מה העונש על נהיגה ללא מלווה ?

עודכן לאחרונה ב אוקטובר 12, 2021 ע"י חיים אליה

נהג חדש, חלות עליו תקנות מיוחדות, כדוגמת שלט נהג חדש, וכו’ – כאשר נהג מלווה הינו חובה על הנהג החדש להיות מלווה בנהג מנוסה 6 חודשים מיום קבלת רישיון הנהיגה. וכן, הגבלת הנוסעים שעליו להסיע ברכב בכל תקפה זו שהוא נחשב נהג חדש.

מה קורה אם תופסים נהג חדש בלי מלווה ?
מה העונש על נהיגה ללא מלווה ? – נהג חדש שנתפס נוהג ללא מלווה בשלושת החודשים הראשונים לקבלת רישיון הנהיגה, או נהג אשר טרם מלאו לו 21 שנה והוא מסיע 2 נוסעים ללא נהג מלווה. יוזמן ל-שימוע מול קצין תנועה, אשר הלה יפסול את רישיונו למשך 30 יום בפסילה מנהלית אלא אם כן התייעץ עם עו"ד לפני או אחרי השימוע. פסילת רישיון למעלה משלושה חודשים קנס ותנאי (יפורט בהמשך).

יש לשים לב כי, עקב פסילת רישיון הנהיגה, רשות הרישוי לא תחזיר את רישיון הנהיגה לנהג החדש בתום תקופת הפסילה והוא יצטרך לעבור מחדש מבחן נהיגה עיוני ומבחן נהיגה מעשי וישוב להיות במעמד של נהג חדש. יש לציין כי ישנם מקרים, אשר בהם יחליט ביהמ”ש לתעבורה, כי בנוסף לעונש הפסילה, יהיה הנהג צפוי לעונשי פסילה מותנים ואף לקנס כספי.

מה העונש על נהיגה ללא מלווה ? עו"ד תעבורה חיים אליה
מה העונש על נהיגה ללא מלווה ?

נהיגה ללא מלווה – האם יש ביטוח לנהג ללא מלווה ?

נהיגה בלי מלווה – כאשר נהג צעיר שעדיין חייב במלווה, נוהג ללא מלווה וקיימת פוליסת ביטוח, הפוליסה לא תהיה תקפה. זו הסיבה שאין חבות לשיפוי התובע, במידה ונגרם לו נזק. גם בתי המשפט מתייחסים בחומרה רבה לנהיגה של נהג חדש ללא מלווה ואפילו שוללים את זכות הנהגים החדשים לקבלת תגמולי ביטוח, אם הנזק הוא בגוף ואם ברכוש.

נהיגה ברכב הנוגדת את התנאים בחוק, יכולה ליצור השלכות מרחיקות לכת גם אם לנהג עצמו וגם אם לצד שלישי.

העונש הצפוי לנהג חדש ללא מלווה – מה העונש על נהיגה ללא מלווה / נהיגה בלי מלווה ?

נהיגה בלי מלווה – מה העונש על נהיגה ללא מלווה – חלק לא קטן מלקוחות המשרד הם נהגים צעירים או נהגים חדשים

כאשר אלו נתפסו נוסעים ללא מלווה, ולכן בחרתי לומר מספר מילים בעניין זה שכן שאלתם הראשונה היא מה העונש על נהיגה ללא מלווה ?

על שאלה זו אענה כך – בהתאם לחוק תקנות וחקיקה עונש על נהיגה ללא מלווה, יכול להסתיים ב-שנה של פסילת רישיון נהיגה, פסילה על תנאי התחייבות וקנס גבוה וטסט + תיאוריה פעם נוספת ועוד שנתיים נוספות של נהג חדש

ולכן ניהול תיק של נהיגה ללא מלווה אינה דבר של מה בכך, עובדה שהמשטרה מגישה לנהג אשר נהג ללא מלווה, זימון לבית משפט ולא דו"ח ברירת קנס, לצידו יש קנס כספי, משמע ללמדך כי העבירה חמורה.

כמו גם, דרך להימנע מעונש כזה יכול להסתיים בפסילת רישיון של 30 ימים, ללא קנס. עדכון אחרון עדכון אחרון מיום 29-1-21 בעניין ענישה בעבירת נהיגה בלי מלווה.

במהלך חודש ינואר 2021 עודכנה הענישה בעבירת נהיגה בלי מלווה, כך, שכיום ענישה על נהיגה בלי מלווה גוררת אחריה פסילת מינימום של בין 3 עד 6 חודשים לפחות,

שימו לב, הענישה הקודמת על נהיגה בלי מלווה היתה מינימום פסילה של 3 חודשים כיום התביעה מבקשת מתחם פסילה של בין 3 עד 6 חודשי פסילה ועונשים נילווים,

מה העונש על נהיגה ללא מלווה ? בהתאם לחוק ולפקודת התעבורה – תיק ללא כשלים ראיתיים עלול להיגמר בקנס גבוה, תנאי של פסילת רישיון נהיגה של 6 חודשים לשלוש שנים, פסילת רישיון לתקופה של למעלה מ 12 חודשים, טסט ותיאוריה פעם נוספת ואף הזמנה למכון הרפואי לבדיקות אבחון . ראה בקישור הבא.

תפסו אותי נוהג בלי מלווה מה עושים ?

תפסו אותי נוהג בלי מלווה ?  נהג שמוגדר נהג חדש, נתפס ללא מלווה העונש עלול להיות כך :

פסילת רישיון הנהיגה תהיה למשך 3 חודשים והנהג החדש, יאלץ לעבור שוב מבחן מעשי ועיוני מחדש עם תקופה נוספת של שנתיים נהג חדש.

במידה ולא ימצאו השוטרים נוסעים נוספים ברכב בעת הנהיגה, אשר יכולים לשמש בתור מלווים בהתאם לחוק.
יודגש שוב באם נהג חדש, נהג בגפו, לאחר שיעבור שוב את המבחן העיוני והמעשי, תקופת הנהג החדש, תתחדש בשנתיים נוספות ועבירה זו,

גוררת פסילה מנהלית למשך 30 יום והשבתת הרכב שבו בוצעה העבירה לתקופה של 30 יום, גם אם הרכב שבו נהג הנהג החדש ללא מלווה, שייך להוריו. במקרה זה, יש לפנות מיד לעורך דין תעבורה בעל ניסיון רב שנים בתחום. אם כן לשאלה תפסו אותי נוהג בלי מלווה מה עושים ?

למעלה הסברנו מה הדין אם מדובר בנהג חדש או אם מדובר בנהג שאינו חדש הוסע ללא מלווה אך מה קורה אם תפסו אותי נוהג בלי מלווה ?

דרך להתגבר על עונש זה בשל נהיגה ללא לא מלווה היא לוודא שיש כשלים בכתיבת הדוח ומניסיון יש לא מעט כיון שעבודת השוטרים אינה חפה מכשליים,

כך למשל אם השוטר לא עצר ולא בדק ברכב או שעצר והיה פער של יותר מדקה עד שהגיע לרכב או שהאכיפה היתה בלילה ולא באור יום וכו'.

בכוחם לבטל או להמעיט בעונש כך גם לגבי ההגבלות של נהג חדש הם מתבטלות כך או אחרת חשוב לקחת ייצוג. 

האם יש החמרה של בתי משפט ביחס לנהגים חדשים או נהיגה ללא מלווה ?

כאשר נהג חדש נתפס ללא מלווה, בתי המשפט רואים עבירה זו בחומרה רבה. ראשית נהיגה ללא מלווה תגרום לשימוע מול קצין משטרה,

כאשר קצין המשטרה, יכול להטיל פסילה מנהלית על רישיון הנהיגה של הנהג החדש לתקופה של 30 יום ואף יכול להחרים את הרכב בהתאם לשיקול דעתו.

כאשר נהג חדש מתעלם מתוכנית המלווה, זה עשוי לגרור אחריו דיון מורכב ומרתיע בבית הדין לתעבורה,
כאשר השופט יראה בחומרה עבירת תנועה זו והעונש על עבירה זו חמור. כאשר ייערך שימוע בביה"ד לתעבורה,

תיתכן פסילת רישיון לתקופה ארוכה למשך 3 חודשים. בהרבה מקרים ביה"ד לתעבורה יחמיר ויבקש מהנהג החדש, אשר עבר עבירה של נהיגה ללא מלווה, מבחן תאוריה ומבחן מעשי מחדש.

האם עורך דין יכול לעזור ולצמצם את העונש או למחוק את התיק ?

סעיף 12א1 לפקודת התעבורה, קובע שנהג חדש חייב בביצוע תכנית ליווי שנקבעה לפי סעיף קטן ה  וכן, בסעיף זה, תכנית הליווי תקפה למי שעוד לא מלאו לו 24 שנים.
 
במידה נתפסתם ללא נהג מלווה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין תעבורה לפני שתתייצבו למשפט. עורך דין מקצועי בדיני התעבורה, יכול להקל על העונש ואף במקרים מסוימים,  לא תצטרכו לעבור מחדש בחינה עיונית ובחינה מעשית על מנת לזכות מחדש ברישיון הנהיגה.

נהג חדש נהיגה ללא מלווה לילה

מה קורה אם נתפסתי ללא מלווה ואני נהג חדש? נהג חדש נהיגה ללא מלווה לילה רכבו יאסר בשימוש ל 30 ימים, ורישיונו יפסל מנהלית ל-30 ימים, בנוסף יקבל כתב אישום וזימון לבית משפט לתעבורה.

יש דרך להימנע מעונשים אלו ?

במידה ואני נהג חדש ונתפסתי ב-נהיגה ללא מלווה לילה ? כן בהחלט, יש מספר דרכים בהם המשרד נוקט כדי לבטל את העונשים כאן אפרט אחד. ראשית יש לשנות את סעי' העבירה לעבירה פחות חמורה ע"מ שבתיק העקרי דהיינו בזימון לבית משפט לא יעשה טסט ותיאוריה פעם נוספת.

בנוסף להגיש בקשה לבטל איסור שימוש ברכב וקבלת רישיון נהיגה זאת עוד לפני שיסתיימו ה-30 ימים של הפסילה ושל האיסור שימוש ברכב. לפירוט נרחב ראה החרמת רכב ל30 יום מחיר.

נתפסתם ללא מלווה? מבקשים לדעת מה העונש על נהיגה ללא מלווה ? לכל שאלה או התייעצות אתם מוזמנים ליצור קשר עם אחד מעורכי הדין במשרד 077-530-9587 (רב קווי) או ישירות לנייד של עו"ד חיים אליה ייעוץ ראשוני ללא עלות.

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.


    צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע