דו"ח מהירות נהג חדש | 10 נקודות לנהג חדש – והדרך להתמודד.

עודכן לאחרונה ב ינואר 5, 2024 ע"י חיים אליה

דוח מהירות נהג חדש – יש לדעת, כי נהג חדש, חייב להקפיד הרבה יותר, מאשר נהג ותיק. על הנהג החדש להימנע מעבירות תנועה, אשר מצוינות בתוספת השלישית לפקודת התעבורה כמו: מהירות מופרזת, נהיגה ללא רישיון, נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים, עקיפה בלתי חוקית, אי ציות לרמזור אדום, אי מתן זכות קדימה, מעורבות בתאונת דרכים עם נפגעים ועוד.

נהג חדש עבירת מהירות ? לעיתים קרובות, כאשר נהג חדש מקבל דו"ח מהירות, ומדובר בהזמנה לדין, הרשעת הנהג ע"י ביהמ"ש תתבצע זמן מה לאחר חידוש רישיון נהיגה וסיום תקופת נהג חדש. יש לזכור, כי המועד הקובע לביצוע המבחנים הנדרשים ע"י משרד הרישוי.

יהיה ממועד ביצוע עבירה כאשר הנהג מקבל דו"ח מהירות נהג חדש. ובדיוק כאן נכנס עורך דין תעבורה, ע"מ לשנות את הקביעה הזו כדי שנהג יקבל רישיון ולא יעשה טסט ותיאוריה פעם נוספת (יפורט בהמשך).

של נהג חדש במהירות מופרזת – כאשר משרד הרישוי, יבחין כי הנהג סיים את תקופת הנהג החדש וכן, תלוי כנגדו דוח מהירות שממתין לתוצאות המשפט, הוא ידרוש מהנהג לבצע מבחן עיוני חדש, כתנאי לחידוש רישיון הנהיגה. במקרים אלה, חובה להתייעץ עם עו"ד תעבורה הבקיא בתחום ויוכל לתת מענה לבעיה זו, שכן בחוק יש אפשרות להימנע מגזירה זו.

יש לשים לב, כי כל דו"ח מהירות נהג חדש, שניתן באמצעות שוטר או באמצעות מצלמת מהירות ניידת, במידה והוא ללא ניקוד, עשוי לפגוע ברישיון הנהיגה ולגרום לנהגים חדשים, להמשיך להיות בסטטוס זה לעוד שנתיים ימים עם ההגבלות של נהג חדש לעוד שנתיים נוספות. במידה וקיבלתם דו"ח מהירות נהג חדש מסוג זה, אל תמהרו לשלם, זכרו כי יש אפשרות להמתין עד 90 יום עד להחלטה וזאת לאחר שהתייעצתם עם עורך דין לתעבורה מה כדאי לעשות.

איך לבטל דוח מהירות נהג חדש או נהג צעיר כל המידע – סרטון מסכם.

עונש מקסימאלי על מהירות מופרזת (נהג וותיק או נהג חדש או נהג צעיר כל המידע )

אלו עבירות להן 10 נקודות לנהג חדש ?

השאלה לגבי אילו עבירות להן 10 נקודות לנהג חדש, כאשר מדובר על עבירת של 10 נקודות, אלה הן עבירות חמורות אשר מסכנות חיי אדם ולכן בתי המשפט לתעבורה בישראל, מחמירים בעבירות אלה במיוחד כאשר מדובר על נהגים חדשים.

למשל נהיגה של 30 קמ"ש מעל המהירות המותרת בדרך עירונית, 40 קמ"ש מעל המהירות המותרת בדרך לא עירונית, נהיגה באור אדום, גרימת מוות ברשלנות, הפקרה לאחר פגיעה כתוצאה מתאונת דרכים, וכן, נהיגה בזמן פסילה.

יש לציין, וכאמור לעיל, כי עבירת מהירות של נהג חדש רישיונו יבוטל והנהג, יהיה חייב לעבור מחדש תיאוריה ותקופת ההגדרה של נהג חדש, תוארך לשנתיים נוספות.

קיבלתי דוח מהירות נהג חדש מה עושים ואיך עו"ד תעבורה יכול לעזור ?

מהירות מופרזת נהג חדש מה עושים אם מקבלים ?כאשר מקבלים דוח מהירות נהג חדש, עו"ד לתעבורה הבקיא בתחום, יוכל לשנות את העבירה של מהירות בלתי סבירה, רק במסגרת הליך משפטי עם התביעה המשטרתית במהלך ניהול הוכחות או בהקראת הדיון בבית משפט. באמצעות ייצוג משפטי ולא לבד.

יש להגיש בקשה להישפט וכן, על עוה"ד לנהל משא ומתן עם התביעה לאור כשלים ראיתיים בתיק, מה שיסייע לנהג, לשמור על רישיון הנהיגה, כך שהוא לא יצטרך כל מבחן כתנאי לחידוש רישיון הנהיגה בתום תקופת נהג חדש.

כך, למשל נהג חדש שנסע בהירות של 160 קמ"ש, (אם נהג ותיק היה עושה זאת היתה פסילה של לפחות 3 חודשים ) תיקו הסתיים בקנס וללא נקודות וזאת ע"מ שלא יעבור טסט ותיאוריה פעם נוספת. הנה לפניכם:

Scan18.08.2021152422 004
האישום : כתב אישום נהג חדש 160 קמ"ש בכביש שמותר בו 90 קמ"ש
דו"ח מהירות נהג חדש עו"ד חיים אליה
תוצאה: ביטול נקודות וביטול נהג חדש (לעוד שנתיים נוספות) זאת בשל כשלים ראיתיים בתיק

כמה נקודות יש לנהג חדש עד לקורס נהיגה מונעת ?

דוח מהירות נהג חדש – קיימת סנקציה הקבועה בחוק בגלל צבירת נקודות לנהגים וכן לנהגים חדשים, למשל דו"ח מהירות נהג חדש. תקנה 544 לתקנות התעבורה, מאפשרת למשרד הרישוי לפסול רישיונות נהיגה של נהגים, בהתאם לנקודות שנצברו ולהטיל עליהם את חובת השתתפות בקורסים לנהיגה נכונה, כאשר בתום הקורס, עליהם לעבור את המבחן בהצלחה.

נהיגה מונעת למשל נהג שצבר 12 נקודות יעבור קורס בסיסי בנהיגה נכונה. נהג שצבר 24 נקודות, יעבור קורס מתקדם בנהיגה נכונה, אך העונש בצבירת נקודות של נהג חדש, תואם את העונש של נהג ותיק. עבירות תנועה שתצבורנה 36 נקודות, יגרום לפסילת רישיון הנהיגה למשך 3 חודשים ורישיונו יחודש, לאחר שנהג יעבור מחדש מבחן תיאוריה.

וזאת, לאחר שעמד בבדיקות רפואיות של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. כאן יש לזכור כי רק מהירות שהיא חריגה יכולה להיות הרת אסון לנהג חדש שכן 10 נקודות לנהג חדש. כלומר מספיק לו "2 וחצי" דוחות מהירות לנהג חדש כדי להגיע לפסילת רישיון.

שוב יודגש כי דוח מהירות לנהג חדש גם אם הוא 10 נקודות לנהג חדש אוכל דוח מהירות נהג חדש יגרור אחריו טסט ותיאוריה פעם נוספת. (ללא ייצוג של עורך דין).


עבירת מהירות נהג חדש | מה העונש על עבירת מהירות נהג חדש ?

עונש על מהירות מופרזת – עבירת מהירות נהג חדש, תהיינה שונה בחומרתה מאשר נהג ותיק. נהג חדש שנתפס נוהג במהירות מופרזת, ולא לפי המהירות המותרת, כך שצפוי לפסילת רישיון הנהיגה למשך 3 חודשים ומעלה וכן עליו לצפות לכך שרישיון הנהיגה שלו לא יחודש בתום תקופת הנהג החדש.

על מנת לחדש את רישיון הנהיגה שלו, עליו לעבור מבחן תיאוריה וטסט בתום התקופה ורק לאחר מכן, יוחזר לו רישיונו. מצד שני, דו"ח מהירות נהג חדש, יש לבחון היטב, היות ולרוב דוחות אלה הם לא אמינים.

עבירת מהירות נהג חדש עם 8 נקודות או בלי נקודות בכלל מה הדין ?

ככל שמדובר על נקודות נהיגה לנהג חדש שהוא מתחת לגיל 24, יש לדעת, כי כאשר צבירת נקודות לנהג חדש שצבר 8 נקודות (גם אם באמצעות דוח מהירות ל- נהג חדש) , עליו לדעת, כי דרגת החומרה של עבירות תנועה היא גבוהה ועליו להתכונן לעבור קורס נהיגה נכונה.

רשות הרישוי וכן, ביהמ"ש רואה את עבירות תנועה של נהגים חדשים בחומרה ולכן, הוא יכול לשלול את רישיון הנהיגה של נהגים חדשים לפי שיקול דעתו, רק עורך דין לתעבורה, יכול לתת סיוע ולהקל על העונש באופן ממשי. לנהגים חדשים כך שלא יצטרך לעשות טסט ותיאוריה פעם נוספת. גם אן מדובר ב- דוח מהירות נהג חדש או 10 נקודות נהג חדש.

יש לציין, כי נהג חדש אשר קיבל דוח מהירות נהג חדש, יכול לערער תוך 30 יום על שלילת רישיונו מבית המשפט לתעבורה. לפרטים נוספים היכנסו לקישור הבא:
נהג חדש – כל זכות נוער (kolzchut.org.il)

כמה נקודות מותר לנהג חדש ?

כאשר מדובר על שיטת הניקוד נהג חדש, ישנם סעיפי ענישה מסוימים, הנגזרים רק בגלל היות הנאשם "נהג חדש" למשל, נהיגה של נהג חדש אשר נהג ללא נהג מלווה, או הסעה של יותר משני נוסעים, או נהג חדש הורשע בבית המשפט באשמת נהיגה במהירות מופרזת, על עבירות אלה מחמירה המשטרה כאשר הנהג מקבל פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה למשך 3 חודשים. החמרה הנוספת היא נהיגה בשכרות שהיא החמורה מכולן.

בנוסף, מופיעה רשימה של עבירות תנועה שאם נהג חדש עובר עליהן, בנוסף לעונש הקבוע בצד העבירה, יוטל על הנהג החדש לבצע מבחן תיאוריה מחדש ולעיתים גם מבחן מעשי וכן, תוארך תקופת היותו נהג חדש למשך שנתיים נוספות, לאחר השנתיים הראשונות.

נהג חדש עבירות תנועה אילו עבירות תנועה חשוב לא לבצע ואיך עו"ד יכול לעזור ?


נהג חדש – ישנן רשימת סנקציות להלן רשימת עבירות התנועה שעל נהג חדש, יש בהם משום החמרה שלילת רשיון לנהג חדש ואלו הן – נהג חדש עבירות תנועה :

נהיגה במהירות מופרזת
נהיגה ברמזור אדום
עקיפת רכב שלא כחוק
נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים
גרימת תאונת דרכים שכתוצאה ממנה יש נפגעים
אי עצירה לפני מפגש של מסילת ברזל
נהיגה ברכב שאינו תואם את רישיון הנהיגה
אי מתן זכות קדימה לפני תמרור או מעבר חציה

דוגמאות להצלחות המשרד : בתיקי נהג חדש וביטול דוחות קנסות ומניעת תיאוריה וטסט פעם נוספת ושוב שנתיים נוספות של נהג חדש עם כל ההגבלות.

דוח מהירות נהג חדש - 10 נקודות נהג חדש
נהג חדש ביטול 10 נקודות מהירות מופרזת

גזר דין זיכוי.pdf עו ד חיים אליה Microso2
מהירות נהג חדש של 193 קמ"ש נגמר בזיכוי הנאשם

יש לציין כי עבירות תנועה של הנהג החדש כגון דו"ח מהירות נהג חדש, ועבירות תנועה נוספות אינן סנקציות מוחלטות. אם דוח עדיין לא שולם ולא חלף המועד להישפט, עורכי דין תעבורה, יוכלו להתמודד מול בימ"ש לתעבורה כאשר יוכיחו לגבי נסיבות ראייתיות או משפטיות ובכך למעשה, למנוע מהנהג החדש לשלילת רישיונו. לפרטים נוספים תוכלו להיכנס לקישור הבא:
נהג חדש – חוקים, נהג מלווה ומספר נוסעים (caraccident.co.il)

לסיכום – נהג חדש עבירות תנועה

נהג חדש עבירות תנועה – מחויב להקפיד במיוחד על חוקי התנועה, ולהימנע מביצוע עבירות תנועה שמצוינות בתוספת השלישית לפקודת התעבורה. אם נהג חדש מורשע באחת מהעבירות האלו, הוא יחויב לעבור בחינה עיונית.

אם בית המשפט מטיל עליו עונש של פסילה מלהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של שלושה חודשים או יותר, הנהג יחויב לעבור בחינה עיונית ובחינה מעשית.

תוספת השלישית לפקודת התעבורה כוללות: מהירות מופרזת, נהיגה ללא רישיון, נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים, עקיפה בלתי חוקית, אי ציות לרמזור אדום, אי מתן זכות קדימה, מעורבות בתאונת דרכים עם נפגעים ועוד.

נהג חדש עבירת מהירות ? אם נהג חדש מקבל דוח מהירות, ומדובר בהזמנה לדין, הרשעת הנהג על ידי בית המשפט תתבצע זמן מה לאחר חידוש רישיון הנהיגה וסיום תקופת הנהג החדש². נהג חדש שמקבל דוח מהירות נהג חדש יהיה חייב לעבור מחדש תיאוריה ותקופת ההגדרה של נהג חדש, תוארך לשנתיים נוספות.
אם תיתפס נוהג במהירות מופרזת,מהירות מופרזת נהג צעיר

לכל שאלה אנו כאן לרשותם, ייעוץ ראשוני ללא עלות, טלפון (רב קווי) משרד 077-530-9587, ריקי מנהלת משרד. למקרים דחופים יש לצור קשר לנייד 0524-42-42-21 (כפתור צור קשר בנייד) ישירות לעו”ד חיים אליה

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי, עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, עו"ד חיים אליה אף בוחן תנועה וחוקר תאונות דרכים, קרי, כמי שמגיש לבית המשפט חוו"ד משפטית על אירוע תאונה ומי הגורם האחראי לה ו/או חוקר במסגרת חקירה נגדית את הבוחן תנועה במקרה של תאונת דרכים, עשה דרכו במשטרה. כמו גם, מרצה בכיר (ומרכז אקדמי) לעורכי דין אחרים בתחום נהיגה בשכרות בלשכת עורכי הדין . למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות - אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.


    צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע