פגיעה בפרטיות

עודכן לאחרונה ב יוני 14, 2021 ע"י חיים אליה

מה המשמעות המשפטית של פגיעה בפרטיות? הזכות לפרטיות היא אחת הזכויות הבסיסיות ביותר בכל דמוקרטיה. כאשר הזכות שלנו לפרטיות נפגעת לא מדובר רק בחוסר נעימות אלא במקרים מסוימים מדובר בעבירה פלילית לכל דבר ועניין המטופלת ע”י עורך דין פלילי. המשמעות המשפטית של פגיעה בפרטיות באה לידי ביטוי במגוון עבירות שונות כמו למשל עבירות של פרסום תמונות עירום שלנו ברשת האינטרנט או העברה של תמונות עירום או תמונות אינטימיות שלנו בין אנשים גם מהווה פגיעה חמורה בפרטיות שלנו. סוגי עבירות אחרים יכולים להיות פרסום ברבים של פרטים החסויים לפי צו של בית משפט (כמו למשל שם של חשודים בביצוע עבירות שבית המשפט אסר לפרסם את שמם).

פגיעה בפרטיות – כיצד היא מתבצעת?

פגיעה בפרטיות יכולה להתבצע במגוון דרכים. היא יכולה להתבצע למשל על ידי אנשים אשר עוקבים אחר אנשים אחרים ומטרידים אותם. היא יכולה לבוא לידי ביטוי בפרסום תמונות אישיות או אינטימיות שלנו ללא רשות. היא יכולה לבוא לידי ביטוי בפרסום ברבים של מספר הטלפון שלנו או פרסום של כתובת המגורים שלנו. בעבירות רבות כמו למשל עבירות של גניבת רכוש, עבירות של התפרצות או עבירות אלימות העבירה של פגיעה בפרטיות היא חלק מהן ומשתמעת מהן. במקרים של עבירות מסוימת הפגיעה בפרטיות מהווה חלק ניכר מהעבירה וחלק מהעונש הניתן מתייחס אליה באופן ספציפי לחומרה.

hammer 1412763

פגיעה בפרטיות על ידי אדם פרטי

החוק מבדיל בין פגיעה בפרטיות הנעשית על ידי אדם פרטי ובין פגיעה בפרטיות הנעשית על ידי גוף ממשלתי, חברה או עסק. כאשר הפגיעה בפרטיות שלנו נעשית על ידי אדם פרטי אנחנו יכולים להגיש נגדו תלונה במשטרה וגם לפעול נגדו במישור של המשפט האזרחי ולתבוע ממנו פיצוי כספי. בית המשפט רואה בחומרה מקרים של פגיעה בפרטיות ובמיוחד מקרים של פגיעה בפרטיות של קטינים או בפרטיות של אנשים שאינם בעלי כושר שיפוט תקין. אנשים אשר אין להם כושר שיפוט תקין כמו אנשים בעלי מנת משכל גבולית או אנשים עם בעיות נפשיות לא תמיד מודעים למעשים שלהם ולכן הם חשופים יותר לפגיעה בפרטיות שלהם.

פגיעה בפרטיות על ידי חברה או עסק

מקרה נוסף של פגיעה בפרטיות הוא מקרה בו חברה או עסק פוגעים בפרטיות שלנו. מקרים אלו יכולים להיות למשל מקרים בהם חברות עסקיות סוחרות במספר הפלאפון שלנו או בפרטים אישיים שלנו על מנת שיהיה להן קל יותר לשווק את עצמן או על מנת להגיע דרך מידע זה לרווח כספי. מקרים קיצוניים יותר של פגיעה בפרטיות יכולים להיות מקרים בהם גופים עסקיים שולחים חוקרים פרטיים שיבלשו אחרינו על מנת שנשלם להם חוב או על מנת להוכיח שפעלנו שלא כשורה. בכל מקרה בו פגעו בפרטיות שלנו עלינו גם להגיש תלונה במשטרה נגד מי שפגע לפי דעתנו בפרטיות שלנו וגם לפעול במישור האזרחי על מנת שנוכל לקבל פיצוי כספי הולם עבור הנזק ועבור הסבל שנגרם לנו. דעו כי במישור הפלילי ניתן לבקש ראה גם כיצד ניתן לקבל צו הגנה או צו הרחקה בדרך זו ניתן להתגבר על מטריד.

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.


    צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע