• 0524-42-42-21
 • משרד 077-530-9587.
 • haim@haimlaw.com
 • זמין 24/7 - למקרים דחופים

עבירת איומים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עבירת איומים

פורסם ב-

עבירת איומים ע”פ נשיא בית משפט העליון ברק : “קו הגבול בין איום לבין אזהרה אינו מדויק..”

יש להבהיר שאיום יכול להופיע בין היתר במגוון צורות כדוגמת, שלילת חירות (חופש), איום בנכסיו, בשמו הטוב, בפרנסתו, של המאוים, ולפיו איום מילולי אשר נשמע ונקלט אצל המאוים. לדוגמא : “אני אשרוף את העסק שלך”.כמו כן, יש לציין כי על המאיים צריכה להיות שליטה או השפעה למימוש האיום וכוונה לבצעה.

בעזרת שני הפרמטרים הללו עבירת האיומים תתגבש. ולכן, כאשר המשטרה מגישה כתבי אישום בגין עבירת איומים מיד יום ביומו, במיוחד בין בני זוג, מוטלת עליה החובה להוכיח כוונה להתממשות האיום ולא איום ערטילאי, לחילופין לא איום כללי, לוודאי כאשר החשוד בחקירה הכחיש מכל וכל את עבירת האיום כנגד הקורבן. מה שמשאיר ספק לא מבוטל בעיני בית המשפט העלול להביא לידי זיכוי בתיק.

מהו העונש על עבירת איומים ?

העונש על עבירה זו עד 3 שנים מאסר בפועל.

האם הרשעה יכולה לפגוע בהמשך החיים כגון במקום עבודה גם אם ההרשעה הייתה לפני מספר שנים ?

הרשעה בעבירה זו אינה מסתיימת רק בעונש, אלא חשוב לתת את הדעת על המשך חייו של המורשע.

הדוגמה הבאה תבהיר את האמור – נניח ירון הורשע בעבירת איומים בהיותו בן 18 שנים. ועתה, בן 21 שנים ורוצה להתגייס למשטרה. אזי, מוסד ממשלתי כדוגמת משטרה, צבא, משרד הביטחון בתפקיד רגיש כזה או אחר גם בהנחה וירון סיים לימודים גבוהים לא יקבלו את ירון למשרה המיוחלת בגלל אותה הרשעה.

המשטרה עתידה לגייס את ירון (אם בכלל) רק אחרי תקופת המחיקה / התיישנות. ולכן, על מנת לקבל תפקיד זה על ירון להגיש בקשה ל- חנינה. ע”מ לקצר את תקופת ההתיישנות / מחיקה. שכן לירון יש רישום פלילי במשטרה. נמצא כי ירון על עבירה שעבר בגיל 18( ” בהיותו נכלל תחת קטגוריה של צעיר בגיר” ראה עונש קטין בגיר בעבירה פלילית  ) כשאינו יודע לאן המשך חייו יתקדמו, משלם על עבירה זו עד גיל 38 תקופת מחיקה (20 שנים) במידה ולא יבקש חנינה.

מכאן, כי רישום פלילי יכול להוות גורם מפריע לעובדי מדינה, צבא, מוסדות, ובמציאת עבודה בסקטור העסקי והפרטי. לעיתים רבות אף הרשעה גורמת להפסקת עבודתו של הנאשם, אשר יתקשה מאוד להסתגלות המציאות החדשה, ויישא עמו אות קיין לשנים רבות.

ע”פ 1520/17 – פלוני נ’ מדינת ישראל,
ע”פ (נצרת) 60052-02-17 א.ק נ’ מדינת ישראל

האם עבירת האיומים גם באמצעי המדיה?

עבירה זו מופיעה בדרכים שונות ומגוונות באמצעות המדיה, האינטרנט, מייל, פייסבוק והודעות מסרונים במכשיר נייד כזה או אחר, בעל פה ו/או גם דרך גורם צד שלישי אשר נדרש לבצע זאת בשליחות עבור המאיים. לדוגמה : בהנחה ודוד שוחח עם שרון  ובאותה שיחה איים על שמעון. שרון עדותו קבילה להרשעת דוד – המקרה היחיד בו בית משפט עושה שימוש שלא באמצעות הקורבן ששמע את האיום.

כלומר, שלא באמצעות שמעון אלא באמצעות שרון – חריג ביותר לתחום הפלילי עורכי הדין בנקודה זו יכולים לנצח את התיק ולמה? כי על בית המשפט יהיה להכריע במקרה כזה האם אכן התממשה העבירה או שמא דברים יצאו מהקשרם או אולי בין שרון לדוד יש חשבון פתוח וזה המקרה להתנקם בדוד. 

האם יש איומים בין בני זוג? 

בהחלט, במקרים רבים במסגרת התא המשפחתי בנושא עבירת איומים. שכן, במקרה זה הנושא רגיש מאוד הן מבחינת עונש למאיים והן הגנה למאוים תוך כדי שמירה על התא המשפחתי והשתדלות בהבנת המקרה לגופו, ובהבנת התוצאות האמורות להיות לצד עבירת האיומים במקרה של הרשעה.

כיצד אפשר לבטל  כתב אישום של איומים ?

היכולת לבטל כתב אישום בגין עבירת איומים הינה ברת ביצוע, גם אל מול ראיות העומדות מנגד, ולאחר שיכלולן ע”י עורך דין מתחום הפלילי. בנוסף, ניתן אף לעכב הליכים בפניה ליועץ המשפטי לממשלה. לחילופין, לבקש אי הרשעה בתיק ע”מ לא לפגוע בהמשך חייו של ירון.   

אפשר לצאת בזיכוי בכתב אישום של עבירת איומים ?

ע”פ הפסיקה והחוק ועל מנת להרשיע בעבירת איומים נדרשים מספר מבחנים, וראיה נכונה של הראיות בתיק. על כן ישנה חשיבות קריטית  ועצומה לייעוץ לפני החקירה, שכן חירותו של אדם מונחת על כף המאזנים (שלא לדבר על עתידו).

לסיכום –
אין להקל ראש שכן יש אפשרות סבירה להותרת כתם לשנים רבות בגין רישום פלילי, ובמקרים מסוימים אף עונש שהייה מאחורי סורג ובריח עד 3 שנים. להתייעצות או לכל שאלה ניתן לצור קשר למשרד עורכי דין חיים אליה בטלפון 077-530-9587 מקרים דחופים 0524424221. 

ראה מה אחרים חיפשו בנושא זה: 

הכול על עבירות אלימות במשפחה
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

אלימות במשפחה

פורסם ב- 02/11/2019אלימות במשפחה הסבר מלא כיצד להתמודד עם כתב אישום שכזה. https://www.youtube.com/watch?v=rAkj-2xny4o   אלימות במשפחה הדרך להתמודדות שלב אחרי שלב הן לקורבן והן למואשם

קרא עוד »
כיצד לקבל צו הגנה המגן מפני אחר ?
פוסטים אחרונים
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

כיצד לקבל צו הגנה

פורסם ב- 04/08/2019 מאמר שפרסמתי בחדשות NRG אתר מעריב כיצד ניתן לקבל צו הגנה בעבירות אלימות במשפחה או כדי להגן על מאן דהוא גם כנגד

קרא עוד »
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

מחיקת הרשעה

פורסם ב- 04/09/2019מחיקת הרשעה פלילית  קיומו של רישום פלילי, עלול לפגוע ברמת חייו של האדם המחזיק ברישום,  כאשר רישום זה מופיע ב-תעודת יושר וכתוצאה מאותו רישום

קרא עוד »
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

מחיקת רישום פלילי

פורסם ב- 24/08/2019מחיקת רישום פלילי הכיצד ? אדם אשר לו תיק במשטרה, עלול לגלות שעצם קיומו, עלול למונע ממנו לבצע פעולות רבות, אשר יכולים לקדם

קרא עוד »
משפט פלילי - הסבר על הדין הפלילי
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

משפט פלילי

פורסם ב- 09/09/2019לא אחת במהלך ניסיוני, כעורך דין פלילי, אני שומע מחשודים ונאשמים את הביטוי “לא ידעתי שהעבירה אסורה” וביתר שאת, מונח זה מתחזק בפגישת

קרא עוד »
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

תעודת יושר

פורסם ב- 18/03/2020במאמר זה אסביר מהי תעודת יושר, איך מוציאים ? הקשר שבין רישום פלילי או רישומים פליליים לתעודה, האם רישום משטרתי מופיע בתעודה ?

קרא עוד »

עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.
עורך דין מקצועי עזר לי מאודלכל אורך התהליך הציג את הדברים בשקיפות מלאהיחס אדיב ושירות מעולה
Daniel
Daniel
14:05 11 Mar 20
אליענה אליאן פרנסיס
אליענה אליאן פרנסיס
22:45 10 Mar 20
עו״ד תותח!! בעל יכולות חיוביות נתינה מעל או מעבר , ממליץ בחום !!
ארגה אנדשאו
ארגה אנדשאו
08:05 10 Mar 20
עורך דין מעולה! לא יכולתי לבקש יותר טוב. נותן מיליון אחוז מעצמו ודואג מעבר. מחויב לעבודתו בצורה יוצאת דופן.תודה רבה חיים!
miri oshri
miri oshri
19:02 17 Feb 20
עורך דין מקצועי, סבלני , בעל הבנה והתנהלות נכונה מול הלקוחות ויילך עם התיק עד הסוף.ממליצה בחום!❤️
אלינה שצברק
אלינה שצברק
12:00 10 Feb 20

צור קשר

 • מפת אתר

 • פוסטים אחרונים

 • Tags

 • אזורי שירות

 • צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Call Now Button
  small_c_popup.png

  Let's have a chat

  צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Open chat
  1
  היי, צריך ייעוץ ?
  כתוב הודעה או התקשר.
  Powered by