין משמעתי, אך עונשם לא יגיע לכדי רישום פלילי – מכיוון שאי אפשר לדעת בוודאות מה תהיה חומרת העונש, ההמלצה תהיה להיוועץ בעורך דין גם במקרה של עריקות לתקופת זמן שהינה קצרה יחסית.

עבירות נוספות בצבא הגוררות רישום פלילי

מלבד עבירות אשר מופיעות גם בשיפוט האזרחי כמו: שימוש בסמים או גניבה שאותו חייל אשר מואשם בביצוען יהיה חשוף לנושא של רישום פלילי. ישנן עבירות נוספות, אשר יכולות להתבצע רק במסגרת הצבא וגם הן עלולות להביא לתוצאה של רישום פלילי: הראשונה היא כאמור עריקות רישום פלילי.

עבירות נוספות הן התנהגות שאינה הולמת ושימוש בלתי חוקי בנשק.

מכיוון שרישום פלילי עלול להוביל למגבלות שונות על חייל הן בהמשך השירות הצבאי שלו והן בצאתו לאזרחות, קיימת חשיבות גבוהה שכל חייל אשר מואשם בעבירה מכל סוג וגם אם היא נראית כביכול כעבירה קלה, לא יקל ראש בהליך המשפט ויסתייע בעורך דין אשר יוכל לסייע לו באותו תיק צבאי – לדוגמא, שימוש עצמי בסמים קלים, לא בהכרח יגרור רישום פלילי בחיים האזרחיים אך חייל אשר עבר בדיקת סמים בצבא ונמצא שהוא צרך סמים, עלול לספוג רישום פלילי בגין העבירה הזאת.

עו”ד חיים אליה, שהינו עורך דין צבאי מנוסה ומקצועי המכיר בצורה מעמיקה את אופן ההתנהלות של בית הדין הצבאי, יוכל לסייע לכל חייל לקבל את העונש הקל ביותר עבור העבירה אותה ביצע ובמקרים מסוימים גם למנוע רישום פלילי – לדוגמא, ישנם מקרים, בהם דווקא סירוב של החייל לבצע בדיקת סמים בצבא יכול להיות לטובתו – כאמור, זה רק בחלק מהמקרים וישנם גם מצבים בהם זה יכול להיות לרעתו ולכן תפקידו של עורך הדין מקצועי כמו עו”ד חיים אליה הוא כה חשוב בתהליך.

עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.
עורך דין מקצועי עזר לי מאודלכל אורך התהליך הציג את הדברים בשקיפות מלאהיחס אדיב ושירות מעולה
Daniel
Daniel
14:05 11 Mar 20
אליענה אליאן פרנסיס
אליענה אליאן פרנסיס
22:45 10 Mar 20
עו״ד תותח!! בעל יכולות חיוביות נתינה מעל או מעבר , ממליץ בחום !!
ארגה אנדשאו
ארגה אנדשאו
08:05 10 Mar 20
עורך דין מעולה! לא יכולתי לבקש יותר טוב. נותן מיליון אחוז מעצמו ודואג מעבר. מחויב לעבודתו בצורה יוצאת דופן.תודה רבה חיים!
miri oshri
miri oshri
19:02 17 Feb 20
עורך דין מקצועי, סבלני , בעל הבנה והתנהלות נכונה מול הלקוחות ויילך עם התיק עד הסוף.ממליצה בחום!❤️
אלינה שצברק
אלינה שצברק
12:00 10 Feb 20

צור קשר

 • מפת אתר

 • פוסטים אחרונים

 • Tags

 • אזורי שירות

 • צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Call Now Button
  small_c_popup.png

  Let's have a chat

  צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Open chat
  1
  היי, צריך ייעוץ ?
  כתוב הודעה או התקשר.
  Powered by