תקיפת שוטר

תקיפת שוטר

תקיפת שוטר – בהתאם לחוק העונשין ס’ 273  לחוק העונשין ולפיו כל התוקף שוטר בשעת מילוי תפקידו כחוק דינו מאסר 3 שנים ולא פחות מחודש ימים.

ובהמשך סעיף 274 לחוק מוסיף ומעבה את נסיבות תקיפת שוטר ולפיו אף אם התכוון להכשיל את השוטר בשעת מילוי תפקידו, ומוסיף בנשק קר או חם ובתקיפה בצוותא של יותר משני אנשים דינו מאסר 5 שנים.

סעיף 275 אף מקשה יותר שכן סעיף 275 לחוק העושה מעשה בכוונה להפריע לשוטר שכן יורד לרמה של הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו.

ולפיכך, ישנם כמה סוגים ופרושים של החוק בנושא מילוי תפקידו של שוטר ובהפרעה למילוי תפקידו שהעונשים בגין מעשים אלו נעים בין מינימום חודש מאסר ועד ל 5 שנים מאסר אחרי סורג ובריח.

שאלת ייצוג עורך דין פלילי בנושא תקיפת שוטרים כבדת משקל, שכן עורך דין פלילי יהיה מודע לנסיבות התקיפה לראיות ולחומרת כתב האישום כנגד תקיפת שוטר ויכול במקרים רבים לעזור בהוכחות ובהצגת הנסיבות כהווייתן ולא כפי שהתביעה מציגה בדרך כלל בצורה בוטה וחמורה. ניתן להבין זאת מאחר שבבסיסה של עבירה מסוג תקיפת שוטר ישנו היבט הרתעתי שכן המשטרה נועדה להגן על האזרח ולא ניתן לחשוב אחרת, אלא להבין את הנסיבות בין מקרה למקרה.

האם ניתן לפנות למח”ש במסגרת תלונה על תקיפת שוטר ?

ראשית נסביר מהו מח”ש (מחלקה לחקירת שוטרים – גוף אשר נמצא תחת פיקודה של המשטרה ולא גוף עצמאי שאינו תלוי באף גורם וכאן בדיוק הטעות שהרי הגוף שנמצא במשטרה אחראי על השוטרים והוא ככקובע אם השוטרים נהגו כשורה אם לאו במילים אחרית ומשפטיות – אם לסגור תיקים אם לאו).

מהם סמכויות מח”ש בעניין עבירת תקיפת שוטר ?

סמכויותיה של המחלקה לחקירת שוטרים  – מוסמכת לחקור תלונות נגד שוטרים לרבות שימוש מופרז ולא מוצדק בכוח על ידי שוטר במסגרת מילוי תפקידו.

כמו גם – חוקרת עבירות מסוג אילו שוטרים אשר חשודים שבמסגרת מילוי תפקידם נהגו שלא כראוי לשוטר בעת מילוי תפקידו (כולל שוטרי מג”ב), ומוסמכת לחקור את התלונה גם אם לא מדובר בעבירה שהעונש לצידה עולה על שנת מאסר. במקרה שבו מדובר על עבירת תקיפת שוטר מח”ש צריכה לזמן את השוטר לחקירה. 

מהי דרך הטיפול במח”ש ? 

דרך טיפול  – כל אדם רשאי לפנות למח”ש בתלונה אם יש בידו מידע ביחס לעבירה שביצע איש משטרה בין אם מגיש התלונה קורבן עבירה או עד לעבירה לחילופין המידע הגיע אליו ממקור כלשהו לדוגמא התקשורת או אמצעי המדיה פייסבוק וכדומה. את הפניה ניתן להגיש בדואר, פקס, בדואר אלקטרוני או ישירות במשרדי מח”ש השונים בתיאום מראש. בתלונה חשוב לציין את פרטי המתלונן המלאים, תיאור מפורט של האירוע ופרטים אודות השוטר ומעשיו, יש לנסות ולהסיג פרטי זיהוי מדויקים ככל שניתן של השוטר מבצע העבירה ולאסוף את מירב הראיות בהתרחשות האירוע כגון צילומים, עדויות, וכדומה, להכין עותקים ולצרף לתלונה.

האם ניתן לערער על החלטת מח”ש ?

בהחלט שכן ניתן לערער על החלטה לגורם מקצועי גבוה יותר.

לסיכום – ככל שרמת הראיות המוצגת לעורך דין פלילי מומחה אשר לו היכולת להבין את הראיות העדויות ולהסיק עד כמה הטיפול יהיה אפקטיבי כנגד השוטר שביצע את העבירה. ראוי שיעשה כן כי אחרת התלונה תיגנז.

פנו עוד היום לקבלת ייעוץ משפטי ללא עלות לעו”ד חיים אליה.

דוא”ל : Haim@haimlaw.com נייד: 0524-42-42-21  משרד: 077-530-9587

  

עורך דין תעבורה חיים אליה

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.

צור קשר

 • ראו מה לקוחות חושבים עלינו ( ביקורות גם מהפייסבוק וגם מגוגל )

  Kolin Tamara
  Kolin Tamara
  11:33 30 Apr 21
  עורך דין חיים אליה מקצועי ואלוף!!! טיפל לי בשני תיקים בבית המשפט הוריד לי נקודות והשיג את התוצאה הטובה ביותר... סבלני וזמין תמיד לכל שאלה ועזרה. ממליצה בחום מניסיון כמובן❤️
  meir hagbi
  meir hagbi
  14:30 27 Apr 21
  הגעתי אל חיים בדקה ה-99 ורגע לפני שהודתי בדוח מהירות שבכלל לא ביצעתי וחטפתי סתם 8 נקודות. אמרתי לעצמי שעם כאלה ביקורות חיוביות, שווה שאבדוק אותו רגע לפני שאני משלם ונכנע למשטרת ישראל.אני חייב לציין שמהרגע שכף רגלי דרכה במשרד שלו מיד הבנתי שהוא הולך לחלץ אותי מבעיה הזאת. הצורה בה הוא נרתם לשאול אותי שאלות לחקור ביחד את המקרה וכמות האיכפתיות שנשפכה ממנו זה באמת שאין לתאר במילים. אתה מרגיש ברגע שהגעת הביתה לאבא ואמא של התעבורה בישראל.חיכיתי בסבלנות לטלפון ממנו, ואכן זה קרה, ואחרי כמה זמן הוא חזר אליי עם התשובה הכי משמחת... הדוח בוטל!אז רגע לפני שאתם ממהרים לשלם ולהודות שווה לעצור לקפה אצל חיים, זה מציל חיים!אתה מלך! 💪😀
  צחית אורן
  צחית אורן
  16:42 06 Apr 21
  עו"ד חיים אליה מקצוען אמיתי.הגעתי אליו בדקה ה 99.9 לפני משפט.היה אדיב,סבלני וקשוב למקרה.מיד דחה את המשפט למועד מאוחר יותר.עודכנתי בכל דבר שקשור למשפטתמיד זמין לכל שאלה.תשלומים נוחים והכי חשוב התוצאה שהתקבלה היא בדיוק מה שקיוויתי ורציתי.ממליצה בחום רב.
  Victor Heifets
  Victor Heifets
  13:48 06 Apr 21
  הגעתי לעו"ד חיים איליה בעקבות ביקורות חיוביות באינטרנט, ולא טעיתי.לאורך כל הדרך, חיים הסביר בשקיפות ובסבלנות כל צעד וצעד, היה עימי בקשר שוטף, הסביר את כל האפשרויות וביחד התקדמנו בתהליך עד לסיומו המוצלח, במחיר הוגן ובמינימום השקעת מאמץ מהצד שלי.תודה רבה על השירות המעולה.ממליץ בחום!
  Eitan Shem-Tov
  Eitan Shem-Tov
  14:01 16 Mar 21
  עו״ד חיים אליה תותח אמיתי. מקצוען בתחומו, ישר והגון במחיר.הציל אותי משלילה.שירות מהיר ומענה לכל השאלותמומלץ בחום-לא תתאכזבו
  יוסי שטרן
  יוסי שטרן
  11:06 01 Mar 21
  חיים מקצוען אמיתי, היה קשוב למקרה שלי . ניהל את התיק בעינייני בצורה מקצועית ומוצלחת. עדכן אותי בכל פעם בהתקדמות הטיפול עד לסיום מוצלח שלו. תודה רבה
  שיראל זוהר
  שיראל זוהר
  19:48 28 Feb 21
  עורך דין מאוד מקצועי!! שירות מעל לכל כל שאלה כל פנייה מיד נענה . בזכותו ניצלתי מעונש כבד ממליצה בחום
  shahar mor
  shahar mor
  19:29 27 Feb 21
  עורך דין רציני ענייני ועבוד מצוין במבחן התוצאה סיימתי עם הרישויון ביד , בלי נקודות ועם קנס קטן - מה אפשר עוד לבקש .
  אייל הרוש
  אייל הרוש
  13:59 18 Feb 21
  לא רק עורך דין בחסד עליון כזה שהצליח להציל אותי כבעל חברה מסחבת של דוחות תנועה מסובכים בהצלחה אדירהאלא אדם שמדבר בגובה העיניים זמין סובלנילא מובן מאליו אופן הטיפול בי כלקוח ומעל לכל התוצאות שהשיג מומלץ בחום
  קאסה טסרה
  קאסה טסרה
  17:54 30 Dec 20
  חיים אליה עורך דין טיפל בתיק שלי בהמשך שנה בצורה הכי טובה שיכולתי לבקש ,ובעבודה מקצועית ויסודית תמיד היה לי זמין לשאלות וכל דבר שרציתי מומץ בחום ובאהבה .תודה רבה ❤️
  גלעד פרומין
  גלעד פרומין
  09:21 13 Dec 20
  פניתי בשאלה בווצאפ, קיבלתי מענה מהיר אדיב ומקצועי. גם האתר מאוד עוזר באינפורמציה. מומלץ!
  Taii Klein
  Taii Klein
  16:28 07 Dec 20
  אם אתם מחפשים עורך דין אכפתי, מקצועי ומסור הגעתם למקום הנכון. עורך דין חיים אליה ליווה צמוד את התיק שלי עד לסיומו. אני ממליץ!
  abraham dana
  abraham dana
  14:43 07 Dec 20
  נתפסתי במהירות של 50 קמש מעל המותר ושללו לי את הרשיון מיידי במינהלי ל30 יום ללא סיבה מוצדקת.חיפשתי עורך דין מקצוען ומצאתי את חיים אליה שבאותו שבוע הגיש ערעור והחזיר לי את הרשיון בסופו של דבר במשפט הוציא אותי בקנס בלבד.נהנתי מאוד מהשירות מהמקצועות ומהזמינות.תודה עו״ד חיים אליה על הכל תמיד ימליץ עליך למכרים וחברים.
  משה דמקה
  משה דמקה
  10:21 26 Oct 20
  לאחר תאונת דרכים בשבת הייתי בלחץ ולא ידעתי לאן לפנות, חיפשתי באינטרנט עורך דין לתעבורה עם חששות כי לא ידעתי על מי אני אפול. ומשמיים נפלתי על חיים ומאותו רגע שהתקשרתי אליו הבנתי שהגעתי לעורך דין הנכון, שפינה בשבילי בשבת הכל וקבע איתי פגישה תוך שעה מרגע השיחה, אין מילים שיתארו את רמת האיכפתיות והדאגה לפני כל דבר, ורק להרגיע ולתת אופטמיות למצב.הכל פשוט ברמה הכי חברית וליווי הכי מקצועי שיש והבנה אין סופית לכל דבר שצריך.אז קודם כל תודה על הליווי, האיכפתיות וההבנה שלך .אני אישית מצאתי את הכי טוב שיכולתי למצוא ואני ממש ממליץ כי זה האיש הנכון לכל מקרה, זה מתחיל ביחס בתור בנאדם וזה ממשיך למקצועיות בטיפול התיק
  Yoram Koby
  Yoram Koby
  09:22 22 Sep 20
  נכנסתי למשפט מורכב וחיפשתי עורך דין טוב טוב מקצועי שיכול לעזור לי .קיבלתי המלצה על עו"ד חיים אליה .וכבר בהתחלה הרגשתי שאני בידיים טובות עבודה מקצועית לעילא .ליווי לאורך כל הדרך סבלנות לכל שאלה או בעיה .יחס אישי .בקיצור מומלץ בחום
 • פוסטים אחרונים

 • צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע

  בוא נדבר
  small_c_popup.png

  Let's have a chat

  צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  לחץ ליצירת קשר
  1
  כתוב לנו בווצאפ.
  היי, צריך ייעוץ ?
  כתוב הודעה או התקשר.