• 0524-42-42-21
 • משרד 077-530-9587.
 • haim@haimlaw.com
 • זמין 24/7 - למקרים דחופים
תפריט

ביטול קנס על מהירות מופרזת | קנס על מהירות 2020 – 2019 | דוח מהירות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

ביטול קנס על מהירות מופרזת | קנס על מהירות 2020 – 2019 | דוח מהירות

אסביר בקצרה כיצד ניתן לבטל דוח”ות של מהירות מופרזת או בלשון העם, קנס על מהירות מופרזת 2020 – 2019 (יודגש כי יש שוני מידי מספר חודשים על גובה הקנס ב- דוח מהירות, מכשירי אכיפה ממל”ז, דבורה, מצלמות עמוד, נשארו אותם מכשירים. ולכן דרך הביטול היא אותה דרך).

כמו גם, אפרט ואף אתן דוגמאות מה ניתן לעשות בגין נהיגה במהירות מופרזת, וקבלת דוח מהירות, מתי ניתן להתחמק, מתשלום קנס על מהירות באמצעי אכיפה השונים כדוגמת מצלמות עמוד (א/3) , ממל”ז ודבורה.

מהירות מופרזת קנס על מהירות

- תוכן העמוד - (עמוד עם הרבה תוכן ? לחצו על הכותרת שתבחרו והפיסקה תהיינה לפניכם)

מהירות מופרזת חוק, תקנות ומה שביניהם  ?

בתקנות ובחוקי התעבורה, חריגה מהמהירויות שלהלן הינה נחשבת לנסיעה במהירות מופרזת שבגינה מתחייב דו”ח (דו”ח ברירת משפט/ טופס ירוק) – במקרה הטוב, וכתב אישום תוך זימון לבית משפט (טופס אדום)  – במקרה הרע.

מהירות בדרך עירונית ( לרוב נסיעה בעיר ) עד 50 קמ”ש אלא אם כן יש שילוט המורה אחרת. מהירות בדרך בין עירונית ( נסיעה בין עיר לעיר ) עד 80 קמ”ש.

אם יש אי תנועה בנוי כמו גדר או מחיצות מבטון לאורך אמצע הכביש אז עד 90 קמ”ש, אלא אם כן יש שילוט המורה אחרת.

מהירות בדרך מהירה כביש תל אביב – ירושלים; כביש 471, חלקים נרחבים, כביש 6, מקטעים בכביש 4 כביש 531 בין רעננה לכפר סבא והרצליה ועוד), עד 110 קמ”ש אלא אם כן יש שילוט המורה אחרת. כל חריגה מהמהירות הנ”ל הינה מהירות מופרזת. במידה וקיבלתם דוח בין אם הוא “ברירת משפט” / “טופס ירוק” ובין אם הדוח “טופס אדום” / “ברירת משפט” –

לא לשלמו לפני שאתם מתייעצים עם עו”ד בקיא בתחום התעבורה. כיוון, שלדוח זה יש נקודות משרד הרישוי (יפורט בהמשך) ,ובעת התשלום אתם מסכימים כי על דוח זה תקבלו נקודות על מהירות מופרזת, שכן התשלום עבורה הדוח מהווה הסכמה ל-נקודות ולכן עדיף לא לשלמו אלא לאחר ייעוץ.

 

 

כיצד לבטל דו”ח מהירות מופרזת או קנס על מהירות 2018 או 2019 או 2020

קבלת דוח מהירות מופרזת במצלמה או אמצעי אכיפה כגון :

מצלמות עמוד- א/3 – יש לא מעט כאלו בכביש איילון

אם קיבלתם דו”ח בדואר, ככל הנראה מדובר במצלמות (פילם, מצלמות עמוד- א/3). מניסיון יש לא מעט בעיות עם מצלמות אלו. כך לדוגמה, כאשר ישנו רכב נוסף הנראה בתמונה בקבלת הדו”ח. ולכן, יכול להיות מצב בו המצלמה מדדה את הרכב הנוסף ולא את רכבכם אלא שאת הדוח אתם קיבלתם.

דוגמה נוספת, במידה ויש בקרבת מקום קווי חשמל או כל פעולה אלקטרומגנטית המשפיעה על ראדר המצלמה – לא מן הנמנע שהקרינה מכבל מתח גבוה גרמה למצלמה לצאת מאיפוס. כמו כן, יש לבדוק מתי נעשה טיפול ותחזוקה במצלמה איך ומתי נבדקה המצלמה.

כך לדוגמה, בכביש החוף מצלמה שבין חדרה לחופית – בוטלו כל הקנסות על מהירות כלא היו בגלל תחזוקה לקויה.

 

 

נהיגה במהירות מופרזת וקבלת דוח מהירות באמצעות אקדח לייזר ממל”ז (מד מהירות לייזר או אקדח לייזר)

מה עושים עם דוח מהירות שניתן ע”י שוטר באמצעות הממל”ז ? במקרה זה יש לא מעט בעיות ואפילו חמורות היכולות להביא לידי בטלות הדוח.

לחילופין חזרה מאישום ב-קנס מהירות מופרזת ואף לזיכוי. כך לדוגמה, על הלייזר להיות מכויל (לעבור איפוס בטרם שימוש).

כמו גם, על המפעיל לכוון למרכז מטרה/מסה, לבצע רישום שעה במדויק זמן ומקום.

בנוסף, יש להשתמש בממל”ז כמד מהירות ב-“שיטת ההצבעה”. אין להשתמש על מטרות אשר שטח פניהן אינו ניצב לקו הראיה לממל”ז או לכאלה שיש להם תנודה עצמית (רכב הנמדד בכביש מעוקל לשוטר המודד ולא באופן ישר). ועוד רשימה ארוכה של הנחיות המוטלות על הבודק.

כך, מספיק שאחד מהתנאים הללו לא מולאו כנדרש עלול להביא לביטול הדו”ח ואף להביא לזיכוי בתיק.

 

 

נהיגה במהירות מופרזת וקבלת דוח מהירות באמצעות הדבורה האם ניתן לביטול ?

מה ניתן לעשות אילו המדידה באמצעות מכשיר הדבורה?  טרם הוכחה מסה קריטית אשר הגיע לבתי המשפט.

שנית, מכשיר הדבורה מבין כל המכשירים שבהם משטרת ישראל אוכפת את המהירות, נמצא בדרגת קושי גבוהה יותר ונדרשת מיומנות רבה להפעילה. שכן באם מכשיר הנמדד לא נמצא ברדיוס של 50 מטר מרכב המודד.

וכן, לא נשמר קשר עין רציף בין הרכב הנבדק. עד כאן מספיק לביטול כתב אישום או חזרה מכתב אישום של מהירות מופרזת.

 

 

קנס על מהירות מופרזת – קנס מהירות ?

בתי המשפט במסגרת הסדר, עסקת טיעון – לרוב לצד כל ענישה במקרה זה פסילה (אם תהייה). מטילים גם קנס על מהירות מופרזת גבוה. אולם, לא רק קנס אלא גם רכיבי ענישה נוספים, מעבר לקנס כספי כדוגמת פסילה על תנאי, קנס והתחייבות להימנע מעבירה ( דהיינו התחייבות בחתימה, ע”מ להימנע מעבירה שאם לא ימנע מעבירה

בעתיד ויבצע עוד עבירה של מהירות מופרזת, יזכה לקנס על מהירות מופרזת – קנס נוסף, ואת ההתחייבות להימנע מעבירה יחלטו לאוצר המדינה. אלו הם רכיבי ענישה שבית משפט לא בנקל מוותר – ענישה זו נקראת ענישה הצופה פני עתיד כלומר שלא יבצע המבקש/ הנהג  שוב עבירות.

 

 

מדוע חשוב לבטל דו”ח או קנס על מהירות מופרזת ?

ושוב, יש לזכור כי בהנחה ושילמת את הדו”ח לצד פסילה מבית משפט לתעבורה ( ככל שתהיה) יכולה להיות אף פסילה נוספת ממשרד הרישוי בגלל נקודות מצטברות במקרה זה נקודות על מהירות בגין תשלום דוח מהירות נניח ממצלמת מהירות. ולכן, ככל שתודה ואף אם בעבירה קלה יותר (בהסדר עם התובע)

הרי שתוכל “לזכות” בפסילה מצד משרד הרישוי בשל נקודות על מהירות דוח שבמקור הוטל בעקבות מצלמת מהירות קנס שאינו מופחת מ-1000 ש”ח.

 

 

דוח מהירות נקודות  ? כמה נקודות מקבלים על מהירות מופרזת או קנס על מהירות 2018  או 2019 או 2020?

יש לזכור כי מעבר לסכום אותו הנהג צריך לשלם בשל הקנס של מהירות המופרזת יש גם לכל דוח מהירות נקודות  ( 8 לרוב ) שבסופם עלול משרד הרישוי להטיל פסילה של 3 עד 9 חודשים ובמקרים אחרים גם פסילה לצמיתות.

 

 

מהירות מופרזת ו- נקודות על מהירות (משרד הרישוי)  

כמה נקודות מקבלים על מהירות ? להלן תקנות משרד הרישוי מהירות מופרזת נקודות נהג הצובר מ- 12 עד 22 נקודות, עליו לעבור קורס בסיסי בנהיגה נכונה בן 12 שעות לימוד ובסופו מבחן. נהג הצובר מ- 24 עד 34 נקודות, עליו לעבור קורס מתקדם ובסופו מבחן.

נהג הצובר 36 נקודות ומעלה משרד הרישוי יורה על פסילת רישיון נהיגה ל- 3 חודשים ועמידה במבחן נהיגה עיוני (תאוריה).

נהג הצובר 36 נקודות פעם שנייה בתוך 6 שנים או 72 נקודות  משרד הרישוי יורה על פסילת רישיון נהיגה ל-9 חודשים ובדיקות רפואיות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הנקרא גם מרב”ד או מכון הארבעה מבחן נהיגה עיוני ומבחן נהיגה מעשי (טסט) ואם במידה

ולנהג לא יקבע חוסר התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה רישיון נהיגה יוחזר.(פסילת רישיון נהיגה עי המרבד – מכון הארבעה)

 

אם אני נהג חדש ופחות מגיל 24 גם עלי חלות הגבלות במידה וקיבלתי קנס מהירות  ?

לאוכלוסיות אלו שגם נקראות אוכלוסיות מיוחדות: נהג חדש – רישיון נהיגה בפחות משנתיים,

ונהג צעיר פחות מ – 24. רישיון נהיגה הוא רישיון על תנאי ועל כן ע”מ להקפיד על חוקי התנועה עליהם לנהוג בהקפדה יתירה.

ככל שנהגים אלו יעברו עבירות חמורות כדוגמת מהירות מופרזת, שכרות, אי מתן זכות קדימה, אי דיווח על תאונת דרכים, נהיגה ללא מלווה, עקיפה שלא כחוק, יידרשו לעבור מבחן עיוני ומעשי (טסט ותיאוריה שוב). אך יש דרך להשאיר את הרישיון ולא לעבור שוב טסט ותיאוריה נוספת.

 

 

מדוע חשוב להתייעץ עם עו”ד תעבורה בתחום ולא להגיע לבית משפט ולסגור עסקה עם התובע לבד ?

לאחרונה שמעתי כי המאשימה /תובע מטעמה יוצר קשר עם הנאשם בטרם הדיון ומודיע לו להגיע מוקדם לבית משפט

במטרה להגיע להסדר טיעון (הסיבות להם ברורות וככל הנראה גם לנו).

ולכן, נאשם שלא מבין דבר בהליך המשפטי יכול למצוא עצמו מודה בעבירה שאילו היה לו את הידע המשפטי יכול

היה להזדכות ממנה, ללא קנסות, ללא רישום נקודות נוספות בתיק, העלולות להביא לידי פסילה של משרד הרישוי, ומשמה הדרך קצרה לנסיעה ללא רישיון נהיגה ( נהיגה בפסילה עבירה של מאסר בפועל).

לסיכום – בכתבה זו הצגתי מספר דרכים לביטול קנס מהירות  או קנס על מהירות 2018, כך או אחרת חשוב להדגיש כי בטרם כל פעולה חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין תעבורה ולקחת ייצוג לוודאי לא להגיע לבית משפט לא מיוצג ולייצג את עצמך.

כתבה מאת עו”ד חיים אליה, עורך דין תעבורה,

רחוב שנקר 4 קומה 1 הרצליה פיתוח, ייעוץ ראשוני ללא עלות, צרו קשר בנייד 0524-42-42-21, משרד  077-530-9587, אנו כאן לכל שאלה.

ראה כיצד ניתן להמיר דוח תנועה באזהרה | שימוש בנייד בזמן נהיגה (waze מותר או אסור )

לדוגמה – ביטול דוח מהירות מופרזת ואף זיכוי במהירות של 190 קמ”ש בכביש של 80 ראה ועוד ראה להלן:

לדוגמה - ביטול דוח מהירות מופרזת ואף זיכוי במהירות של 190 קמ"ש בכביש של 80 ראה ועוד ראה להלן:

מהירות מופרזת, נהג צעיר, במהירות של 161 קמ”ש תיק שמסתיים בקנס, וללא פסילה של יום אחד.

עורך דין תעבורה - מאמרים אחרונים
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

איתור דוחות משטרה

מצלמות המהירות והשוטרים האורבים לנהגים בכל פינה נסתרת אפשרית, גרמו לנהגים רבים לקבל דוחות משטרתיים, כאשר במקרים רבים, הדוחות אינם מוצדקים. בפרט מצלמות א- 3 

קרא עוד »
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

מהירות מופרזת

משרדנו עוסק בין היתר בתיקים של נהיגה רשלנית או בחוסר זהירות, תיקי נהיגה בשכרות, נהיגה בשלילה ועוד. כאן אסביר מהי מהירות מופרזת, מהם הכללים לפיהם פועלת המשטרה, כדי

קרא עוד »
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

פסקי דין תעבורה

דיני תעבורה – פסקי דין  לקוח שנתפס בנהיגה בפסילה בפעם השלישית משוחרר למעצר בית  >> ביטול דו”ח תעבורה אחרי 3 שנים  >> ביטול פסילה מנהלית

קרא עוד »

עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.
עורך דין מקצועי, שירותי, סבלני, תמיד דאג להסביר הכל בגובה העיניים, תמיד היה זמין לכל שאלה, היה איתי ממש לאורך כל הטיפול בתיק (כמעט שנה) וניסה בכל דרך להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבורי.מומלץ בחום!
madlen vaza
madlen vaza
13:41 20 Jan 20
עו”ד חיים אליה עשה עבודה מעולה! יצאתי במינימום שבמינימום עונש על נהיגה בשכרות.עו”ד מקצועי, אדיב, זריז ושם לב לפרטים הקטנים!מומלץ בחום!!!
Zohar Yaakov
Zohar Yaakov
09:46 20 Jan 20
בזכות חיים קיבלתי עונש מינימלי למרות כ-600 מק”ג אלכוהול בבדיקת ינשוף. חיים תמיד זמין, סבלני, מסביר, תומך והכי חשוב מקצועי ברמה הגבוהה ביותר. מומלץ בחום!
Shlomo Avni
Shlomo Avni
10:08 12 Jan 20
עו״ד מאוד מקצועי, אמין, יעיל ובעל אכפתיות ומסירות מאוד גבוהה ללקוחות שלו. שמר על קשר לאורך כל ההליך, יידע תמיד בכל הפרטים, היה זמין לכל שאלה והכי חשוב תמיד נתן תחושת ביטחון. אני מאוד מעריכה את כל העבודה וההשקעה שחיים נתן עבור התיק שלי שלבסוף הובילו לתוצאות מעל המצופה. ממליצה בחום לכל מי שצריך עזרה משפטית בתחום.
אירנה סלוב
אירנה סלוב
17:57 05 Jan 20
נהיגה בשכרות שנייה ועונש מצחיק לנהג צעיר תודה על הכל
Tair Cohen
Tair Cohen
09:26 31 Dec 19

צור קשר

 • מפת אתר

 • פוסטים אחרונים

 • Tags

 • אזורי שירות

 • ראו מה אנשים חושבים עלינו

  madlen vaza
  madlen vaza
  13:41 20 Jan 20
  עורך דין מקצועי, שירותי, סבלני, תמיד דאג להסביר הכל בגובה העיניים, תמיד היה זמין לכל שאלה, היה איתי ממש לאורך כל הטיפול בתיק (כמעט שנה) וניסה בכל דרך להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבורי.מומלץ בחום!
  Madlen Vaza
  Madlen Vaza
  12:17 20 Jan 20
  עורך דין מקצועי, שירותי, סבלני, תמיד דאג להסביר הכל בגובה העיניים, תמיד היה זמין לכל שאלה, היה איתי ממש לאורך כל הטיפול בתיק (כמעט שנה) וניסה בכל דרך להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבורי. מומלץ בחום!
  Zohar Yaakov
  Zohar Yaakov
  09:46 20 Jan 20
  עו"ד חיים אליה עשה עבודה מעולה! יצאתי במינימום שבמינימום עונש על נהיגה בשכרות.עו"ד מקצועי, אדיב, זריז ושם לב לפרטים הקטנים!מומלץ בחום!!!
  Shlomo Avni
  Shlomo Avni
  10:08 12 Jan 20
  בזכות חיים קיבלתי עונש מינימלי למרות כ-600 מק"ג אלכוהול בבדיקת ינשוף. חיים תמיד זמין, סבלני, מסביר, תומך והכי חשוב מקצועי ברמה הגבוהה ביותר. מומלץ בחום!
  אירנה סלוב
  אירנה סלוב
  17:57 05 Jan 20
  עו״ד מאוד מקצועי, אמין, יעיל ובעל אכפתיות ומסירות מאוד גבוהה ללקוחות שלו. שמר על קשר לאורך כל ההליך, יידע תמיד בכל הפרטים, היה זמין לכל שאלה והכי חשוב תמיד נתן תחושת ביטחון. אני מאוד מעריכה את כל העבודה וההשקעה שחיים נתן עבור התיק שלי שלבסוף הובילו לתוצאות מעל המצופה. ממליצה בחום לכל מי שצריך עזרה משפטית בתחום.
 • צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Call Now Button
  small_c_popup.png

  Let's have a chat

  צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Open chat
  1
  היי, צריך ייעוץ ?
  כתוב הודעה או התקשר.
  Powered by