• 0524-42-42-21
 • משרד 077-530-9587.
 • haim@haimlaw.com
 • זמין 24/7 - למקרים דחופים
תפריט

הלבנת הון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

הלבנת הון

הלבנת הון – הסבר מפורט

הלבנת הון (MONEY LAUNDERING = כיבוס כספים) חוק איסור הלבנת הון אשר נחקק בשנת 2000 מטרת החוק להילחם בפשיעה כלכלית ובכספים אשר מגיעים תוך כדי פעילות עבריינית כגון, סמים, נשק, טרור, הון “שחור” כספים שלא שולמו בגינם מס – עבירות צווארון לבן), הימורים, קבלת כספים במרמה, סחר בבני אדם ובעבירות דומות שמרביתן מגיעות מעולם הפשע המאורגן, כל שכן מטרת החוק לנתק את מעגל הכספים המגיעים לארגוני פשע, וארגוני טרור, ולכן רווח הנוצר תוך כדי עבירה על חוק זה הקשור באופן ישיר למשפט פלילי.

כחלק מהמאבק בפשיעה מסוג זה יש את הצורך בפגיעה כלכלית של ארגוני טרור ופשע מאורגן, ובמיוחד ע”פ ההתפתחות הטכנולוגית שקיימת בעולם הכספים, כגון: העברות לכל קצוות תבל והכנסתם של כספים אסורים אלו לתחומי מדינת ישראל, בניסיון להלבין “לאשרר” את קבלת הכספים כביכול ממקור כשר.

אופי פעילותם של ארגוני פשיעה וטרור אשר כיום נאמדת במיליארדי שקלים אשר נכנסים למדינה, ואו מתקבלים במדינתנו בצורות שונות ומתוחכמות. על כן, חוק זה אשר בבסיסו מנסה להילחם על כיסם וכספם של ארגוני פשיעה, ארגוני טרור, ובתוכם גם העלמות מס, ובשל ההתקדמות הטכנולוגית של המערכות הפיננסיות במדינתנו ובכלל בעולם, הקלות בהעברת כספים בשווקים הבינלאומיים, ובמניעת דיווחים לרשויות ולהסוות את מקור הכספים.
על כן הרשויות הנלחמות בפשיעה בארץ ובעולם הגיעו למסקנה כי יש לחסום אפשרות לעבריינים לנסות להכשיר את מקור הכספים כך שכספים שהושגו תוך כדי פעילות בלתי חוקית ייצאו ממעגל הכספים של מדינתנו ובכלל בעולם שכן פגיעה בכספים אילו ובהעברתם למדינות מחוץ למדינה תקשה על פעילותם של הגורמים העברייניים.

יש אמנה בין לאומית כדי להעמידם לדין ?

נניח ואדם החשוד בהלבנת הון או בכול עבירה (בתחום צווארון לבן או צווארון כחול) נעצר בחו”ל, האם המדינה בה נעצר יכולה להסגירו לישראל ?

בהנחה והמעצר בוצע במדינה כמו “איי סיישל” ו/או כמו מדינה אחרת שאין עימה ועם ישראל הסכמי הסגרה. אזי התוצאה היא אין המדינה יכולה להסגיר את החשוד לישראל. רק עורך דין פלילי יכול למסור מידע מהימן עם מי יש הסכמי הסגרה ואם מי אין. כמו כן לבקשת הלקוח יכול לפתוח חשבון בנק מתאים במדינות בהם אין הסכם הסגרה שכזה.  

אמנה בין לאומית הראשונה לשיתוף פעולה כנגד הון מולבן (FATF ) נחתמה בסוף שנות ה 80 מכוח אמנה זו הוקם כוח משימה בינלאומי שמ קומו בפאריס (צרפת), לאחרונה וחלק מהתפתחותה של מדינתנו וכמדינה בעלת כלכלה יציבה הצטרפה מדינת ישראל לאמנה זו שכן זהו חלק בלתי נפרד ממדינות מתוקנות בעלות אופי כלכלי נרחב ומשפיע בעולם.
מניעת הון מולבן חשובה מאוד שכן ההשלכות הכלכליות שלצד עבירות פליליות חולשות כמעט על כל תחום כלכלי ומדיני הן מבחינת יציבות פוליטית, פגיעה ביוקר המחיה, ופגיעה ישירה בכלכלה ובאינפלציה במדינה בה מתבצע עבירות בניגוד לחוק איסור הלבנת הון ואף סיכון בחיי אדם. קיימת חשיבות גבוהה להמשך המאבק בתופעה זו בכל האמצעים. על כן, ועל פי חוק הלבנת הון לה קמה אחריות נוספת לתאגידים בנקאיים ומוסדות פיננסים כגון צ’יינג’ים, לבדוק את מקור הכספים של לקוחותיהם בקפידה יתרה, ובדיווחים שוטפים לרשויות על כספים המופקדים או נמשכים ע”י לקוחות והצורך לעמוד על טיב פעילותם ודיווחם באופן שוטף. דרכי הלבנת הון הן רבות ומגוונות אביא כדוגמא מקצתם.

להלן חלק מדוגמאות ל-הלבנת הון :
1. הברחה של כסף מזומן למדינות שבהן הפיקוח על המטבע רופף ובעיקר למדינות אשר אינן חתומות באמנה.
2. העברות אלקטרוניות של כספים וזאת כצעד ראשון למיקומו של הכסף השחור במערכת פיננסית מוכרת.
3. פיצול פעולות הפקדה ועל מנת להימנע מדיווח לרשויות.
4. שימוש בחברות בדויות והוצאת חשבוניות פיקטיביות, וכן שימוש בחברות חזית גדולות בהן מחזור הכספים גדול ואט אט להטמיע את הכסף השחור במוסדות הפיננסים של מדינתנו.
5. ייבוא וייצוא בחשבוניות מזויפות ובשערוך מנופח של הסחורה.
6. הקמת מערכות בנקאיות מחתרתיות המאפשרות העברה אלקטרונית בינלאומית של הון שחור.
7. שימוש בחלפני כספים לפעולות המרה של סכומי כסף עצומים, ובדיווח עסקאות הלוואה בדויות.
8. שימוש באנשי “קש” ובחברות “קש” לביצוע עסקאות מלבינות.

הפרת חובת דיווח

החוק קובע כי המפר את חובת הדיווח דינו מאסר ששה חודשים או קנס בשיעור האמור לחוק העונשין, או פי עשרה מהסכום שלא דווח עליו לפי הסכום הגבוה יותר, כמו כן החוק הסמיך שוטרים ופקידי מס ומכס לתפוס את הכספים וכן הסמיכן להטלת עיצום כספי (גבוהה) בשל הפרת החוק כאמור.
על כן יש להתייעץ עם עורך דין פלילי לו יש את הידע והבנה בנושא מעין זה, ובכך להקטין את גודל האשמה.

עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.
עורך דין מקצועי, שירותי, סבלני, תמיד דאג להסביר הכל בגובה העיניים, תמיד היה זמין לכל שאלה, היה איתי ממש לאורך כל הטיפול בתיק (כמעט שנה) וניסה בכל דרך להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבורי.מומלץ בחום!
madlen vaza
madlen vaza
13:41 20 Jan 20
עו”ד חיים אליה עשה עבודה מעולה! יצאתי במינימום שבמינימום עונש על נהיגה בשכרות.עו”ד מקצועי, אדיב, זריז ושם לב לפרטים הקטנים!מומלץ בחום!!!
Zohar Yaakov
Zohar Yaakov
09:46 20 Jan 20
בזכות חיים קיבלתי עונש מינימלי למרות כ-600 מק”ג אלכוהול בבדיקת ינשוף. חיים תמיד זמין, סבלני, מסביר, תומך והכי חשוב מקצועי ברמה הגבוהה ביותר. מומלץ בחום!
Shlomo Avni
Shlomo Avni
10:08 12 Jan 20
עו״ד מאוד מקצועי, אמין, יעיל ובעל אכפתיות ומסירות מאוד גבוהה ללקוחות שלו. שמר על קשר לאורך כל ההליך, יידע תמיד בכל הפרטים, היה זמין לכל שאלה והכי חשוב תמיד נתן תחושת ביטחון. אני מאוד מעריכה את כל העבודה וההשקעה שחיים נתן עבור התיק שלי שלבסוף הובילו לתוצאות מעל המצופה. ממליצה בחום לכל מי שצריך עזרה משפטית בתחום.
אירנה סלוב
אירנה סלוב
17:57 05 Jan 20
נהיגה בשכרות שנייה ועונש מצחיק לנהג צעיר תודה על הכל
Tair Cohen
Tair Cohen
09:26 31 Dec 19

צור קשר

 • מפת אתר

 • פוסטים אחרונים

 • Tags

 • אזורי שירות

 • ראו מה אנשים חושבים עלינו

  madlen vaza
  madlen vaza
  13:41 20 Jan 20
  עורך דין מקצועי, שירותי, סבלני, תמיד דאג להסביר הכל בגובה העיניים, תמיד היה זמין לכל שאלה, היה איתי ממש לאורך כל הטיפול בתיק (כמעט שנה) וניסה בכל דרך להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבורי.מומלץ בחום!
  Madlen Vaza
  Madlen Vaza
  12:17 20 Jan 20
  עורך דין מקצועי, שירותי, סבלני, תמיד דאג להסביר הכל בגובה העיניים, תמיד היה זמין לכל שאלה, היה איתי ממש לאורך כל הטיפול בתיק (כמעט שנה) וניסה בכל דרך להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבורי. מומלץ בחום!
  Zohar Yaakov
  Zohar Yaakov
  09:46 20 Jan 20
  עו"ד חיים אליה עשה עבודה מעולה! יצאתי במינימום שבמינימום עונש על נהיגה בשכרות.עו"ד מקצועי, אדיב, זריז ושם לב לפרטים הקטנים!מומלץ בחום!!!
  Shlomo Avni
  Shlomo Avni
  10:08 12 Jan 20
  בזכות חיים קיבלתי עונש מינימלי למרות כ-600 מק"ג אלכוהול בבדיקת ינשוף. חיים תמיד זמין, סבלני, מסביר, תומך והכי חשוב מקצועי ברמה הגבוהה ביותר. מומלץ בחום!
  אירנה סלוב
  אירנה סלוב
  17:57 05 Jan 20
  עו״ד מאוד מקצועי, אמין, יעיל ובעל אכפתיות ומסירות מאוד גבוהה ללקוחות שלו. שמר על קשר לאורך כל ההליך, יידע תמיד בכל הפרטים, היה זמין לכל שאלה והכי חשוב תמיד נתן תחושת ביטחון. אני מאוד מעריכה את כל העבודה וההשקעה שחיים נתן עבור התיק שלי שלבסוף הובילו לתוצאות מעל המצופה. ממליצה בחום לכל מי שצריך עזרה משפטית בתחום.
 • צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Call Now Button
  small_c_popup.png

  Let's have a chat

  צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Open chat
  1
  היי, צריך ייעוץ ?
  כתוב הודעה או התקשר.
  Powered by