פסילת רישיון נהיגה – כל המידע (בדיקה, ערעור, משרד הבריאות)

עודכן לאחרונה ב פברואר 14, 2022 ע"י חיים אליה

פסילת רישיון נהיגה – אילו סוגי פסילות יש ?

עורך דין רישיון נהיגה – פסילת רישיון נהיגה, אינו עניין פשוט. כאן אציג את סוגי הפסילות והדרכים להתמודדות. לרוב רישיון הנהיגה חשוב עד מאד וזאת כי ישנם נהגים שזהו מקור פרנסתם, כגון סוכני מכירות, נהגי הסעות לעובדים או ילדים, נהגי ציירות, או נהגי מונית וכדומה. במקרה זה, יש לפנות אל עו”ד תעבורה, אשר יכול לעצור את הגזירה ולהחזיר לנהג את רישיונו, תוך נימוקים רלוונטיים בבית המשפט לתעבורה או קצין המשטרה או במשרד הרישוי.

פסילת רישיון נהיגה עורך דין רישיון נהיגה כל המידע עו"ד חיים אליה
פסילת רישיון נהיגה מה עושים כדי להחזיר

ניתן למצוא כמה סוגי פסילת רישיון נהיגה. הראשון הינו על רקע בריאותי {באמצעות המרב”ד}, פסילת רישיון בשל צבירת נקודות לרעת הנהג כאשר הנהג צבר את הכמות המרבית של 36 נקודות. או כאשר מדובר על פסילה מנהלית. כאשר הפסילה תתבצע באמצעות קצין משטרה בשל עבירות תנועה שביצע הנהג. רק עורך דין לתעבורה, יכול להפחית בעונש או להחזיר את הרישיון לנהג, כאשר הוא יבחר באסטרטגיה המשפטית הנכונה.

איך מתמודדים ? – פניה אל עורך דין תעבורה (עורך דין רישיון נהיגה)

עורך דין רישיון נהיגה- בתי המשפט, הינם הגוף המוסמך לפסול אדם אשר הורשע בעבירות תעבורה, מלהחזיק ברישיון נהיגה. יש לדעת, כי תקופת הפסילה, עשויה לנוע בין כמה ימים ועד לפסילת הרישיון לצמיתות, כאשר זה תלוי בחומרת העבירה, התחשבות בוותק הנהיגה של הנהג, עברו התעבורתי ועוד.

עורך דין המתמחה בדיני תעבורה, יוכל להגיע לתוצאות טובות. במידה ופסילת רישיונו של נהג, התבצעה שלא בנוכחותו, ניתן יהיה לבטל במקרים מסוימים באמצעות עורך דינו.

נהיגה בזמן פסילת רישיון

לפי סעיף 67 לפקודת התעבורה, העונש על נהיגה בזמן פסילת רישיון נהיגה הינו מאסר עד 3 שנים, או תשלום קנס כספי על סך של 100,000 ש”ח או אם ביהמ”ש מחמיר בעונש הוא אף יפסוק את שני העונשים גם יחד ולפסילת רישיון הנהיגה לשנתיים נוספות. שוטרים, אינם מוותרים לנהג הנתפס נוהג בזמן פסילה.

פסילת רישיון נהיגה מעל לשנה

כאשר נהג, נפסל רישיון הנהיגה שברשותו לשנה, עליו יהיה לעבור מהתחלה תיאוריה וטסט, על מנת שיוכל לנהוג. זו הסיבה שעל מנת לא להגיע למצב זה, על הנהג לפנות מלכתחילה, כבר בזימון לבית המשפט לתעבורה.

פסילת רישיון נהיגה ע”י הוצאה לפועל

בשנת 2008, קיים חוק אשר מאפשר ללשכת ההוצאה לפועל, לפסול רישיון נהיגה של חייבים. מדובר על סעיף 66א{6} לחוק ההוצאה לפועל. לפי סעיף זה, רשם ההוצאה לפועל, רשאי להורות על שלילת רישיון נהיגה של נהג – (החייב). כאשר הוא סבור כי מדובר בסנקציה מוצדקת בהתאם למקרה. מדובר על פגיעה בחייב, למטרת לחץ שישלם את חובותיו. גם במקרה זה, יש להסדיר את החוב , לפנות אל עו”ד המתמחה בנושא ספציפי זה, כך שהנהג יוכל להמשיך לנהוג, כאשר עוה”ד מנמק, מדוע סנקציה זו אינה מוצדקת כלפי החייב.

בדיקת פסילת רישיון נהיגה

ע”מ לבדוק אם רישיון הנהיגה פסול אפשר להתקשר למשרד הרישוי 5678 *

ערעור על פסילת רישיון נהיגה

נהג אשר קיבל הודעה בדבר פסילת רישיון נהיגה, רשאי יהיה לפנות אל משרד הרישוי, תוך 30 יום מיום ההודעה בבקשה לקבוע מועד לשמיעת טענותיו. אם הנהג פנה למשרד הרישוי, תידחה פסילת רישיון נהיגה בחצי שנה. ע”פ התקנה, בתום 45 יום ממועד ההודעה, או לאחר שניתנה לנהג הזדמנות להשמיע את טענותיו, רשות הרישוי, תיתן את ההחלטה בעניין אמצעי התיקון שבהם מחויב הנהג. במידה ומשרד הרישוי, החליט לפסול את רישיון הנהיגה, ניתן יהיה לערער לביהמ”ש המחוזי.

פסילת רישיון נהיגה משרד הבריאות

רשות הרישוי, רשאית לבטל רישיון נהיגה למי שעל פי דעתה כושר הנהיגה של הנהג לקוי. את המידע מקבלת רשות הרישוי ממשרד הבריאות ומהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים {המרב”ד}. ניתן יהיה לערער על ההחלטה בפני ועדת ערר רפואית של 3 רופאים ובסמכות ועדה זו בלבד, ניתן יהיה לקבל את הערר או לדחותו. על ההחלטה של הועדה הרפואית ניתן יהיה להגיש ערעור מנהלי בביהמ”ש לעניינים מנהליים בתחום סמכותו, מצוי משרד הרישוי שנתן את ההחלטה המקורית.

פסילת רישיון נהיגה על ידי משרד הרישוי

כאשר נהג צבר לחובתו 36 נקודת או 72 נקודות , משרד הרישוי שולח הודעה על שלילת רישיון נהיגה. טיפול בפסילת הרישיון ניתן בשתי דרכים: הראשונה במסגרת הליך שימוע מול פקיד הרישוי עד לקיצור משמעותי בפסילה והשנייה, ביטול דוח תנועה או יותר. יש לציין כי הליך זה, אינו מתקיים באופן אוטומטי, כי אם על הנהג לבקש זאת תוך 30 יום ממועד קבלת ההודעה על שלילת רישיון הנהיגה. יש לדעת, כי הסעיף אשר עוסק בסיווג פסילת רישיון נהיגה הינו סעיף 36 א לפקודת התעבורה, היות ופסילת רישיון הנהיגה הינה עבור כל סוגי הרישיונות.

לכל יעוץ / פנייה / הבהרה – אתם מוזמנים לפנות למשרד עורכי דין חיים אליה 077-530-9587 ריקי – מנהלת משרד סניף מרכז למקרים דחופים ישירות ל-עו”ד חיים אליה 0524-42-42-21.

ראה מה אחרים חיפשו –

 • דו"ח מהירות נהג חדש | 10 נקודות לנהג חדש כל העבירות המסכנות נהג חדש והדרך להתמודד.

  עודכן לאחרונה ב יוני 21, 2022 ע"י חיים אליה יש לדעת, כי נהג חדש, חייב להקפיד הרבה יותר, מאשר נהג ותיק. על הנהג החדש להימנע מעבירות תנועה, אשר מצוינות בתוספת השלישית לפקודת התעבורה כמו: מהירות מופרזת, נהיגה ללא רישיון, נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים, עקיפה בלתי חוקית, אי ציות לרמזור, אי מתן זכות קדימה, […]

 • בקשה לביטול פסק דין תעבורה כולל דוגמה

  עודכן לאחרונה ב פברואר 3, 2022 ע"י חיים אליה במאמר זה אפרט כיצד ניתן להגיש בקשה לביטול פסק דין תעבורה כולל דוגמה החוק קובע, כי אמנם ניתן לדון נאשם שלא בפניו על עבירות תנועה, אם ההזמנה למועד הדיון בבית המשפט לתעבורה ניתנה לו. ולא התייצב למשפט.  מצד שני, סעיף 130(ח) לחוק סדר הדין הפלילי, קובע […]

 • נהיגה תחת השפעת אלכוהול המדריך ל 2022 כולל זיכויים

  עודכן לאחרונה ב אוקטובר 12, 2022 ע"י חיים אליה במאמר זה אסביר מהי נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים ? נהיגה בשכרות ? נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים? וההבדלים בינהם, איך לטפל בתיקים אלו. כמו כן אסביר אם ל-נהיגה תחת השפעת אלכוהול ביטוח חובה יש או אין ? דרכים להפחתה בעונש ועוד. על פי פקודת […]

 • עקיפות אסורות ( עקיפה בדרך לא פנויה / כשדה הראיה מוגבל או חסום חציית קו הפרדה רצוף )

  עודכן לאחרונה ב אוקטובר 21, 2021 ע"י חיים אליה עקיפה אסורה עקיפה בדרך לא פנויה  על פי קביעת המחוקק, ישנם מקרים רבים בהם עקיפת רכב אחר כמו עקיפה מימין או עקיפת מכשול בדרך, יהא אשר יהא, אינה מותרת. עם זאת העבירות הנפוצות אשר נידונות בבתי המשפט בגין עקיפה הינן עקיפה בדרך לא פנויה, תוך חציית קו הפרדה רצוף […]

 • עורך דין תעבורה תל אביב

  עודכן לאחרונה ב פברואר 10, 2022 ע"י חיים אליה עברתם עבירת תעבורה בעיר תל אביב והסביבה ? מחפשים עורך דין תעבורה תל אביב, לייצוג בכל רחבי הארץ ? הגיע טופס ממשרד הרישוי על נקודות משרד התחבורה, זימנו אתכם מ- המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, מבקשים פסילת רישיון נהיגה על תאונות דרכים, נקלעתם לסיטואציה בה הוגש נגדכם […]

 • עורכי דין תעבורה מומלצים / עורך דין תעבורה מומלץ ?

  עודכן לאחרונה ב נובמבר 26, 2022 ע"י חיים אליה עורכי דין תעבורה מומלצים/עורך דין תעבורה מומלץ – לא אחת אני נתקל במקרים בהם לקוחות אשר פנו אלי לייצוג, כבר סיימו את התיק אחרי גזר דין ו/או הרשעה ב-כתב אישום במטרה שאייצג בהליך ערעור לערכאה גבוה יותר (בתי המשפט מחוזיים או בית המשפט העליון). זאת מאחר […]

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי, עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, עו"ד חיים אליה אף בוחן תנועה וחוקר תאונות דרכים, קרי, כמי שמגיש לבית המשפט חוו"ד משפטית על אירוע תאונה ומי הגורם האחראי לה ו/או חוקר במסגרת חקירה נגדית את הבוחן תנועה במקרה של תאונת דרכים, עשה דרכו במשטרה. כמו גם, מרצה בכיר (ומרכז אקדמי) לעורכי דין אחרים בתחום נהיגה בשכרות בלשכת עורכי הדין . למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות - אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.


  צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע