רישוי עסקים

עודכן לאחרונה ב יולי 2, 2021 ע"י חיים אליה

אנשים רבים רוצים לנהל עסק עצמאי ולהקים עסק בו יוכלו להעניק שירות למגוון גדול מאוד של לקוחות. כל הקמה של כל עסק דורשת הוצאה של רישיון עסק המוגדר גם כ-“רישוי עסקים” ענף חשוב מ-משפט פלילי  רישוי עסקים מקבלים ממשרדי הממשלה השונים בכללם גם רשות המיסים.

יש להבדיל בין רישיון עסק הניתן על ידי רשות המיסים ובין רישיון עסק הניתן על ידי המועצה המקומית, מכבי האש והמשטרה. עסקים כמו בתי קפה, צימרים, בתי מלון, מסעדות וסופרים חייבים שיהיה להם אישור מכבי אש ואישור מהמשטרה שהמקום בו העסק שלהם נמצא בטיחותי ולא מסכן את הלקוחות והעובדים השוהים בו.

ע”מ להוציא רישוי עסקים לעסק חדש יש לפעול לפי כללים ותנאים ברורים של המשטרה ומכבי האש. כל תחום עיסוק הוא בעל תנאים מיוחדים לרישיון העסק. כך למשל עסקי מזון חייבים שיהיה להם גם רישיון של משרד הבריאות שהעסק שלהם היגייני.

רישוי עסקים – איך ניתן להוציא רישיון עסק?

הוצאת רישוי עסקים דורשת הגשה של בקשה לרישיון עסק ממספר גורמים שונים. ראשית יש להוציא בקשה לרישיון עסק מרשות המיסים. לאחר מכן יש לפנות למשטרה ולמכבי האש ולבקש גם מהם רישיון.

עסקים בתחומי עיסוק שונים יצטרכו לבקש להוציא רישיון מעוד גורמי ממשלה כמו למשל הרבנות – לשם קבלת תעודת כשרות, הרשות המקומית וגם משרד הבריאות. ללא רישיון עסק הפעלת העסק איננה חוקית והיא מהווה עבירה על החוק – עבירה שיכולה להיות גם פלילית המטופלת ע”י עורך דין פלילי.

רישוי עסקים – מה ההשלכות החוקיות של הפעלת עסק ללא רישיון?

הוצאת רישוי עסקים מחויבת על פי חוק. הפעלת עסק ללא רישיון מהווה הפרה של חוקי המדינה. כאשר אנחנו מפעילים עסק שאין לו רישיון למשל של מכבי האש כמוה כעבירה חמורה.

כך לדוגמה: במקרה של שריפה בבית העסק, ככל ויהיו נפגעים אותו בעל עסק נגדו יוגש כתב אישון של גרימת מוות ברשלנות/ גרימת חבלה חמורה. לפני פתיחת עסק לכלל הציבור חשוב לברר מהם הדרישות החוקיות המצריכות ולבצע עד תום.

רישוי עסקים – ממי צריך לקבל אישורים לשם הוצאת רישיון עסק?

ע”מ לקבל רישיון עסק כדאי להתייעץ עם עורך דין היכל לכוון אותנו בנוגע לכול האישורים שאנחנו צריכים להוציא. עורך דין מומחה יוכל לייעץ לנו באופן הטוב ביותר היכול לומר לאיזה גופים רשמיים לפנות לשם קבלת רישיון עסק תקין.

כמו למשל משרד הבריאות, המשרד לאיכות הסביבה ואפילו משרד החקלאות. הפעלת עסק ללא רישיון תקף או תקין יכולה לסכן מבחינה משפטית ולחשוף את הבעלים לכתבי אישום שונים ואף תביעות אזרחיות רבות ושונות.

משרדנו מעניק תמיכה לכתבי אישום בגין הפרות רישיון עסק, משרד עורכי דין חיים אליה ליצירת קשר וייעוץ ראשוני ללא עלות

052-4424221 משרד 077-530-9587.

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.


    צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע