כתב אישום-תאונת דרכים!

עודכן לאחרונה ב מאי 12, 2024 ע"י חיים אליה

מה עושים ואיך מבטלים? כל המידע משרד עורכי דין חיים אליה ושות'

כתב אישום בגרימת תאונת דרכים

מבוא : "כתב אישום תאונת דרכים" (הוא המקרה הפרטי מהסוג של כ"א תעבורה) – במאמר זה אציג מספר דרכים ע”מ להתמודד עם כתב אישום בגין תאונת דרכים, תאונה עם נפגעים קלים או תאונה הגורמת נזק או נהיגה בקלות ראש – מה עושים למי פונים ? מה חשוב לדעת הן מבחינה משפטית והן מבחינת תפקידי בוחן תנועה. משרד עורכי דין חיים אליה בניהולו של עו”ד חיים אליה גם בוחן תנועה וגם עו”ד לתעבורה העוסק שנים רבות בדיני תעבורה ובדין הפלילי.

בשנים האחרונות חלה החמרה בכל הקשור לתאונות דרכים הן מבחינת בתי המשפט והן מבחינת החוק, כך לדוגמה תוקן החוק בגרימת המתה בקלות דעת בתאונת דרכים, והעונש כיום עומד על 12 שנות מאסר.

תחילתה של החמרה זו מקורה בריבוי תאונות הדרכים בישראל, לא רק זאת אלא כיום הנפגעים עומדים על כמות של 30,000, משכך, תוקן החוק לחומרא, ואיתו בתי המשפט יישרו קו. כמו גם, ולאור המצב בשנים האחרונות, המשטרה החלה באופן ממשי, באכיפת חוקי התנועה, כאשר מדובר על הפרת חוקי התנועה מצד נהגים רבים, אשר כנגדם מוגש בסוף ההליך מוגש לבית המשפט כתב אישום בגין תאונת דרכים.

כתב אישום בגין תאונת דרכים – גם אם התאונה היא קלה וללא חבלות עדיין יוגש כתב אישום ?

יש לראות אם מדובר על תאונת דרכים קלה או תאונת דרכים שיש בה נפגעים או חלילה נהרג אדם בגין אותה תאונה. נתחיל מהקל אל הכבד. אם מדובר בתאונת דרכים שאין בה נזקי גוף לא יינקטו הליכים פליליים ולא יוגש כתב אישום תאונת דרכים. מה שניתן לעשות הוא להגיש תביעת נזיקין מול הנהג הפוגע לבד או באמצעות חברת הביטוח. 

יש לציין, כי ההיסטוריה של הנהג והכוונה היא על עבירות תעבורתיות קודמות, יכולה להיות מכרעת, ויהיה לחובת הנהג, כך שנתון זה יצוין בכתב אישום תאונת דרכים, במיוחד אם מדובר על נהיגה רשלנית מצד הנהג הפוגע כאשר נהיגה זו בקלות דעת, גרמה לנזק גופני לאנשים ברכב הנפגע או בהולכי רגל. בכל תאונת דרכים, אשר נגרם כתוצאה ממנה פגיעה גופנית, תיפתח חקירה משטרתית והנהג ייחקר באזהרה.

הדבר הראשון שעל הנהג הפוגע לעשות הוא להתייעץ עם עורך דין לתעבורה. אם פניתם לעוה”ד לאחר שכבר הוגש כתב אישום תאונת דרכים. עורך הדין, יבחן מה פרק הזמן אשר חלף מרגע התאונה עד לדיון עצמו בבית המשפט לתעבורה. 

בנוסף, עורך הדין לתעבורה, אף יעריך את הנזקים שנגרמו והתנהגותם של המעורבים בתאונת הדרכים. לפירוט נרחב ראה כיצד להימנע משלילת רישיון לאחר תאונת דרכים ? ההמלצה הטובה ביותר היא להתייעץ עם עורך דין לתעבורה בסמוך לאירוע, כדי לבדוק בדבר הזמנת בוחן תנועה פרטי למקום, על מנת שניתן יהיה לאסוף ראיות הגנה לטובת הנהג הפוגע.  אם יתגלה, כי הנהג נהג בקלות דעת או ברשלנות או בחוסר זהירות, המשטרה תמליץ להגשת כתב אישום בגרימת תאונת דרכים. 

כתב אישום תאונת דרכים מה עושים? סרטון המתמצת את כל המאמר

הצלחות המשרד בביטול כתבי אישום מסוג תאונת דרכים.

מצורפים דוגמאות הכוללות: כתבי אישום ופסקי דין בהם נגמר תיק של כתב אישום מסוג תאונת דרכים, ללא פסילה ואפילו לא של יום אחד.

כתב אישום תאונת דרכים נגמר ללא פסילה כלל.

מצורף כתב אישום חמור (עבירה).
כתב אישום תאונת דרכים נגמר ללא פסילה
עמוד 1
אישום תאונת דרכים בלי פסילה כלל.5
עמוד 2 – טיעונים לעונש.
כתב אישום תאונה נאשמת עם עבר
עמוד 2 תוצאה – פסק דין – כתב אישום תאונת דרכים ללא פסילה לנאשמת.

דרכים נגמר ללא פסילה כלל.5

כתב אישום כולל תאונת דרכים עם נזק וחבלות

אישום תאונת דרכים בלי פסילה כלל.1
תאונת דרכים הכרעת דין
אישום תאונת דרכים בלי פסילה כלל.3
תוצאה – גזר דין ללא פסילה למי שבעברו לא פחות מ 74 הרשעות קודמות, תאונת דרכים הכוללת נזק.

כתב אישום תאונת דרכים מוגש גם למי שפגע בהולך רגל ולא ברכב ? 

לפעמים מקרים כגון: אי מתן זכות קדימה להולכי רגל, עשויה לגרום לפגיעה של הולך הרגל, תאונה עם נפגעים קלים או נהגיה בחוסר זהירות או קלות ראש כאשר חוסר תשומת הלב מצד הנהג, היא זו אשר גרמה לתאונת דרכים.  יש לדעת, כי טרם ההזמנה לבית המשפט, רישיונו של הנהג הפוגע ייפסל בפסילה מנהלית לתקופה של 60 יום, עוד לפני שהוגש אישום בגין מעורבות בתאונת דרכים. בעניין זה אפשר להחזיר את הרישיון עוד לפני תום ה 60 ימים. ראה החרמת רכב ל30 יום מחיר

כתב אישום – תאונת דרכים מה זה ?

כתב אישום בגין תאונת דרכים ? הסטטיסטיקה מראה, כי רוב תאונות הדרכים, קורות, כאשר נעשתה עבירת תנועה מצד הנהג הפוגע. לכן, סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי קובע שני תנאים לפני הגשת כתב אישום ב-תאונת דרכים. הראשון הוא אשמת הנהג בגרימת תאונת הדרכים.
 
דהיינו – על המדינה להוכיח, מעל לכל ספק סביר, כי הנהג אשם על מנת שבית המשפט ירשיעו, אך לפני כן כדי להגיש כתב אישום לצורך הרשעתו. יסתפקו בכמות ראיות נמוכה יחסית, ובה פוטנציאל הרשעה, וכי הוא בעל סיכוי סביר להרשעה. כל הראיות לתאונות דרכים נאספות באמצעות בוחן משטרה.

וכן, זה עשוי לכלול גם עדויות של מי שהיה מעורב בתאונה ועוברי אורח שהיו עדים לתאונת הדרכים. יודגש כי בשל ריבוי מצלמות בכל כבישי הארץ גם צילומים יילקחו בחשבון, בדיקת שדה הראייה של המעורבים בתאונת הדרכים, סימנים של שני כלי הרכבים שהיו מעורבים בתאונה, מסמכים רפואיים של מי שנפגע מתאונה זו, חריקת בלמים בדיקת מרווח סרנים ועוד.

על הבוחן יהיה לקבוע מי היה אשם ואם התאונה יכולה הייתה להימנע או לא. למעשה, נסיבות התאונה יאספו ויגיעו לבסוף לבית המשפט לתעבורה, לאחר הגשת כתב אישום .(ת"ד – עם נפגעים תאונת דרכים)

יש הבדל בין כתב אישום בשל תאונת דרכים עם נפגעים (נקרא גם חבלה של ממש תעבורה או תאונה עם נפגעים קלים) ל-כתב אישום בתאונה ללא נפגעים ?

ישנם שני סוגים של תאונות דרכים, אחת שהיא ללא נפגעים בעיקר גרימת נזק והשנייה היא כאשר תאונת הדרכים גרמה למצב של חבלה של ממש , (נקרא גם חבל"ש) אך הסוג הגרוע ביותר הוא תאונת דרכים שגרמה למות אדם או יותר. 

במקרה של תאונה שנגרמו ממנה רק נזקי רכוש, אין חובה להזעיק משטרה אבל אם התאונה נגרמה תוך ביצוע עבירת תנועה כגון חציית רמזור באור אדום, או כאשר הנהג הפוגע מסרב למסור פרטים מזהים. חשוב לתעד את זירת התאונה באמצעות מצלמה ואת הפגיעות המדויקות שנגרמו לרכב שנפגע בגרימת תאונת דרכים.

במקרה של תאונה שפגעה רק ברכב, יש להחליף פרטים מזהים של הנהגים כמו: שם תעודת זהות, כתובת, מס’ רישיון הנהיגה, וכן את פרטי חברות הביטוח של שני הנהגים. חשוב לציין, כי ככל שעבירת התעבורה הייתה חמורה יותר, כך תעלה רמת הענישה כלפי הנהג שהתרשל בנהיגה וגרם לתאונה. למשל אם מדובר על חבלות גוף.

חבלה של ממש תעבורה: ככל שהחבלות תהיינה חמורות יותר, כך רף הענישה של כתב אישום ב- תאונת דרכים יעלה.  עבירות כמו נהיגה בשכרות שעקב היות הנהג שיכור, גרמו לתאונת דרכים תהיינה מן החמורות ביותר ואף תגרום לנהג לפסילת רישיון הנהיגה לזמן ארוך מאוד ואפילו לפסילה מוחלטת. אם נפגע אדם, רוב הסיכויים כי הנהג יקבל עונש מאסר בפועל.

ישנם סוגים שונים של כתב אישום בגין תאונת דרכים. זו הסיבה כי ביהמ”ש לתעבורה, יבחן את הענישה בגין האירוע שאליו חשוף הנהג או כל משתמש אחר בדרך. לרוב מדובר בחוסר זהירות ותשומת לב או בחוסר ריכוז. לפי המסקנות של בוחן תאונות דרכים, יוחלט לגבי הגשת "כתב אישום-תאונת דרכים".

מה הענישה לצד כתב אישום תאונת דרכים ? 

כתב אישום בגין מעורבות בתאונת? אישום בגין מעורבות בתאונת דרכים? העונש המקובל בתאונת דרכים הוא לרוב פסילת רישיון נהיגה גם אם התאונה היא קלה, לצד פסילת רישיון הנהיגה, ומאסר בפועל לצד תאונות ברמות פציעה בינוני או קשה, ייתכן  כי ביהמ”ש יבקש פסילה על תנאי במקום פסילת רישיון וקנס כספי (ככל ועו"ד יצביע על כשליים ראיתיים בתיק אשר בכוחם גם לקעקע את עבודת הבוחן ואז יגמר התיק בזיכוי), משך זמן פסילת רישיון נהיגה, תלוי גם בחומרת התאונה הכוונה היא, לפגיעה  בגוף וחומרת הפגיעה. ככל שהנזק הגופני לנפגעים בתאונה דהיינו חבלה של ממש יהיה גבוה יותר, כך הענישה תהיה חמורה יותר. (עד מאסר בפועל לתקופה ארוכה ופסילת רישיון של 10 שנים ). 

עונש תאונת דרכים? לעיתים ישנם מקרים של מאסר בפועל לנהג האשם בתאונת הדרכים, כמו למשל אם יש לו עבר תעבורתי  כתב אישום בגרימת תאונת דרכים, יהיה כמובן חמור יותר. כמו כן, ישנם סעיפים נפוצים בחוק, כאשר מדובר על נהיגה בקלות ראש, אשר היא זו שגרמה לתאונת דרכים. 

לדוגמא, סעיף  62 לפקודת התעבורה וכן, סעיף 38 לפקודת התעבורה, כאשר לפי סעיף זה, ביהמ”ש יפסוק פסילת מינימום של 3 חודשים לנהג שהורשע בגרימת תאונת דרכים (רק אם אין עבר תעבורתי של הנהג ואפילו לא דוח מהירות אחד) אשר בה נחבל אדם.

ישנם פסקי דין, אשר מתחם הענישה, נע בין 3-12 חודשים של פסילת רישיון הנהיגה. יש לציין כי ישנם עונשים שנגזרו על נהגים שביצעו עבירות של גרימת תאונה כאשר מדובר על נסיבות התאונה, כגון נסיבות חמורות הכוללות: נהיגה במהירות מופרזת, אי מתן זכות קדימה להולכי רגל,

נהיגה תחת השפעת סמים בנהיגה בשכרות וכדומה. כאמור, לפי כתב אישום תאונת דרכים, ככל שיהיו בו פרטים מרשיעים יותר, כך העונשים יהיו חמורים יותר כאשר החבלות תהיינה קשות יותר.

יחד עם זאת, יש לא מעט כשלים בתיקי שכרות אשר המדינה חייבת לעמוד בהם ובמדיה ולא תצליח לעמוד באחד מהם הרי שתיק התביעה קורס ראה – מה הכשלים בתיקי שכרות עורך דין נהיגה בשכרות כל הדרכים להפחתה בעונש.

חקירה באזהרה – תאונת דרכים ? תאונת דרכים כתב אישום ?

עדות במשטרה לאחר תאונת דרכים,
מחייבת ייעוץ בטרם חקירת בוחן תאונת דרכים במטרה להפחית עונש תאונת דרכים? כתב אישום לאחר תאונת דרכים? הכול כאן ובהמשך.

אסביר, לפני הגשת כתב אישום בגין תאונת דרכים הנהג יוזמן לחקירה באזהרה. ראשית יש להתייעץ עם עו”ד תעבורה אשר יכין לקראת חקירה באזהרה.

תאונת דרכים – העצה הראשונה היא לשמור על קור רוח, לא להודות במעשה או דבר שלא ביצעתם, יש לזכור כי כל מה שתאמרו בחקירה  באזהרה תאונת דרכים, ישמש נגדכם במשפט, ע י כתב אישום בשל תאונת דרכים. שימו לב תחילה למעמדכם, האם אתם נחקרים כעדים לתאונה או כחשודים בביצוע התאונה ?

שימו לב, כי מדובר בחקירה באזהרה ב-תאונת דרכים ולכן, יש לבקש לדעת באיזה סוג של עבירה אתם חשודים ( אם גרימת נזק או רק חבלה של ממש ). יש לדעת, כי חקירה תחת אזהרה מוקלטת ומצולמת בוידאו. אם יבקשו לדבר ויודיעו לנחקר כי השיחה אינה משמשת בפרוטוקול, הדבר הנכון שהיא תירשם בפרוטוקול.

ולכן, יש להיזהר שבעתיים בכל מה שתאמרו, היות והכל נרשם בכתב אישום בגין תאונת דרכים. כולם יודעים כי התחושה בזמן קבלת כתב אישום, אינה קלה אבל אם כאשר תתנהל נגדכם חקירה באזהרה תאונת דרכים, החוקרים עשויים להטיח בכם את האשמה בגרימת התאונה.

אינכם חייבים לקבל את חוות דעתו של הבוחן, וזאת כי עורך הדין יוכיח אחרת באמצעות אסטרטגיה משפטית נכונה ולמידת התיק על בוריו, מה שיסתור את כתב אישום. לדוגמא חישוב שדה ראיה או מרחקים או מציאת נקודת האימפקט (מכה בין שני הגופים) ויש לא מעט כאלה.

כתב אישום תאונת דרכים ⭐️ עורך דין תעבורה ובוחן תנועה חיים אליה מסביר הדרכים להתמודד עם כתב אישום וחקירת בוחן תנועה

כתב אישום תאונת דרכים – האם עו”ד יכול לסייע ? 

במידה והייתם מעורבים בתאונת דרכים, יש להישאר במקום ולהזעיק את מגן דוד אדום או איחוד הצלה  ומשטרה. הימנעו מלהודות בפני אדם שהיה עד לתאונה והתייעצו מיד עם עורך דין לתעבורה בעל וותק וניסיון רב שנים. על עוה”ד לתעבורה להציג נכון את הראיות. כאשר יוגש כתב אישום בגרימת תאונת דרכים, עוה”ד לתעבורה יעיין היטב בחומרי החקירה ויבחן את המצב לעומק, מה שיסייע לו להכין את הטקטיקה הנכונה ובחירת אסטרטגיה שתסייע לנהג שהוגש נגדו כתב אישום, על מנת  להקל בעונשו.

כמו כן, עורך הדין לתעבורה, ינחה אתכם ויין אתכם לקראת המשפט. למשל הוא יכול להגיד לכם מה עליכם לומר ומה לא. עם הגשת כתב האישום, עליכם להתייעץ מיד עם עורך דינכם אשר ינחה אתכם לקראת השלבים הבאים אם אכן הוחלט להגיש כתב אישום.

סגירת תיק תאונת דרכים

חשוב לדעת, כי אם קיימת החלטה בדבר סגירת תיק תאונת דרכים, או אם יוגש נגדכם כתב אישום בגין תאונת דרכים ההחלטה תתבסס על חוות דעתו של בוחן משטרה, אשר כבר רשם את מי יש להאשים בתאונה. אם בוחן המשטרה הגיע למסקנה כי האשם אינו של הנהג תתבצע סגירת תיק תאונת דרכים. אם נזכרתם בעד שיכול לסייע לכם בית המשפט,

יש להעביר את פרטיו לבוחן המשטרה על מנת שיוכל לשמוע את גרסתו. גם עו”ד לתעבורה אשר יקרא היטב את התיק ויקרא גם את חוות הדעת של בוחן התנועה. יוכל למצוא כי האשם אינו בנהג מה שיביא לסגירת תיק תאונת דרכים עוד בטרם הגשת כתב האישום.

כל זכות תאונת דרכים

תאונת דרכים הינה ללא כל ספק אירוע קשה לנפגעים בתאונה ולבני משפחתם. יש במקרים רבים צורך להסתייע ולקבל תמיכה מהבחינה הנפשית, הכלכלית והגופנית. מי שנפגע בתאונת “פגע וברח” או שנגרם מוות מנהג שנהג ברשלנות או קלות דעת, ייחשב הפצוע או משפחת ההרוג לנפגעי עבירה. תוכלו לקבל מידע נוסף בפורטל כל זכות שכתובתו:  כל זכות

תיק משטרה תאונת דרכים

בכל תאונת דרכים המשטרה ממנה חוקר מקצועי שיבצע את החקירה מתחילתה ועד סופה. אם מדובר בנהג הפוגע ייפתח נגדו תיק משטרה תאונת דרכים, עד שיוחלט אם להגיש נגדו כתב אישום תאונת דרכים. משפחות של נפגעים בתאונה, יעמדו בקשר עם אותו חוקר משטרה, כדי לקבל ממנו ממצאים מהחקירה ולשמוע פרטים בדבר התקדמותה.

בוחן תאונות דרכים משטרת ישראל או חוקר תאונות דרכים משטרה מה תפקידיו?

בוחן תאונות דרכים משטרת ישראל, הוא מי שעוסק בבדיקה של נתוני תאונות דרכים ומקום הזירה שבה הן התרחשו. המטרה היא הפקת לקחים והגעה למסקנות לגבי מי היה אשם בתאונה.  מי שאמון לבדיקה זו, הם בוחני תנועה וחוקרי תאונות דרכים. יש לציין כי חקירת תאונות דרכים, מתחלקת ל-3 חלקים עיקריים והם: עבודת הבוחן בזירת התאונה, השלמות בבתי החולים וכן, הופעה בבית המשפט לתעבורה. 

חוקר תאונות דרכים משטרה מזהה ומאתר ממצאים מהזירה שבה קרתה התאונה כגון חלקי רכב, שברים, סימנים של צמיגי הרכבים וכדומה. בוחן תאונות דרכים משטרת ישראל, אף מצלם את הרכבים. יש לציין, כי בכל תאונה אשר מעורבים בה פצועים קשה או חלילה הרוגים, מתנהלת חקירה באמצעות חוקר תאונות דרכים משטרה. החוקר או בוחן התנועה, מזהה את האחראי לגרימת תאונת הדרכים ואת הסיבות להתהוותה. בשאר תאונות הדרכים, אשר נגרם נזק לרכוש ולא לגוף.

לא יגיע בוחן תאונות דרכים משטרת ישראל. עו”ד חיים אליה הוא עורך דין תעבורה, אך היתרון הנוסף הוא שהוא אף בוחן תאונות דרכים מוסמך. בתאונות הקשות אשר בהן מעורב בוחן התנועה,  הראייה המשמעותית ביותר להוכחת האשמה בתאונה היא באמצעות חוות הדעת של הבוחן. ישנם מקרים אשר בהם ההגנה בביהמ”ש מעמידה בוחן פרטי, אשר מגיש את חוות דעתו, שהופכת את המסקנות של חוות הדעת של בוחן תאונות דרכים משטרת ישראל.

עו”ד חיים אליה אשר עוסק בעבירות תעבורה הוא אף בוחן פרטי של תאונות הדרכים, מה שעשוי לסייע לנהגים רבים בהקלת עונשם או ביטולו, במידה ויוחלט על הגשת כתב אישום בגין תאונת דרכים.

טופס מידע על נתוני תיק תאונות דרכים

מי שנפגע כתוצאה מתאונת דרכים, יש להגיש את התביעה באמצעות עו”ד תעבורה.  יש לשתף פעולה אם מדובר בתאונה של 2 כלי רכב.  לקחת פרטים של הנהגים, פרטי פוליסת הביטוח שלהם, פרטים של עדי התאונה ששהו בזירה. רשמו את מיקומה המדויק של התאונה,  פנו למשטרה, על מנת לקבל את העתק הדו”ח,  אשר נקרא טופס מידע על נתוני תיק תאונות דרכים. אם פוניתם באמצעות מגן דוד אדום, יש לקבל העתק של דו”ח מד”א.

הגשת תלונה במשטרה אחרי תאונת דרכים 

כל נהג או נוסע אשר היה מעורב בתאונת דרכים, יכול לבצע הגשת תלונה במשטרה אחרי תאונת דרכים., אם מדובר על נהגים חדשים, ניתן יהיה להגיש דו”ח מקוון רק אם מדובר על תאונת דרכים ללא נפגעים, כאשר הנהג הוא מעל לגיל 18 שנים. יש לצרף בזמן הגשת תלונה במשטרה אחרי תאונת דרכים, תעודת זהות, רישיון נהיגה בתוקף, רישיון רכב בתוקף, תעודת ביטוח חובה בתוקף או תעודה רפואית במקרה הצורך.

כתב אישום תאונת דרכים ללא נפגעים 

לרוב, כאשר נגרמת תאונת דרכים עם נפגעים, רישיון הנהיגה של הנהג הפוגע ייפסל ע י פסילה מנהלית, אבל בתאונת דרכים ללא נפגעים, לא ייפתח תיק חקירה, למעט  אם הנהג המעורב בתאונה לא יהיה מעוניין להזדהות. כתב אישום תאונת דרכים ללא נפגעים, יוגש לביהמ”ש ולנהג, גם במקרים אשר בהם מעורב רכב משטרה או רכב צבאי,

או שאחד הנהגים שהיו מעורבים בתאונת הדרכים יתעקש על הגשת כתב אישום תאונת דרכים  בגין רשלנות הנהג  אשר פגע ברכבו. יש לציין, כי ככל שיחלוף זמן רב יותר, כך הסיכוי שיפתח תיק חקירה יהיה נמוך. כמו כן, העונש שיוטל על נהג בגין תאונת דרכים ללא נפגעים והנזקים הם נזקי רכוש בלבד, יהיה תלוי רק בנסיבות המקרה כן, בחומרת כתב האישום.

גם מידת הרשלנות של הנהג, חומרת הנזק שנגרם עקב התאונה והעבר התעבורתי של הנהג, מהווים נדבך חשוב בענישה.  כאשר יוגש כתב אישום בגין תאונת דרכים כאשר לא היו בה נפגעים, העונש לנהג שמעורב בתאונת דרכים ללא נפגעים, עשוי לנוע, בין פסילת רישיון הנהיגה על תנאי, פסילה בפועל לתקופה ארוכה וכן עונש של מאסר בפועל.

לכל שאלה אנו כאן לרשותם, ייעוץ ראשוני ללא עלות, טלפון (רב קווי) משרד 077-530-9587, ריקי מנהלת משרד. למקרים דחופים יש לצור קשר לנייד 0524-42-42-21 (כפתור צור קשר בנייד) ישירות לעו”ד חיים אליה

ראה מה אחרים חיפשו

 • תמרור זכות קדימה | מתן זכות קדימה | כללי מתן זכות קדימה בצומת כל המידע לשנת 2023 (ב- צומת, הולך רגל, מעגל תנועה, קנס, דו"ח וזימון לבית משפט)

  עודכן לאחרונה ב אוקטובר 31, 2023 ע"י חיים אליה אי מתן זכות קדימה, תמרור זכות קדימה כללי מתן זכות קדימה בצו – עבירת אי מתן זכות קדימה במילים אחריות לא לכבד את התמרור המוצב, אם במתכוון או לא במתכוון נחשבת בתור “עבירת סל” כאשר מדובר על נהיגה בקלות ראש,  בפועל הנהג לא נתן זכות קדימה ל-…

 • שלילת רישיון נהיגה כל המידע לקבלתו חזרה

  עודכן לאחרונה ב נובמבר 21, 2023 ע"י חיים אליה במאמר זה, אציג מספר דרכים על מנת להתמודד עם שלילת רישיון נהיגה, אך בטרם אפרט, ואסביר על סוגי שלילת רישיון. הדרך להתמודדות עם פסילת רישיון נהיגה מסיבה נפשית בתחום המשפט, קיימים סעיפים והוראות ספציפיות, כאשר הן יורדות לפרטי פרטים וישנם כאלה שאף אינם ניתנים לפרשנות. יחד…

 • שלילת רישיון לנהג חדש: כל מה שצריך לדעת

  עודכן לאחרונה ב נובמבר 11, 2023 ע"י חיים אליה שלילת רישיון נהיגה לנהג חדש – בעמוד זה אפרט את כל סוגי השלילות שיש לנהג חדש, כולל הסבר מקיף על נקודות נהג חדש, מה ההשלכות של נהג חדש, תאונה נהג חדש, ואיך מטפלים בדוחות או בזימון לדין מסוג של נהג חדש ע"מ שנהג חדש לא יעשה…

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי, עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, עו"ד חיים אליה אף בוחן תנועה וחוקר תאונות דרכים, קרי, כמי שמגיש לבית המשפט חוו"ד משפטית על אירוע תאונה ומי הגורם האחראי לה ו/או חוקר במסגרת חקירה נגדית את הבוחן תנועה במקרה של תאונת דרכים, עשה דרכו במשטרה. כמו גם, מרצה בכיר (ומרכז אקדמי) לעורכי דין אחרים בתחום נהיגה בשכרות בלשכת עורכי הדין . למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות - אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.


  צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע

  //