• 0524-42-42-21
 • משרד 077-530-9587.
 • haim@haimlaw.com
 • זמין 24/7 - למקרים דחופים

מחיקת הרשעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מחיקת הרשעה

פורסם ב-

מחיקת הרשעה פלילית  
קיומו של רישום פלילי, עלול לפגוע ברמת חייו של האדם המחזיק ברישום,  כאשר רישום זה מופיע ב-תעודת יושר וכתוצאה מאותו רישום פלילי יחולו עליו מגבלות שונות ובראש ובראשונה, העובדה שלא כל מקום עבודה יקבל אותו והוא גם לא יוכל לעסוק בכל מקצוע בו יבחר.

האור בקצה המנהרה מגיע משני כיוונים:

הכיוון הראשון הוא שלא כל הגורמים יכולים לקבל את המידע הפלילי אודות אותו אדם. והכיוון השני, אשר מאפשר מידה לא מועטה של אופטימיות, טמון בעובדה שקיימת אפשרות לבצע מחיקת הרשעה פלילית, ביטול רישום פלילי כמו גם ביטול רישום משטרתי  לחילופין לבקש גם חנינה.

כמובן, שבכדי שאותו אדם יוכל להגיע למצב של מחיקת הרשעה פלילית אשר עומדת כנגדו בטרם חלוף תקופת ההמתנה הנדרשת, חשוב שבשלב הראשון, הוא יהיה מודע לפעולות השונות בהן ניתן לנקוט בכדי לאפשר את אותה מחיקת הרשעה פלילית.
מעבר לכך, פנייה לקבלת ייעוץ מעורך דין חיים אליה, המתמחה בתחום יכולה גם יהיה לסייע בדרך להליך של ביטול רישום פלילי.

מחיקת הרשעה פלילית שמקורה בהתיישנות.

ביטול רישום פלילי ומחיקתו באופן מוחלט, מתבצע 10 שנים לאחר תקופת ההתיישנות (תקופת ההתיישנות עומדת בדרך כלל על 7 שנים – כך שהמחיקה תתבצע כ-17 שנה לאחר יום הרישום).
כאשר ישנם מקרים יוצאי דופן ובהם אותה מחיקת הרשעה פלילית תהיה לאחר תקופה קצרה יותר מתום ההתיישנות.

בין המקרים המדוברים:
רישום עבירה שבוצעה על ידי קטין שהינו מתחת לגיל 16 (התקופה תשתנה במקרים בהם מדובר בילדים עד גיל 14). מקרה בו העונש היחיד אשר הוטל על הנאשם הוא פיקוח של קצין מבחן. מקרה של הליכים אשר הסתיימו באי הרשעה ועוד..
קיימת אף אפשרות להביא לקיצור של תקופת ההתיישנות של הרישום הפלילי ועל ידי כך מחיקת הרשעה פלילית והיא באמצעות הגשה לנשיא המדינה בקשה לחנינה.
כמובן, שהבקשה עוברת תהליך עד להגעתה לנשיא והיא אמורה לעבור בשלב הראשון בדיקה מטעם מחלקת החנינות של משרד המשפטים – בכדי שבקשה שכזאת אכן תהיה אפקטיבית והסיכוי למחיקת ההרשעה אכן יעלה, חשוב מאוד להסתייע בעורך דין מקצועי אשר ידע לנסח את הבקשה בצורה הטובה ביותר.

סוגים של רישום פלילי לצורך מחיקת הרשעה

אז רגע לפני שמתחילים לפעול במטרה לנסות ולהקדים את הליך מחיקת הרשעה פלילית. חשוב להכיר את שני הסוגים של הרישום הפלילי ואת ההבדלים ביניהם.
הסוג הראשון הוא רישום פלילי אשר ניתן בעקבות הרשעה של בית המשפט את הנאשם בתיק פלילי.
הסוג השני יהיה רישום פלילי, שהינו רישום משטרתי – מתבצע בהליך של סגירת תיק במשטרה מסיבות כמו: חוסר עניין לציבור או חוסר ראיות.

ביטול רישום משטרתי

ביטול רישום משטרתי, יכול להתבצע באחת מתוך שתי דרכים אופציונאליות – הדרך הראשונה היא הגשת בקשה למחיקה למדור המידע הפלילי של המשטרה – הבקשה חייבת להיות מנומקת ומפורטת.
הדרך השנייה היא על ידי הגשת בקשה לשינוי עילת הסגירה ובין היתר: אי הרשעה – חוסר אשמה, חוסר עניין לציבור או היעדר ראיות.
במידה ואחת מהבקשות הללו אכן תתקבלנה אותו תיק פלילי במשטרה אכן ימחק והמגבלות אשר אותו אדם התמודד איתן מעצם הקיום של הרישום כבר לא יהוו את נחלתו.
מחיקת הרשעה פלילית יכולה במקרים מסוימים להתבצע גם בטרם חלוף תקופת הזמן הנדרשת לאחר התיישנות של אותו תיק פלילי במשטרה.
כמובן, שבכדי להעלות את הסיכויים למחיקת התיק, חשוב לבחור בעורך דין מנוסה ומקצועי, אשר מכיר לעומק את כל הסיבות והאפשרויות באמצעותן ניתן להשיג את המטרה – מוזמנים ליצור קשר עם עו”ד חיים אליה כבר היום ולקבוע פגישת ייעוץ.

 

 

מאמרים קשורים ודומים שאחרים חיפשו בנושא :

הכול על עבירות אלימות במשפחה
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

אלימות במשפחה

פורסם ב- 02/11/2019אלימות במשפחה הסבר מלא כיצד להתמודד עם כתב אישום שכזה. https://www.youtube.com/watch?v=rAkj-2xny4o   אלימות במשפחה הדרך להתמודדות שלב אחרי שלב הן לקורבן והן למואשם

קרא עוד »
אלימות נגד נשים והדרך להימנע
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

אלימות נגד נשים

פורסם ב- 04/09/2019אלימות נגד נשים – אנחנו שומעים עליהם לעיתים קרובות בתקשורת ולצערנו בחלק מהמקרים, הם מסתיימים באירועים טרגיים. בכדי לנסות ולמנוע מקרים שכאלו או

קרא עוד »
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

טביעת אצבע

פורסם ב- 25/08/2019האם ט”א (טביעת אצבע) לחילופין כל ראיה פורנזית אחרת מספיקה לצורך הרשעה בפלילים ? אקדמת מילין- במאמר זה אסקור באופן נמרץ מהי ראיה

קרא עוד »
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

מחיקת רישום פלילי

פורסם ב- 24/08/2019מחיקת רישום פלילי הכיצד ? אדם אשר לו תיק במשטרה, עלול לגלות שעצם קיומו, עלול למונע ממנו לבצע פעולות רבות, אשר יכולים לקדם

קרא עוד »
משפט פלילי - הסבר על הדין הפלילי
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

משפט פלילי

פורסם ב- 09/09/2019לא אחת במהלך ניסיוני, כעורך דין פלילי, אני שומע מחשודים ונאשמים את הביטוי “לא ידעתי שהעבירה אסורה” וביתר שאת, מונח זה מתחזק בפגישת

קרא עוד »
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

תעודת יושר

פורסם ב- 18/03/2020במאמר זה אסביר מהי תעודת יושר, איך מוציאים ? הקשר שבין רישום פלילי או רישומים פליליים לתעודה, האם רישום משטרתי מופיע בתעודה ?

קרא עוד »

עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.
עורך דין מקצועי עזר לי מאודלכל אורך התהליך הציג את הדברים בשקיפות מלאהיחס אדיב ושירות מעולה
Daniel
Daniel
14:05 11 Mar 20
אליענה אליאן פרנסיס
אליענה אליאן פרנסיס
22:45 10 Mar 20
עו״ד תותח!! בעל יכולות חיוביות נתינה מעל או מעבר , ממליץ בחום !!
ארגה אנדשאו
ארגה אנדשאו
08:05 10 Mar 20
עורך דין מעולה! לא יכולתי לבקש יותר טוב. נותן מיליון אחוז מעצמו ודואג מעבר. מחויב לעבודתו בצורה יוצאת דופן.תודה רבה חיים!
miri oshri
miri oshri
19:02 17 Feb 20
עורך דין מקצועי, סבלני , בעל הבנה והתנהלות נכונה מול הלקוחות ויילך עם התיק עד הסוף.ממליצה בחום!❤️
אלינה שצברק
אלינה שצברק
12:00 10 Feb 20

צור קשר

 • מפת אתר

 • פוסטים אחרונים

 • Tags

 • אזורי שירות

 • צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Call Now Button
  small_c_popup.png

  Let's have a chat

  צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Open chat
  1
  היי, צריך ייעוץ ?
  כתוב הודעה או התקשר.
  Powered by