משטרת ישראל אגף התנועה דוחות

עודכן לאחרונה ב יולי 2, 2021 ע"י חיים אליה

במידה וקיבלתם דו"ח תנועה ותרצו להתעניין לגבי כתובות או פניות אל משטרת ישראל אגף התנועה דוחות, עומדות בפניכם שתי אפשרויות,

האחת – לשלם במזומן את הדו"ח 90 יום מיום המצאתו, להגיש בקשה להישפט תוך 90 יום מיום הוצאת הדו"ח, להגיש בקשה לביטול תשלום הקנס,

מתוך העילות הקבועות בחוק, תוך 30 יום מיום הנמצאת הדו"ח ראה – איך לבדוק אם יש לי דוחות תנועה.

על מנת לפנות אל מפנ"א – מרכז פניות נהגים ארצי, קיימות מספר דרכים כגון:

הגשת מכתב אל ת.ד 120 פתח תקווה מיקוד 4910002 {משלוח בדואר רשום, יהווה ראיה למשלוח}.
פנייה בטלפון למוקד 110 שלוחה 2, או במוקד פועלת מערכת מענה אוטומטי 24 שעות על מנת לקבל מענה אנושי, יש לפנות בימים א'-ה' בין השעות 08:00-16:00.

משטרת ישראל אגף התנועה דוחות – תשלום קנס מקורי – היכן?

קנס מקורי, ניתן יהיה לשלם תוך 90 יום מיום הוצאת הדו”ח במזומן בבנק הדואר או באמצעות כרטיס אשראי, או באתר האינטרנט באמצעות ציון מס’ הודעת הקנס.

במידה ומועד תשלום הדו”ח או הקנס לצורך עניין זה, חל בימי מנוחה, פגרה, שבתון, ניתן יהיה לשלם את הקנס ביום שלאחריו.

במדיה וצברתם ריבית פיגורים, ניתן לשלם את הדו”ח בבנק הדואר בציון הודעת מס’ הדו”ח כאשר אתם מצוידים בתעודת זהות גם מבלי הצורך בהצגת שובר תשלום וזאת,

בתום 72 יום מיום עבירת התנועה. האפשרות השנייה היא באמצעות כרטיס אשראי או בפנייה למרכז המידע לתשלום באמצעות המענה האוטומטי בטלפון מס’: 073-2055000 או *35592.

אי תשלום דו”ח תנועה במועד – ההשלכות.

במידה והקנס בגין עבירת תנועה, לא שולם בתוך 90 יום מיום המצאתו, יידרש מקבל הדו”ח לשלם קנס ותוספת פיגור בשיעור של 50% מגובה הקנס המקורי.

בכל 6 חודשים, יצטברו דמי פיגורם נוספים, בשיעור של 55 מגובה הקנס המקורי. יש לדעת, כי פרטיו של בעל בדו”ח יועברו לרשות האכיפה והגבייה,

כאשר יינקטו סנקציות כנגד בעל הדו”ח כגון: עיקול הרכב הנמצא בעלותו, עיקול חשבון הבנק וכדומה. פרטי בעל הדו”ח יועברו לרשות הרישוי, אשר לא תחדש את רישיון הנהיגה של בעל הדו”ח בשל אי תשלום הקנס.

הנכם סבורים כי דו”ח בדבר עבירת תנועה שקיבלתם אינו מוצדק?

על פי החוק, ניתן יהיה להגיש בקשה לביטול דו”ח תוך 30 יום מיום מועד המצאת הדו”ח. יש לצרף לבקשה את צילום הדו” ומסמכים, אשר באמצעותם ניתן לאמת את טענותיו של בעל הדו”ח.

יש לשלוח את הבקשה לדואר רשום אל מפנ”א {מרכז פניות נהגים} ת.ד 120 פ”ת מיקוד 49100 או באמצעות פנייה באתר.

באם נעניתם בשלילה לגבי הדו”ח ועל אחת כמה וכמה, אם מדובר בנקודות שנצברו לרעתכם,

יש לפנות לעו”ד תעבורה שיוכל לבטל את הנקודות שנצברו כנגדכם ואפילו לבטל את הדו”ח.

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.


    צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע