בקשה לביטול דוח תנועה כולל דוגמה והסבר על עילות -ביטול דוח

עודכן לאחרונה ב נובמבר 19, 2023 ע"י חיים אליה

במאמר זה אפרט איך לבטל דוח תנועה כולל דוגמה, מהן העילות לביטול דוח תנועה מסוג רמזור אדום / חגורה / מהירות ביטול דוח משטרה צבאית, מהו דוח תנועה לא תקין ועוד .

לא אחת, אנו מקבלים דוחות תנועה, כאשר הן אינן מוצדקות. ישנן דרכים שונות אשר באמצעותן, ניתן יהיה להגיש בקשה לביטול דוח תנועה בהתאם ל-עילות לביטול דוח תנועה – המפורטות במאמר זה. כמו גם, במאמר זה אסביר לאן לשלוח את הבקשה לביטול דוח משטרה בהתאם ל-עילות לביטול דוח תנועה ולביטול דוח משטרה, אדגיש כבר כעת כי ישנה חשיבות מכרעת למהירות הגשת הבקשה להישפט או לביטול דוח משטרה. כל שכן כאשר דוח תנועה לא תקין.

יש לפעול מיד מיום ביצוע העבירה, כאשר מנמקים מה הן עילות לביטול דוח תנועה אשר תגרומנה לבית משפט לבטלו בשל אי הקפדה על כללי סדר הדין הפלילי וחוקי התעבורה. אחד מהמקרים הקלאסיים שניתן באמצעותם לבטל דוח תנועה הם: שהשוטר לא תיאר את יסודות העבירה בדוח.

לדוגמה – איך לבטל דוח תנועה : אי מתן זכות קדימה. במקרים אלה הכלל ו-במקרה כזה בפרט, כאשר לא נכתבו עובדות המקרה לאשורן, והדוח מסוג הזמנה לדין או כאשר הנהג בוחר בברירת משפט, ניתן יהיה לבטלו באמצעות עו”ד לתעבורה אשר מתמחה בפרוצדורה בביהמ"ש לתעבורה.

עילות לביטול דו”ח תנועה רמזור אדום ?

במידה ונשלח לביתכם דוח תנועה בדבר נהיגה באור אדום, עילות לביטול דוח תנועה מסוג אור אדום : ניתן לטעון כמה טענות, כאשר הראשונה היא שהרמזור לא הוצב כדין ובכך למעשה, נטל ההוכחה מוטל על התביעה ואם לא ניתן יהיה להוכיח כי הרמזור הועמד כדין בשל מסמכים.

הדרך השנייה לביטול כתב אישום היא כאשר שוטר חוצה באמצעות רכבו את הצומת באופן מקביל, כאשר הבחין כי רכב אחר מגיע מכיוון שונה ונכנס לצומת. במקרה מסוג זה, לא ניתן להוכיח כי הנהג לא ציית לרמזור האדום. אפשרות נוספת היא, אם הנהג נתפס ע”י המצלמה, אך לוחית הרישוי שלו לא הייתה כלל ברורה בצילום.

יש לזכור כי את ה- בקשה לביטול דוח תנועה מסוג רמזור אדום לשלוח לפני ה 30 ימים הקבועים בחוק. לפירוט נרחב באופן הבקשה ועילות רבות יותר ראה בקישור איך לבטל דוח מצלמת רמזור אדום.

עילות לביטול דוח תנועה מסוג מהירות ?

הרבה נהגים בארץ, מקבלים דוחות מהירות. אם המהירות של רכב הנהג, נמדדה באמצעות ממל”ז(אקדח לייזר), עילות לביטול דוח תנועה מסוג מהירות :

על השוטר יהיה לציין בדוח קשר עין רציף, מרגע של נעילה על רכב המטרה ועד לעצירתו. על השוטר אשר עליו להוכיח כי הנהג אכן נהג במהירות מופרזת חייב להוכיח בנוסף, כי ביצע כיול במכשיר מתחיל המשמרת ועד לסיומה.

במידה והשוטר מדד את מהירות הרכב במרחק מעל ל-300 מ’, יהיה עליו להשתמש עם חצובה. כאשר מדובר על שעות הלילה, על השוטר למדוד מהירות במקום אשר בו מוצבת תאורת רחוב. שימו לב, כי טעויות טכניות, אמנם בכוחן להיות עילות לביטול דוח תנועה, אך כאמור הכל תלוי בנסיבות המקרה. יש לזכור כי את ה- בקשה לביטול דוח תנועה מסוג מהירות לשלוח לפני ה 30 ימים הקבועים בחוק. לפירוט נרחב ראה איך לבטל דוח/קנס מסוג מהירות.

עילות לביטול דוח תנועה מסוג חגורה ?

במידה וקיבלתם דוח על כך שאתם או הנוסעים עמכם ברכב לא היו חגורים בחגורת בטיחות, קיבלתם קנס, ראשית דחו את תשלום קנס ובקשו להישפט.

עילות לביטול דוח תנועה מסוג חגורה: ייתכן והיה מקרה שבו הנהג היה מרוכז בנהיגה, כאשר אחד הנוסעים שישבו מאחור, התירו את חגורת הבטיחות בזמן הנסיעה עצמה. במקרים אלה, בהחלט ניתן יהיה לבטל את האישום כנגד הנהג. לפירוט נרחב ראה דוח על חגורה.

ביטול דוח משטרה ?

ביטול דוח משטרה – קרה ונהג דיבר בטלפון הנייד בזמן נהיגה, סטה מהנתיב מבלי שייתן על כך את הדעת, מסתכן בקבלת דוח משטרתי. נהגים רבים אינם שמים לב לפעולות שהם מבצעים בזמן הנהיגה. לפעמים מתעסקים בכמה דברים ביחד מבלי שישימו לב למתרחש בכביש. 

במידה והנהג נעצר ע”י שוטר וניתן לו דו”ח משטרה, ניתן יהיה להגיש בקשה בדבר ביטול דוח משטרה. או לבקש להמירו באזהרה. יש לשים לב לזמן, היות וממועד קבלת דו”ח המשטרה יש לטפל מיד.

הליך הביטול אינו קצר ולכן יש לקבל החלטה מיידית אם לשלם את הקנס, אם להגיש בקשה להישפט או לבקש לבטל את הדוח המשטרתי. בתנאי שסד הזמנים טרם הסתיים בו כבר לא יהיה ניתן לבקש לבטל.

בקשה לביטול נקודות

שימו לב כי אם בקשה לביטול דוח (או כל שכן בקשה לביטול נקודות ) מתקבלת ומבטלים את הדוח. אזי גם מבטלים את הנקודות. כלומר, במקרה בו הוגשה בקשה לביטול דוח בהכרח מבטלים את הנקודות ללא צורך בהגשת בקשה נוספת וכותרתה בקשה לביטול נקודות.

שכן עצם הבקשה לביטול הדוח כולל גם את הבקשה לביטול נקודות. ראה פירוט נרחב איך לבטל דוח מהירות מופרזת או איך לבטל דוח אור אדום.

בקשה לביטול דוח תנועה ועילות לביטול דוח תנועה - ביטול דוח מה עושים ואיך מטפלים הכול כאן

ביטול דוח משטרה מה כדאי לבדוק ?

לעיתים הדוח המשטרתי שקיבל הנהג למשל בגין מהירות מופרזת, קיפוח זכות וכדומה, אינו תקין. לדוגמה, דוח משטרתי אשר נכתב בכתב יד לא ברור. במקרה זה, הדו”ח הופך למסמך שאין בו די ראיות כנגד הנהג. ישנם מקרים אשר בהם הדו”ח עצמו נכתב עם הרבה טעויות מהותיות בפרטי העבירה המיוחסת לנהג. במקרה מעין זה, ביהמ”ש יחליט על ביטול דוח משטרה בשל חוסר הוכחות. בנוסף, על השוטר להזדהות, כאשר הוא לובש מדי שוטר. 

יש לדעת,  במקרה כזה כי אם לנהג דוח שאינו תקין, או שהוא לא ביצע את העבירה המיוחסת לו, על הנהג להגיש בקשה לביטול הדו”ח תוך 30 יום מיום קבלת הדוח. את הבקשה יש לשלוח אל מפנ”א {מרכז פניות נהגים ארצי} או את הבקשה לביטול הדו ח, יש לשלוח אל ת.ד 120 פתח תקווה מיקוד 49100. או למשטרה הצבאית במקרה ומדובר ברכב צבאי או נהג צבאי.

באתר ישנם טפסים שיש למלא על פי הפנייה או הבקשה של הנהגים. לפעמים עילת הבקשה עבור ביטול דו”ח משטרה נעשית בגלל רכב שכבר נמכר ובדוח אינו משויך לנהג הקודם שהיה למעשה בעל הרכב בעת ביצוע העבירה .

בקשה לביטול דוח תנועה

במידה וקיימת ראייה חותכת, אשר מראה בבירור כי לא נעשתה שום עבירה מצד הנהג, ניתן יהיה לצרפה לעותק הדו”ח וכן לבקשה המתאימה. יש להסתייע ע”י עורך דין תעבורה, כאשר הוא ינסח את הבקשה והיא תוגש ליחידת התנועה במחוז הרלוונטי לנהג. חשוב לדעת, כי דו”ח משטרתי, טומן בתוכו גם נקודות חובה.

במידה ורישיון הנהג לא נפסל אוטומטית, הנקודות שנצברו ברישום של משרד הרישוי, עשויות לגרום לשלילת רישיון הנהיגה במשך תקופה ארוכה.

יש למלא נכון את  הבקשה עבור ביטול דוח משטרה. להלן דוגמה לביטול הדוח המשטרתי:

שמי הוא _________, ת.ז. __________. אני פונה אליכם בעקבות דו”ח שקיבלתי ביום ______ ב___(מיקום)___ (מספר דו”ח: _____). הדו”ח ניתן בגין עבירת ______.

העבירה נעשתה ברגע של היסח דעת…. אני מבקש להמיר את הדו”ח לאזהרה\ לבטל את הדו”ח מהסיבות הבאות:

אני אזרח שומר חוק; *סיבה 1*, *סיבה 2*, *סיבה 3* וכו’.

*אודה לכם באם תסכימו להמיר לי את הדו”ח אשר בנדון, לאזהרה.* \ *אבקש לבטל לי את הדו”ח אשר בנדון.*

בתודה מראש,

*שם מלא*

טלפון: ______

כתובת למשלוח הודעות: _______

את הבקשה לביטול הדו"ח, יש לשלוח אל מפנ”א ת.ד  120 פ”ת מיקוד 49100.

בקשה לביטול דוח משטרה / בקשה לביטול קנס משטרה / ביטול דו"ח תנועה – כל המידע שנת 2022 – מה עושים ואיך ?

על מנת לבטל דו”ח תנועה או דוח משטרה, יש לצרף לדו”ח בקשה לביטול קנס משטרה, מנומק ואת סיבת הביטול בתוספת פרטיו של הנהג ולשלוח בדואר רשום אל מפנ”א – מחלקת פניות נהגים ארצי ת.ד 120 פ”ת –מיקוד-  49100. ברגע שקיבלתם קנס משטרה, אל תמהרו לשלם אותו. יש לפנות להתייעצות ראשונית עם עו”ד תעבורה ולבדוק מה ניתן לעשות או כיצד לבטל אותו במידה והקנס אינו מוצדק. עו”ד לתעבורה יוכל לספק עבורכם את כל המידע בדבר האפשרויות העומדות בפניכם.

גם מכתב לביטול הקנס או בקשה לביטול דוח משטרה – כולו כולל נקודות (ולא רק הקנס) יש לדעת לנסח. שכן, לרוב הנהגים המבקשים ביטול או המרה באזהרה ובקשותיהם נדחות. ואח"כ פונים לייעוץ משפטי במשרדי יותר מקשים על הביטול כי בית המשפט מתייחס לכל הנאמר גם בבקשת הביטול שהם ללא ייצוג שלחו.

ולכן, עדיף שאת הבקשה לביטול דוח משטרה או המרה יעשה עו"ד, כמו גם בדומה לבקשה לביטול דוחו משטרה אף ניתן להסב את העונש לאזהרה בבקשה מתאימה. מי שמעוניין לבטל דו”ח תנועה, מדובר בהליך שגרתי שמשטרת התנועה מבצעת על פי שיקול דעתה.

מצד שני, זה לא כל כך קל לבטל דו”ח תנועה או להמיר אותו לאזהרה. יש להצדיק את המהלך באמצעות סיבות מצדיקות שמשטרת ישראל תסכים לביטול הדו”ח. במידה ונתקלתם בקשיים, יש לפנות אל עו”ד תעבורה אשר ינהל עבורכם  את כל ההתקשרות מול המשטרה לביטול הדו”ח.

ביטול דוח חניה (הניתן ע"י משטרה ולא עירייה) – דוח תנועה לא תקין ?!

דוח תנועה לא תקין ?- אם ישנה טעות ברישום הדו”ח, דעו לכם, כי יש לבדוק בקפידה את הפרטים בדו”ח, כגון מספר הרכב, הדגם הגוון ופרטים לגבי מקום האירוע' מהות העבירה כפי שהיא מופיעה בדו”ח כגון תאריך העבירה, השעה  וכדומה. טעות מהותית. לרוב דוחות מצולמים. ולכן, כאשר הראיה תוצג התובע יכול לטעון לטעות סופר בכתיבת דו”ח החניה ע”י הפקח. 

באם ישנה טעות בדו”ח כגון יסודות העבירה, אם לדוגמה היא לא נעשתה, בדקו אם מור לכם לחנות בשעות שהנהג חנה ואם קיים תמרור אשר אוסר חניה ואם הוא לא מוסתר, אם צריך בכלל לשים תו חניה במקום, אם הנהג פרק סחורה במקום מותר ובכל זאת קיבל דוח חניה. 

יש לדאוג ולצלם מיד ולשמור כל מסמך המוכיח את טענות הנהג, את שמות העדים שיוכלו להעיד בבית המשפט, להעיד ואפילו לתעד בכתב את עדותם.  במידה והנהג מחליט להישפט ולא לשלם את הדו”ח עליו לעשות זאת 3 חודשים מיום קבלת הדו”ח ולשלוח את הבקשה בדואר רשום.

ביטול דוח משטרה פלאפון

על נהגים חל איסור לאחוז בטלפון הנייד בזמן נהיגה. שימוש בנייד במקום קבוע ברכב או באמצעות דיבורית מותר. המטרה היא לגרום לנהג להתרכז בדרך ולמנוע תאונות דרכים. משרד הרישוי, יכול לפסול את רישיון הנהיגה לנהגים שדיברו בטלפון נייד בעת נהיגה לתקופה של 9 חודשים או ל-3 חודשים ע"מ להינצל מפסילת רישיון נהיגה מאת משרד הרישוי ראה – ביטול התליית רישיון נהיגה או מחיקת נקודות תעבורה יש לזכור כי את ה- בקשה לביטול דוח תנועה מסוג רמזור אדום לשלוח לפני ה 30 ימים הקבועים בחוק. ראה איך לבטל דוח טלפון נייד 

ביטול דוח משטרה צבאית

חייל אשר הוגש נגדו דו”ח משטרה צבאית, כגון דוח תנועה, קיימת לו הזכות לצלם את חומר החקירה לפני הדיון בביהמ”ש הצבאי. ישנן עבירות הנחשבות לחמורות ויש צורך בייצוג של סניגור צבאי או פרטי, כמו למשל נהיגה בשכרות.  לחיילים, קיימת הזכות לערער על הדוח ולהמירו באזהרה או לבטלו כאשר הכל תלוי בנסיבות. כאשר חייל מקבל דוח הוא יכול לשלוח בקשה למדור שיטור. ההמלצה היא לקרוא את האותיות הקטנות בגב הדוח.

טופס ביטול דוח משטרה

במידה ונהג מעוניין לבטל דוח משטרה, היות והוא בטוח כי לא גרם או לא ביצע את העבירה המיוחדת לו בדו”ח, יוכל לפנות באופן מקוון באינטרנט למפנ”א ולמלא טופס ביטול דוח משטרה. יש למלא את מס’ הדוח ללא מקפים, מטרת הפניה ואת הפרטים הנדרשים בטופס המקוון. יש לצרף לטופס הפנייה המקוון את צילום של הדוח ואת צילום תעודת הזהות של המבקש. לאחר שהנהג מילא את הפרטים יש ללחוץ על כפתור “שלח”.

ביטול תפיסת רכב – דוח משטרה

חשוב לדעת, כי ישנן עבירות תנועה, אשר בגינן ישנה סמכות לקצין משטרה להחרים לא רק את רישיון הנהיגה של הנהג, כי אם לאסור באופן מנהלי על שימוש ברכב. למשל נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת סמים הינן העבירות הנפוצות שבגינן קצין משטרה יכול לתפוס את הרכב. סמכות זו, מעוגנת בחוק בסעיף 57{א}2 לפקודת התעבורה. השאלה היא מה עושים במקרה חמור זה? 

התשובה היא שנהגים יכולים להגיש ביטול או ערעור בגין החרמת הרכב, כאשר הסעיף הרלוונטי, הינו סעיף 57ב’. סעיף זה קובע כי נהג אשר קיבל הודעת החרמה, ההליך המשפטי הוא פנייה לביהמ”ש לתעבורה ראה פרטים בעניין ההחרמה או תפיסת הרכב בעמוד זה, כדי לבטל את הגזירה. ביהמ”ש לתעבורה, יקבע אם הוא יקבל פניה זו בהתאם לשמיעת הגורמים הבאים: שוטר היועמ”ש או בא כוח של היועץ המשפטי לממשלה.

לסיכום –  איך לבטל דוח תנועה ?

במידה וקיבלתם דוח תנועה שאינו מוצדק, תוכלו להגיש בקשה עבור ביטול דוח תנועה זה, מה עושים ? ואיך לבטל דוח תנועה שכזה ? ראשית ע”מ לבטל דוח תנועה יש להגיש בקשה תוך 30 יום מיום מועד קבלת הדוח. במידה והבקשה לביטול הדוח נדחתה, יש להגיש בקשה להישפט, תוך 90 יום ממסירת ההודעה.

במידה והדוח לא היה קריא, הדוח יבוטל במקרים מסוימים באמצעות בית משפט לתעבורה. חשוב לדעת כי רק לבית המשפט יש סמכות לבטל דו"חות תנועה מסוג ברירת משפט או לבטל את לחלוטין את תשלום הקנס אשר הושת ל-בעל הרכב או לנהג בדו ח. יש לדעת, כי לפי סעיף 228(א) לחוק סדר הדין הפלילי, עבירת קנס, הינה עבירה של בית ברירת בית משפט. הכוונה היא אל ברירת קנס, כלומר אם אתם תשלמו או תבקשו זימון לדין. לכל פניה יש ליצור קשר עם המשרד אנו כאן לשאלות.

מקצת ההצלחות שלנו בעניין ביטולי דו"חות :

ביטול דוח תנועה ע"י עורך דין חיים אליה
לחצו על התמונה להגדלה
בקשה לביטול דוח תנועה
לחצו על התמונה להגדלה
עילות לביטול דו”ח תנועה רמזור אדום ?
לחצו על התמונה להגדלה
עילות ביטול דוח מסוג מהירות, בקשה לביטול דוח משטרה
לחצו על התמונה להגדלה

לכל שאלה אנו כאן לרשותם, ייעוץ ראשוני ללא עלות, טלפון (רב קווי) משרד 077-530-9587, ריקי מנהלת משרד. למקרים דחופים יש לצור קשר לנייד 0524-42-42-21 (כפתור צור קשר בנייד) ישירות לעו”ד חיים אליה.

ראה מה אחרים חיפשו בנושא זה

 • ערעור על רישיון נשק | טופס ערר על ביטול רישיון נשק | שלילת רישיון נשק

  עודכן לאחרונה ב נובמבר 23, 2023 ע"י חיים אליה בעמוד זה אסביר על ערעור על רישיון נשק הכולל טופס ערר על ביטול רישיון נשק, ערר לקבלת רישיון לכלי ירייה, שלילת רישיון נשק, איך ניתן להגיש ערר על רישיון נשק, עושים ואיך פועלים ע"מ לקבל חזרה את רישיון נשק אחרי שלילת רישיון נשק, התליית רישיון נשק…

 • רישיון נשק רובאי 02 | הוצאת רישיון נשק | רישיון לאקדח+בקשה לרישיון פרטי כל המידע

  עודכן לאחרונה ב נובמבר 27, 2023 ע"י חיים אליה לאור המלחמה אנו בצוות מצומצם. לכן, מבוקש לשלוח הודעת ווטסאפ ואנו נחזור אליכם בשעות פעילות המשרד. שימו לב שגם רובאי 02 יכול להיות זכאי בתנאים מסוימים לפרטים נוספים צרו קשר בדיקת זכאות ללא עלות. מעוניינים להוציא רישיון נשק ? בעמוד זה אסביר את התנאים, הוצאת רישיון…

 • Demo Page

  עודכן לאחרונה ב פברואר 15, 2022 ע"י חיים אליה

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי, עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, עו"ד חיים אליה אף בוחן תנועה וחוקר תאונות דרכים, קרי, כמי שמגיש לבית המשפט חוו"ד משפטית על אירוע תאונה ומי הגורם האחראי לה ו/או חוקר במסגרת חקירה נגדית את הבוחן תנועה במקרה של תאונת דרכים, עשה דרכו במשטרה. כמו גם, מרצה בכיר (ומרכז אקדמי) לעורכי דין אחרים בתחום נהיגה בשכרות בלשכת עורכי הדין . למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות - אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.


  צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע