ערעור על רישיון נשק | טופס ערר על ביטול רישיון נשק | שלילת רישיון נשק

עודכן לאחרונה ב נובמבר 23, 2023 ע"י חיים אליה

בעמוד זה אסביר על ערעור על רישיון נשק הכולל טופס ערר על ביטול רישיון נשק, ערר לקבלת רישיון לכלי ירייה, שלילת רישיון נשק, איך ניתן להגיש ערר על רישיון נשק, עושים ואיך פועלים ע"מ לקבל חזרה את רישיון נשק אחרי שלילת רישיון נשק, התליית רישיון נשק ועוד.

המלצתי שאין לעשות ערר או ערעור על רישיון לנשק ללא עורך דין. מה גם שאין כל אפשרות, שכן תצהירים חייב להגיש אחרת הבקשה נמחקת על סף והמגיש עלול לקבל הוצאות כספיות מבית משפט על ניהול הליך סרק. גם בשלב של הממונה לכלי ירייה אין לעשות זאת לבד שכן, ככל ערר לקבלת רישיון לכלי ירייה יעשה וידחה הדרך הבאה היא פניה לבית משפט מחוזי ששמה העלויות הם מאד גבוהות.

במדינת ישראל, הנושא של רישיון נשק הוא אחד המעוררים והמעניינים ביותר. הרבה אנשים מבקשים לקבל רישיון נשק מגוונים של סיבות, אך לא כולם מצליחים לעבור את הסינון הדרוש.

במאמר זה, אנו נעמיק לתוך התהליך, הקריטריונים ואת האפשרויות לערעור במקרה של דחיה, או ביטל רישיון נשק. לפי האתר הרשמי של האגף לרישוי כלי ירייה, שירות זה מאפשר למי שנדחתה בקשתו הנוגעת לרישיון כלי הירייה או בוטל רישיונו, להגיש ערעור על כך.

כאשר ערעור אחד יהיה בזכות לממונה לכלי ירייה וערעור שני יהיה גם בזכרות לבית משפט מחוזי יוגדר כעתירה מנהלית, ולאחר מכן בזכות לבית משפט העליון.

יש למלא טופס ערר ולחתום עליו על ידי עורך דין, ולצרף מסמכים התומכים בטענות הפונים. הערר יועבר לדיון בפני הממונה, שתקבע את החלטתה בתוך 45 יום מיום קבלת הערר. החלטת הממונה היא סופית וערעור עליה יוגש לערכאות משפטיות.

התליית רישיון נשק

התליית רישיון נשק כאשר יש אינדקציה כמו תלונה במשטרה או ידחיה מודיעינית או סיכון כלשהוא למבקש נשק המדינה לא רוצה לקחת זיכון אם אם הנמוך ביותר ומודיעה למבקש על התליית רישיון נשק (פרטים אלו יפורטו בהמשך).

עד אז אם היה לאותו עורר רישיון נשק או היה בהליכים לקבלתו, הרי שאותו רישיון נשק מותלה. דהיינו מקבל העורר או המבקש רישיון או המחדש רישיון נשק, מכתב המודיע לו על התליית רישיון נשק.

שלילת רישיון נשק – ערר על החלטת ביטול רישיון נשק.

ואיך מבטלים שלילת רישיון נשק? מערערים על רישיון נשק חשוב להדגיש איך מקבלים רישיון נשק, אם אתה רוצה להגיש בקשה לרישיון כלי ירייה פרטי, יש לך את האפשרות לעשות זאת באופן מקוון באתר המשרד לביטחון לאומי. יש לצרף לבקשה הצהרת בריאות, צילום תעודת זהות וספח, אישור על שירות צבאי או לאומי או פטור משירות, ומסמכים נוספים התומכים בנתוני הבקשה. לפירוט נרחב ראה בקישור הוצאת רישיון נשק.

ערעור על רישיון נשק הכולל טופס ערר על ביטול רישיון נשק, שלילת רישיון נשק
שלילת רישיון נשק טופס ערר על ביטול רישיון נשק

הבדלים בין סוגי הרישיונות

לא כל רישיון נשק זהה. ישנם רישיונות לנשק אישי, לאבטחה, לציד ועוד. כל רישיון מגיע עם הגבלות ודרישות משלו. לדוגמה, רישיון לנשק אישי יכול להינתן לאנשים החיים באזורים מסוימים או לאנשים בעלי מקצועות מסוימים. נשק ארוך יכול להינתן לאזרח או ובעיקר לצייד. כל אחד וסוגי התבחינים שלו.

התהליך לקבלת רישיון

התהליך מתחיל בהגשת בקשה למשרד לביטחון הפנים. הבקשה כוללת מסמכים, תעודות והמלצות. לאחר מכן, המבקש עובר בדיקת רקע פלילי ורפואית. במידה והוא עומד בכל הדרישות, הוא מתבקש להשתתף בקורס ירי. אחת למספר חודשים ונדרש גם לאגרה.

סיבות לדחיית הבקשה לרישיון נשק ו/או לחידושו ו/או סיבות לשלילת רישיון לנשק:


ישנם מספר סיבות שבגינן יכולה בקשה להדחות. זה יכול להיות בשל רקע פלילי, בעיות נפשיות, חוסר בניסיון או אף הערכה של המשרד שאין צורך ברישיון. לעיתים, הסיבה לדחייה איננה ברורה למבקש, אלא באה תוך כדי נימוק כללי – כאן בדיוק נכנס תפקידו של עורך הדין.

הסיבה העקרית ולפיה שוללים את רישיון הנשק כאשר מדובר בפתיחת חקירה משטרתית בעיקר הנושאת עבירת אלימות כללית ואלימת במשפחה ואף גם חשד בעניין זה.

עוד סיבה שכיחה כאשר הרשות החליטה לאחר מדגם של פחות מ1 אחוזי נבדקים שהיא מגבילה את הורך לנשק מה שנקרא שיטת מצליח. רוצה לומר שהרשות על סמך ראיון אישי יכולה גם לקחת או לאסור את השימוש בנשק או לא לחדש את החזקתו – אי חידוש רישיון.

אני קורא לה סיבת הסיבות משום שאין סיבה היא לא מחדשת במקרה הטוב, כאשר היא עושה כן חייבת הרשות לנמק. אך בהגשת עתירה באורח לא מפתיע יש לומר נימוקים מגיעים לבית המשפט ובאיחור רב.

לדוגמא בשל מידע מודיעיני החליטו לקחת רישיון נשק, אך לא סיפרו לבית המשפט מהו אותו מידע וממתי הוא – רוצה לומר שהידיעה היא כל כך ישנה עד שהוסכם להחזיר ללקוח את הנשק, לא לפני שהמדינה ביקשה להתלות את רישיון נשק.

הערעור על החלטה ערעור על רישיון נשק

ערר לקבלת רישיון לכלי ירייה או ערעור על רישיון נשק – אם הוחלט לדחות את בקשתך, הדרך שבה יש לקבל את רישיון הנשק או חידו רישיון נשק רק בעזרת ערר לית משפט מחוזי אשר בוחן את התנהלות ההחלטה המנהלית במקרה זה משודבר בהחלטת רשות מנהלית (משטרה / ממונה לכלי ירייה) לעתירה זו יש לצרף תצהיר ולשלם את אגרה כך שיש חובה לייצוג עורך דין ובעזרתו להגיש תקדמיים

טופס ערר על ביטול רישיון נשק

כיצד להגיש ערעור מוצלח כולל טופס ערר על ביטול רישיון נשק ?
טופס ערר על ביטול רישיון נשק תוך הכנת המסמכים:

ודא שכל המסמכים שלך מעודכנים ומסודרים. הבנת הסיבה לדחייה:

עליך להבין את הסיבה לדחייתך כדי להתמודד עמה.
הצגת ראיות חדשות: אם יש לך ראיות חדשות שלא הוצגו במהלך התהליך הראשוני, הצג אותן. טיפ חשוב ממני לגלות את הכול בתצהיר ולכתוב תצהיר ממש מפורט, התייעצות עם מומחה: שקול להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום.

(1) הגשת ערר על דחיית בקשה או ביטול לרישיון כלי ירייה.

(2) בקשת רישיון לכלי ירייה פרטי | המשרד לביטחון לאומי.

(3) הגשת ערר על דחיית בקשה או ביטול לרישיון כלי ירייה. במידה ואתה מעוניין בנושא הגשת ערר על דחיית בקשה או ביטול לרישיון כלי ירייה צוקר קשר עם המשרד או לנייד למטה מצד ימין.

לסיכום – ערעור על רישיון נשק – ערר לממונה כלי ירייה.

ערר לקבלת רישיון לכלי ירייה + טופס ערר על ביטול רישיון נשק – הוא טופס ערר כלי ירייה – כדי להגיש ערר על ביטול רישיון נשק, הערר יופנה מנהל מחלקת עררים באמצעות בכתב ערר לממונה כלי ירייה, יש לעקוב אחר הנהלים המחייבים של הרשות הממונה על הנושא במדינת ישראל, שהיא משטרת ישראל.

להלן השלבים המרכזיים שעליך לבצע:

קריאת החומר הרלוונטי: עיין בכל המסמכים הקשורים לביטול הרישיון, כולל המכתב שקיבלת מהמשטרה עם החלטת הביטול. נסה למצוא את תקיפתה בעזרת אחרים כולל תצהירים.

זיהוי הטענות לערר: עליך לקבוע מהן הטענות שלך כנגד החלטת ביטול הרישיון. זה יכול לכלול טענות כמו טעויות בתהליך, חוסר התחשבות בנסיבות מסוימות, או שינוי בנסיבות שאינן מאפשרות לבטל את הרישיון.

כתיבת מכתב הערר: כתוב מכתב בו אתה מציין את טענותיך ומספק תמיכה דוקומנטרית בטענות אלו. המכתב צריך להיות ברור, מנומק ולהכיל את כל המידע הרלוונטי.

עבור כל ערעור יש רק פעם אחד, אחרת ההחלטה הופכת לחלוטה ואן אפשרות לערער עליה לאותה ערכאה. ולכן, הכל חשוב שיעשה באמצעות עורך דין מיומן ומנוסה בכל הקשור לערעורים. שכן הערעור הבא הוא ערעור למחוזי ורק בשאלה משפטית.

שליחת המכתב: שלח את המכתב ליחידה הממונה על רישיונות נשק במשטרת ישראל. כדאי לשלוח את המכתב בדואר רשום או באמצעות שירות מסמכים מוסמך כדי שיהיה ראייה לשליחתו.

ראה דוגמא של ערעור על רישיון נשק – טופס ערר כלי ירייה – כל העושה שימוש באתר זה ובמכתב זה היא על דעתו האישית חסר תצהירים ובקשה מנומקת הכללת אסמכתאות.

 • לכבוד:
  ראש רשות הרישוי לנשק,
  [שם הרשות הממונה על רישוי הנשק במדינה]
 • מס' תיק:
  ת.ז./ח.פ.:
  שם המערער:
  כתובת המערער:
  מספר טלפון:
  פקס:
  דוא"ל:
 • נושא: ערעור על החלטת ביטול רישיון נשק מס' [מספר רישיון]
 • הנדון: בקשה לביטול החלטת רשות הרישוי לביטול רישיון הנשק המסופר [מספר הרישיון] שבבעלותי.
 • לכבוד ראש רשות הרישוי לנשק (להלן "ממונה כלי ירייה/ ממונה)"
 • אני, החתום מטה, [שם המערער], בעל רישיון נשק מס' [מספר רישיון], מבקש להגיש ערעור על החלטתך מיום [תאריך ההחלטה] לביטול רישיון הנשק הנ"ל.
 • הבהרת נסיבות:
 • [פירוט הנסיבות המובילות להחלטת ביטול הרישיון].
  [הסבר על כל טענה או עובדה שתומכת בעמדתך ומדוע לדעתך ההחלטה לביטול הרישיון אינה מוצדקת].
  טענות לערעור:
 • [טענה ראשונה לערעור].
  [טענה שנייה לערעור].
  [וכן הלאה – יש לפרט את כל הטענות והנימוקים לערעור על החלטת הביטול].
  מצ"ב מסמכים תומכים:
 • [רשימת המסמכים שמצורפים לערעור].
  [צילומים, מכתבים, אישורים, וכו'].
  אני מבקש לבחון מחדש את הנסיבות ואת המידע המוצג בפניך ולהפוך את ההחלטה לביטול רישיוני לקיים. אני מאמין כי המצב הנוכחי והמסמכים שהגשתי מוכיחים כי אין לי כוונה להשתמש בנשק לצורך לא חוקי, וכי אין סיבה עליה נסובה החלטתכם.

המתנה לתגובה: לאחר שליחת המכתב, יש להמתין לתגובת הרשות. עד 45 ימים מיום הקבלה, ייתכן שתתבקש להשתתף בדיון או לספק מידע נוסף.

שימוש בייעוץ משפטי: אם אתה רוצה להגדיל את הסיכויים שלך להצלחה, ראוי להיעזר בעורך דין, בהגשת ערר לקבלת רישיון לכלי ירייה.

ערעור על רישיון נשק – משרדנו חברת עורכי דין חיים אליה, מציע שירותים בנושא הגשת ערר על דחיית בקשה לרישיון כלי נשק ו/או פניה לבית משפט מחוזי בערעור של אי קבלת רישיון לנשק.

פנייה למשרדנו עשויה להעלות באופן משמעותי את הסיכויים שהערר שלך יתקבל על ידי הממונה. השירות ניתן גם למחיקת רישום פלילי או תעבורה במטרה להגדיל את סיכויי הבקשה,

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי, עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, עו"ד חיים אליה אף בוחן תנועה וחוקר תאונות דרכים, קרי, כמי שמגיש לבית המשפט חוו"ד משפטית על אירוע תאונה ומי הגורם האחראי לה ו/או חוקר במסגרת חקירה נגדית את הבוחן תנועה במקרה של תאונת דרכים, עשה דרכו במשטרה. כמו גם, מרצה בכיר (ומרכז אקדמי) לעורכי דין אחרים בתחום נהיגה בשכרות בלשכת עורכי הדין . למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות - אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.


  צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע