ערעור על דוח משטרה

עודכן לאחרונה ב נובמבר 12, 2023 ע"י חיים אליה

ערעור על דוח משטרה או ערעור על דוח תנועה (ערעור על קנס)- במאמר זה אציג איך ניתן להתמודד עם הודעת תשלום הקנס/דוח, איך ניתן לערער (איך מערערים על דוח) ? האם באמצעות טופס מקוון או פניה בדואר רשום או דרכים אחרות. אסביר מהו ואיך ערעור על דוח תנועה מסוג הזמנה לדין, איפה שולחים מה עושים ? אפרט בקצרה את השלבים ל- הגשת ערעור על דוח משטרה. כמו גם, איך לקבוע דיון בבית המשפט במידה ו- רישיון נהיגה נפסל ע”י קצין ועוד..

ערעור על דוח משטרה כל המידע 2022
ערעור על דוח משטרה כל המידע עו"ד תעבורה חיים אליה

ערעור על דוח משטרה או ערעור על קנס

ערעור על דוח משטרה, ערעור על קנס, במידה וקיבלתם דוח משוטר או שהדו”ח נשלח לביתכם יש בידיכם תקופה של 90 יום, כאשר התאריך האחרון לבקשה להישפט מופיע בדו”ח. יש לשלוח את הספח המצורף לדו”ח וכן, לפרט את הסיבות שבגינן יש לבטל את הדו”ח המשטרתי.

ערעור על דוח תנועה או ערעור על דוח משטרה – מדוע חשוב ?

רבים מהנהגים טועים לחשוב כי אם ישלמו את הדוח, ולא יבקשו להגיש ערעור על דוח תנועה ( ערעור על דוח משטרה או ערעור על דוח תנועה – 3 המושגים היינו אך. ) ישלמו “וישכחו". אך, שוכחים כי יש את נקודות משרד הרישוי. כמו גם, באופן קבוע, שוטר אשר אכף את העבירה והגיש את הדוח לבית המשפט הן באמצעות הודעת תשלום קנס או דוח הזמנה לדין.

לא יציין את כל העובדות כהוויתן, ולמען האמת אני יכול להבין מדוע. כי שוטר לא יטרח וירשום בדוח עובדות המקשות על הרשעה בעבירה. שכן, אחרת איך יסביר השוטר בדיון הוכחות, בבית משפט את העובדות המחלישות את התיק ? ולכן הגשת ערעור על דוח, היא טובה ואף מצוינת, כאשר יודעים על מה מגישים ערעור ערעור על דוח ולא כאשר סתם מגישים ערעור על דוח. כי אז בית המשפט רואה את הנושא בחומרה יתירה, ואף ממצב שבו הדוח הוא רק 500 ש"ח יכול לקפוץ לקנס של 2500 ש"ח כי אין בסיס עובדתי נכון. ולכן, ראוי להתייעץ עם עורך דין בטרם הגשת ערעור על דוח.

הדוגמה הבאה תבאר את האמור :
נהג נוסע בכביש, כאשר המהירות המותרת הינה 50 קמ”ש. אך הנהג נסע 90 קמ”ש. לא היו תמרורים המצביעים על אינדקציה כי הנהג נמצא בכניסה לדרך העירונית או תמרורים המראים יציאה משטח עירוני, ולכן הנהג סבר שמדובר בשטח לא עירוני.

התוצאה היא שהמהירות המותרת על פי חוק, הינה 90 קמ”ש. ולכן, ניתן יהיה לבטל את הדוח במקרה זה ואם נילקח רישיון הנהיגה ל-30 ימים ניתן יהיה להשיב בחזרה לאחר שימוע בפני קצין תנועה.
אז אפשר להגיע ערעור דוח משטרה.

ערעור דוח משטרה או בקשה לביטול – איך כותבים ומה?

יש עוד סוג של ערעור דוח משטרה בדרך הבאה – ישנם מקרים רבים כמו למשל במקרה של תאונת דרכים, שוטר תנועה מכוון את התנועה ומורה על נהיגה בניגוד לרמזורים, כך שהמצלמות מצלמות נהגים שעברו ברמזור אדום מה שגורם לדוח משטרה להגיע לנהגים בדואר. יש לוודא כי הטענה לביטול הדוח המשטרתי – הווה אומר ערעור על דוח משטרה, הינו צודק והגיוני, מה שיבטל באופן וודאי את הדוח, את הבקשה לביטול, ניתן גם להגיש באמצעות אתר האינטרנט של המשטרה.

ראו תוצאות בדוגמאות להלן על ערעור דוח משטרה, אשר המשרד דאג לבטל את הקנסות ואת הנקודות ולמען האמת, הלקוח לא שילם לא קנס לאוצר המדינה, לא נקודות מכוחו, לא הגיע לדיון הוכחות ו/או כל דיון אחר למעט תשלום השכר טרחה.

ראו מעט מהצלחות המשרד בהקשר זה :

ביטול קנס ללא נקודות
ערעור על דוח משטרה – ביטל הנקודות אישור ממפנ"א
ערעור דוח לאחר הסבתו עו"ד חיים אליה
ביטול דוח לאחר ערעור על דוח משטרה

בקשה להישפט דוח משטרה

במקרה וקיבלתם דו”ח משטרה ואתם מעוניינים לערער עליו, יש להגיש בקשה להישפט ב- דוח משטרה זה, ויש לשלוח בדואר רשום את הבקשה להישפט תוך 90 יום. זימון לביהמ”ש יישלח תוך שנה מיום הבקשה ואם לא זומנתם למשפט תוך שנה, ניתן יהיה לטעון להתיישנות העבירה. לפני שנוקטים בצעד כלשהו, מומלץ התייעץ עם עו”ד תעבורה היות ונהגים זהירים שלא נזקפה לחובתם עבירת תנועה למעלה מ-10 שנים.

יוכלו להגיש בקשה להמיר את הדו”ח שקיבלו באזהרה ללא נקודות או תשלום קנס כספי. יודגש כי אין להגיש גם בקשה להישפט וגם בקשה להמיר לאזהרה באותה בקשה אלא את הערעור על דוח משטרה (בקשה להישפט דו"ח משטרה) יש להגיש מוקדם ככל הניתן ובמסגרת ה-90 ימים. אם לא הצלחתם וחלפו ה90 ימים עדיין אפשר לביטול או לערער על הדוח ועל הנקודות ההליך זה נקרא ביטול/מחיקת נקודות תעבורה.

ערעור על קנס

במידה ואתם מעוניינים להגיש ערעור על קנס גם זה אותו מינוח (כמו ערעור על דוח משטרה על כל חלקיו ודומיו), יש למלא את הטופס המקוון תוך פירוט של הנימוקים המתאימים ולצרף מסמכים אשר יאמתו את טענותיכם. את הבקשה יש להגיש במועד, דהיינו תוך 90 ימים מקבלת הדוח (המועד האחרון מופיע ברישום הדוח בחלקו האמצעי). יש לציין, כי בקשה שתוגש במועד, תעכב את הליכי הגבייה ואת תוספת הפיגור הקבועה בחוק. למילוי הטפסים, יש לפנות לאתר המשטרה.

בקשה להישפט על דוח – ערעור על דוח תנועה

איך מערערים על דוח ? ערעור על דוח תנועה או בקשה להישפט על דוח זה אותו מינוח ואף אותה פעולה – ישנם כמה מקרים שניתן בגינם להגיש בקשה להישפט: כשל טכני במילוי הדו”ח באמצעות השוטר, או כשל מהותי, אשר ימנע מהמשטרה את היכולת להוכיח מעל כל ספק {מהבחינה הראייתית} כי הנהג ביצע את העבירה המיוחסת לו בדו”ח. על הנהג לקחת בחשבון, כי ביה”ד לתעבורה מאופיין בסחבת והדיון יכול להתקיים תוך שנתיים ואף יותר. כך שייתכן שהדו”ח יתבטל בשל התיישנותו. תוכלו  אף להוריד טופס בקשה ולשלוח באינטרנט בכתובת הזו

ביטול דוח תנועה משטרת ישראל

החוק להגשת ביטול דו”ח תנועה הינו 30 יום מיום קבלתו. יש לכתוב מכתב ולציין את הנימוקים והעילות לביטול הדוח, כדוגמת מדוע יש לבטלו ? (כאמור לעיל זהו ה- ערעור על דוח משטרה) ולשלוח אותו בדואר רשום למתנ”א במטה הארצי בירושלים. יש לשמור את אישור הדואר הרשום וההעתק של המכתב שנשלח ולהמתין בין חודש לשלושה חודשים לקבלת תשובה.

לסיכום – איך מערערים עם דוח ?  יש לקחת את הספח אשר הוצמד לדוח בד”כ נמצא בתחתית הדוח ולשלוח למפנ”א – מרכז פניות נהגים ארצי שימו לב – יש סיכוי גבוה כי נהג אשר אין בטענותיו טענות משפטיות, יכול ויקבל גם כפל קנס ושלילת רישיון נהיגה. שכן בתי משפט לתעבורה, ממילא עמוסים לעייפה. ולכן כל נהג אשר לא יחסוך זמן שיפוטי לבית המשפט. בשל בקשתו לערער על הדוח ללא כל נימוק משפטי “יזכה” גם בפסילה.

כל האמור בדף זה לא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו כל העושה שימוש על אחריותו, רצוי להתקשר ולקבל יעוץ ראשוני ללא עלות.

ראה מה אחרים חיפשו :

 • כתב אישום תעבורה כל המידע ומה עושים ?

  עודכן לאחרונה ב נובמבר 22, 2023 ע"י חיים אליה מהו כתב אישום תעבורה?כתב אישום תעבורה הוא מסמך משפטי הנמסר לאדם החשוד בביצוע עבירת תנועה חמורה, כגון נהיגה בשכרות, נהיגה מסוכנת, נהיגה רשלנית או בחוסר זהירות או תאונות דרכים עם נפגעים או בלי נפגעים נהיגה בפסילה ועוד. כתב האישום מכיל את פרטי האירוע, העבירה המיוחסת לנאשם,…

 • שלילת רישיון לנהג חדש: כל מה שצריך לדעת

  עודכן לאחרונה ב נובמבר 11, 2023 ע"י חיים אליה שלילת רישיון נהיגה לנהג חדש – בעמוד זה אפרט את כל סוגי השלילות שיש לנהג חדש, כולל הסבר מקיף על נקודות נהג חדש, מה ההשלכות של נהג חדש, תאונה נהג חדש, ואיך מטפלים בדוחות או בזימון לדין מסוג של נהג חדש ע"מ שנהג חדש לא יעשה…

 • דו"ח מהירות נהג חדש | 10 נקודות לנהג חדש – והדרך להתמודד.

  עודכן לאחרונה ב נובמבר 20, 2023 ע"י חיים אליה דוח מהירות נהג חדש – יש לדעת, כי נהג חדש, חייב להקפיד הרבה יותר, מאשר נהג ותיק. על הנהג החדש להימנע מעבירות תנועה, אשר מצוינות בתוספת השלישית לפקודת התעבורה כמו: מהירות מופרזת, נהיגה ללא רישיון, נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים, עקיפה בלתי חוקית, אי ציות…

לכל שאלה אנו כאן לרשותם, ייעוץ ראשוני ללא עלות, טלפון (רב קווי) משרד 077-530-9587, ריקי מנהלת משרד. למקרים דחופים יש לצור קשר לנייד 0524-42-42-21 (כפתור צור קשר בנייד) ישירות לעו”ד חיים אליה.

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי, עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, עו"ד חיים אליה אף בוחן תנועה וחוקר תאונות דרכים, קרי, כמי שמגיש לבית המשפט חוו"ד משפטית על אירוע תאונה ומי הגורם האחראי לה ו/או חוקר במסגרת חקירה נגדית את הבוחן תנועה במקרה של תאונת דרכים, עשה דרכו במשטרה. כמו גם, מרצה בכיר (ומרכז אקדמי) לעורכי דין אחרים בתחום נהיגה בשכרות בלשכת עורכי הדין . למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות - אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.


  צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע