• 0524-42-42-21
 • משרד 077-530-9587.
 • haim@haimlaw.com
 • זמין 24/7 - למקרים דחופים

מחיקת רישום פלילי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מחיקת רישום פלילי

פורסם ב-

מחיקת רישום פלילי הכיצד ? אדם אשר לו תיק במשטרה, עלול לגלות שעצם קיומו, עלול למונע ממנו לבצע פעולות רבות, אשר יכולים לקדם ולתרום לאיכות חייו. בין היתר, אדם עם תיק במשטרה כדוגמת (מב”ד – ממתין לבירור דין)  לא יכול לקבל תעודת יושר – וכחלק מכך, הוא גם לא להתקבל לעבודות ולמשרות שונות המצריכות תעודה כמו גם למצוא מקום עבודה במקומות שונים כגון: בתי משפט, משרד הביטחון, שירות המדינה ומקומות נוספים.

אדם עם תיק פתוח במשטרה, אינו מורשה להוציא רישיון לנשק, לבקר במדינות מסוימות בחו”ל, להיות ערב בבית משפט, לאמץ ילד, להוציא רישיונות מסוגים מסוימים ולעבוד במגוון רחב של מקצועות ועבודות. כך גם לדוגמה, כאשר בית המשפט מאשר צו הרחקה קבוע או זמני או צו הגנה המדינה שוללת חלק מהזכויות לעיל כדוגמת נשק ובמקרים חמורים גם דרכון.

מעבר למגבלות הללו אשר עלולות למנוע מאותו אדם לחיות את חייו כפי שאול היה רוצה, עצם הידיעה על קיום תיק פלילי או רישום משטרתי לבדה, היא דבר אשר יכול לפגוע בדימוי העצמי ובאופן בו אותו אדם נתפס על ידי סובביו.

מה שאותו אדם יכול בכל זאת לעשות, זה לנסות ולפעול בכדי להוביל לנושא של מחיקת תיק פלילי או מחיקת רישום פלילי – כאשר הצעד הראשון בדרך להשגת המטרה, יהיה פנייה לעורך דין פלילי מנוסה ומקצועי בתחום זה.

תיק במשטרה – כיצד מתבצעת מחיקת רישום פלילי?

ישנן דרכים שונות באמצעותן ניתן לגרום למצב של סגירת תיק במשטרה – כאשר, הסיבות העיקריות לסגירת התיק הן: כתוצאה ממחסור בראיות ומחוסר של עניין לציבור.
כמובן, שכאן אמור להיכנס לתמונה עורך דין מתחום הפלילים שהינו בעל ניסיון בתחום ומחזיק בכוחו את הידע והכלים אשר מאפשרים לו לסייע לסגירת תיק במשטרה או לנושא של מחיקת רישום פלילי.
חשוב להיות מודעים לעובדה כי גם אדם אשר עדיין לא הוגש כנגדו כתב אישום, עדיין יאלץ להתמודד עם המגבלות והקשיים השונים מעצם קיומו של תיק פלילי כנגדו.
לכן, ההמלצה תהיה להיוועץ עם עורך דין מקצועי גם במקרים בהם עדיין לא הוגש כתב אישום אך קיים תיק פלילי הנושא את שמו.

ומה לגבי רישום משטרתי?

הרישום המשטרתי מהווה חלק מהרישום הפלילי ובעצם הוא מהווה כעדות, כי אותו אדם נחקר במשטרה. אז זה אומנם נכון שרישום משטרתי לא מעיד על עבר פלילי, אבל בכדי שרישום זה לא יפגע במישרין או בעקיפין באותו אדם, קיימת חשיבות גבוהה לדאוג לנושא של מחיקת רישום משטרתי או מחיקת הרשעה פלילית.
מחיקת הרישום יכולה להתבצע בסיועו של עורך דין מנוסה, אשר לרשותו עומדות 2 דרכים עיקריות להשגת המטרה: הראשונה היא הגשת בקשה לסגירה מסיבות של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור.

הדרך השנייה למחיקת הרישום נובעת מסיבת חלוף הזמן – אם חלפו שבע שנים מיום קיום העבירה, ניתן להגיש בקשה לביטול הרישום ובנוסף באמצעות חנינה.
חשוב לציין שמקרים בהם מדובר בעבירות חמורות במיוחד או שקיימים רישומים נוספים, הם מקרים מורכבים יותר – יש להציג לעורך הדין את כל הפרטים הרלוונטיים ובאמצעות הידע והכלים שברשותו הוא יוכל לבצע בדיקה מקיפה כיצד והאם ניתן לבצע מחיקת הרשעה פלילית או רישום פלילי או משטרתי.

אזרחים רבים במדינת ישראל הינם בעלי תיק במשטרה או רישום פלילי – כאשר במקרים רבים מדובר בתיקים על עבירות שהינן קלות יחסית ואולי התבצעו ברגע של חוסר שיקול דעת, בגילאים צעירים בהנחה ומדובר בצעיר בגיר ראוי לפנות לעורך דין פלילי ונוער ראוי לפנות לעורך דין פלילי בקיא בתחום זה.
כאמור, תיק במשטרה עלול לפגוע בעתידו של אדם ובצורה בה יתנהל בחייו הבוגרים ומהסיבה הזאת, מומלץ להשקיע את מירב המאמצים והמשאבים על מנת להביא לסגירת התיק – בחירת בשירותיו של עורך דין חיים אליה שהינו עו”ד מקצועי ומנוסה בתחום זה תהווה ללא ספק כצעד חשוב ואפקטיבי בדרך להשגת המטרה המבוקשת.

פנו לקבלת ייעוץ  עו”ד פלילי חיים אליה נייד: 0524-42-42-21  משרד: 077-530-9587

ראה חיפושים קשורים בנושא זה :

עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.
עורך דין מקצועי עזר לי מאודלכל אורך התהליך הציג את הדברים בשקיפות מלאהיחס אדיב ושירות מעולה
Daniel
Daniel
14:05 11 Mar 20
אליענה אליאן פרנסיס
אליענה אליאן פרנסיס
22:45 10 Mar 20
עו״ד תותח!! בעל יכולות חיוביות נתינה מעל או מעבר , ממליץ בחום !!
ארגה אנדשאו
ארגה אנדשאו
08:05 10 Mar 20
עורך דין מעולה! לא יכולתי לבקש יותר טוב. נותן מיליון אחוז מעצמו ודואג מעבר. מחויב לעבודתו בצורה יוצאת דופן.תודה רבה חיים!
miri oshri
miri oshri
19:02 17 Feb 20
עורך דין מקצועי, סבלני , בעל הבנה והתנהלות נכונה מול הלקוחות ויילך עם התיק עד הסוף.ממליצה בחום!❤️
אלינה שצברק
אלינה שצברק
12:00 10 Feb 20

צור קשר

 • מפת אתר

 • פוסטים אחרונים

 • Tags

 • אזורי שירות

 • צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Call Now Button
  small_c_popup.png

  Let's have a chat

  צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Open chat
  1
  היי, צריך ייעוץ ?
  כתוב הודעה או התקשר.
  Powered by