• 0524-42-42-21
 • משרד 077-530-9587.
 • haim@haimlaw.com
 • זמין 24/7 - למקרים דחופים

אלימות נגד נשים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

אלימות נגד נשים

פורסם ב-

אלימות נגד נשים – אנחנו שומעים עליהם לעיתים קרובות בתקשורת ולצערנו בחלק מהמקרים, הם מסתיימים באירועים טרגיים. בכדי לנסות ולמנוע מקרים שכאלו או לוודא שהם לא יסתיימו חלילה בצורה טרגית – בהסבר הבא. אלימות נגד נשים והדרך להימנע

לפני כן,חשוב להיות מודעים לכך שמדי יום נפתחים יותר מ-70 תיקים בממוצע, בנושא אלימות במשפחה.
כך יוצא שכל אישה אשר מרגישה שמופעלת כנגדה אלימות או כל אדם אשר נחשף למקרי אלימות כנגד מכרות, שכנות, בנות משפחה או חברות, חשוב שינקטו בצעדים המתאימים ויעשו צעד בדרך להגשת כתב אישום פלילי כנגד אותו אדם אשר מפעיל אלימות – אותו אדם יקבל במקרים רבים הרשעה פלילית ואף יהיה חשוף לעונשים קשים.

אלימות נגד נשים – סוגי האלימות השונים

בכדי שיתאפשר לבצע את הצעדים נגד אותם הגברים אשר מפעילים אלימות כלפי נשים ובמידת הצורך אף להגיש כתב אישום פלילי, חשוב שכל אישה תכיר את סוג האלימות השונים – לא רק אלימות פיזית נחשבת כעבירה פלילית, ישנם גם סוגים נוספים של מקרי אלימות:

האלימות הפיזית – מדובר בסוג אלימות נגד נשים (ולא רק נגדן) החמור ביותר, אלימות פיזית מוגדרת כפגיעה פיזית בכל סדר גודל ומכל סוג – גם הפגיעה אשר כביכול נחשבת לקלה ביותר.
האלימות הנפשית – מתבצעת באמצעות הפעלת מניפולציות רגשיות שונות.
האלימות המילולית – באה לידי ביטוי בקללות, צעקות, השפלות ובאיומים ממשיים.
האלימות הכלכלית – הטלת סנקציות והגבלות כלכליות על הקורבן, תוך כדי לקיחת שליטה על כל המשאבים הכלכליים.
אלימות מינית – הטרדות מיניות ואף מקרי אונס.
כאמור, כל המקרים הללו מוגדרים כמקרי אלימות ואישה אשר מרגישה שמופעלת אלימות כזאת או אחרת כלפיה, קיימת חשיבות גבוהה שתפנה להיוועץ באותו עורך דין פלילי בירושלים או בעיר מגוריה.

אלימות נגד נשים – באלו פעולות לנקוט?

ראשית חשוב שכל אישה אשר מופעלת כלפיה אלימות, תיצור קשר עם אחד מאותם מרכזים או קווי תמיכה, אשר עוסקים בתחום של מניעת אלימות במשפחה – במרכזים אלו ניתן לקבל את הסיוע הראשוני ובמידת הצורך, גם את ההגנה המתאימה.
מהבחינה המשפטית, ישנן פעולות שונות בהן כל מי שנחשפה לאלימות יכולה לנקוט ובין היתר: הגשת תלונה במשטרה, תהווה את הפעולה הראשונה ואולי המשמעותית ביותר, כאשר ההמלצה תהיה להגיש את התלונה, תוך הסתייעות. עו”ד חיים אליה שהינו עורך דין פלילי בירושלים, אשר ללוות, לייעץ ולתמוך במתלוננת לאורך כל התהליך ולוודא שיוגש כנגד הנאשם כתב אישום פלילי ובהתאם, הוא גם יקבל הרשעה פלילית ואת העונש המתאים.
ניתן להגיש בקשה להוצאת צו הרחקה, צו הגנה או צו למניעת הטרדה מאיימת – כל הצווים הללו נועדו להרחיק את התוקף מהקורבן.

השלב הבא, יהיה בדרך כלל הגשת תביעה, כאשר במידה ומדובר בנושא של אלימות נגד נשים קיימת אפשרות להגיש תביעה אזרחית לצורך קבלת פיצויים כספיים בגין הנזקים אשר נגרמו לצד המותקף.
כמובן, שאם מדובר ב-אלימות במשפחה, בדרך כלל גם יתבצע צעד של הגשת תביעת גירושין.

גישור פלילי

בחלק מהמקרים של סכסוכים בין בני המשפחה ובתוכם גם אלימות נגד נשים (מסוגים מסוימים), יופנו שני הצדדים להליך של גישור פלילי.
הליך זה מנוהל על ידי שופט שהינו בעל הסמכה לביצוע גישור, כאשר השופט מאזין לטענות של שני הצדדים ובסופו של תהליך (אשר מתקיים בבית משפט), הוא ממליץ על העונש אותו הנאשם אמור לקבל – היתרון של הליך זה הוא בעיקר בעובדה שמדובר בתהליך מהיר וקצר יותר מאשר משפט, מה שיכול לסיים את עוגמת הנפש אשר נגרמת לקורבן בתוך פרק זמן קצר יותר.

להתייעצות ראשונית ללא עלות אל תהססו ליצור קשר בכל שעה 24/7 גם בשעות הקטנות של הלילה.

נייד 0524-42-42-21, משרד 077-530-9587 שנקר 4 קומה 1 הרצליה פיתוח.

עורך דין פלילי ותעבורה עו”ד חיים אליה.

הכול על עבירות אלימות במשפחה
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

אלימות במשפחה

פורסם ב- 02/11/2019אלימות במשפחה הסבר מלא כיצד להתמודד עם כתב אישום שכזה. https://www.youtube.com/watch?v=rAkj-2xny4o   אלימות במשפחה הדרך להתמודדות שלב אחרי שלב הן לקורבן והן למואשם

קרא עוד »
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

מחיקת הרשעה

פורסם ב- 04/09/2019מחיקת הרשעה פלילית  קיומו של רישום פלילי, עלול לפגוע ברמת חייו של האדם המחזיק ברישום,  כאשר רישום זה מופיע ב-תעודת יושר וכתוצאה מאותו רישום

קרא עוד »
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

מחיקת רישום פלילי

פורסם ב- 24/08/2019מחיקת רישום פלילי הכיצד ? אדם אשר לו תיק במשטרה, עלול לגלות שעצם קיומו, עלול למונע ממנו לבצע פעולות רבות, אשר יכולים לקדם

קרא עוד »
משפט פלילי - הסבר על הדין הפלילי
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

משפט פלילי

פורסם ב- 09/09/2019לא אחת במהלך ניסיוני, כעורך דין פלילי, אני שומע מחשודים ונאשמים את הביטוי “לא ידעתי שהעבירה אסורה” וביתר שאת, מונח זה מתחזק בפגישת

קרא עוד »
ערעור במחוזי עו"ד חיים אליה עבירות אלימות במשפחה
פוסטים אחרונים
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

ערעור בעבירות אלימות במשפחה

פורסם ב- 04/08/2019נפל דבר בבית משפט המחוזי, כאשר במהלך שמיעת ערעור, הרכב השופטים ממליץ, לאור מחדלי המאשימה/ המשיבה (ולא פחות מכך)  בין היתר, ראיות שהוגשו

קרא עוד »
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

תעודת יושר

פורסם ב- 18/03/2020במאמר זה אסביר מהי תעודת יושר, איך מוציאים ? הקשר שבין רישום פלילי או רישומים פליליים לתעודה, האם רישום משטרתי מופיע בתעודה ?

קרא עוד »

עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.
עורך דין מקצועי עזר לי מאודלכל אורך התהליך הציג את הדברים בשקיפות מלאהיחס אדיב ושירות מעולה
Daniel
Daniel
14:05 11 Mar 20
אליענה אליאן פרנסיס
אליענה אליאן פרנסיס
22:45 10 Mar 20
עו״ד תותח!! בעל יכולות חיוביות נתינה מעל או מעבר , ממליץ בחום !!
ארגה אנדשאו
ארגה אנדשאו
08:05 10 Mar 20
עורך דין מעולה! לא יכולתי לבקש יותר טוב. נותן מיליון אחוז מעצמו ודואג מעבר. מחויב לעבודתו בצורה יוצאת דופן.תודה רבה חיים!
miri oshri
miri oshri
19:02 17 Feb 20
עורך דין מקצועי, סבלני , בעל הבנה והתנהלות נכונה מול הלקוחות ויילך עם התיק עד הסוף.ממליצה בחום!❤️
אלינה שצברק
אלינה שצברק
12:00 10 Feb 20

צור קשר

 • מפת אתר

 • פוסטים אחרונים

 • Tags

 • אזורי שירות

 • צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Call Now Button
  small_c_popup.png

  Let's have a chat

  צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Open chat
  1
  היי, צריך ייעוץ ?
  כתוב הודעה או התקשר.
  Powered by