נהיגה בפסילה / נהיגה בזמן פסילה / נהיגה בשלילה כל המידע

עודכן לאחרונה ב נובמבר 21, 2023 ע"י חיים אליה

במאמר זה אסביר את כל הקשור לנהיגה בפסילה או נהיגה בשלילה (פסילה או נהיגה בשלילה אותה משמעות) תוך ציטוט פסיקה רלוונטית לעבירה זו. כמו גם, אסביר מהם העונשים בגין נהיגה בזמן פסילה בפעם הראשונה (מה העונש על נהיגה בשלילה) ונהיגה בזמן פסילה בפעם השנייה.

נהיגה בשלילה או בזמן פסילה מדובר על נושא רציני שדורש יחס מושכל ואחריות. חשוב לזכור כי המטרה העליונה היא לשמור על בטיחותך ובטיחות הסובבים אותך. על ידי הבנת המשמעויות והסיבות לפסילת הרישיון, ניתן לפעול באופן מודע יותר ולמנוע מצבים של נהיגה בפסילה/נהיגה בשלילה, בטרם אסביר מה עושים ראשית יש להבין כמה סוגי שלילות יש.

נהיגה בפסילה - נהיגה בזן פסילה בפעם הראושנה

נהיגה בשלילה ואילו סוגי שלילות יש ?

בישראל ישנם 3 סוגים שונים של שלילת רישיון נהיגה – השלילה יכולה להתבצע מטעם המשטרה – במקרים בהם עולה חשש שהנהג מסכן את ציבור הנהגים והולכי הרגל. תאונת דרכים כתב אישום.

שלילת רישיון נהיגה יכולה להתבצע מטעם בית המשפט – הנהג אשר נתפס בעת ביצוע עבירות תנועה, יוזמן להליך משפטי במהלכו יוחלט לאיזו תקופת זמן רישיונו יישלל – בין ימים בודדים לשנים.

גם משרד הרישוי מוסמך לשלול רישיון נהיגה למשך תקופה של עד 90 יום – זה קורה במקרים בהם הנהג צבר 36 או יותר נקודות חובה. ראה מחיקת נקודות תעבורה

ייעוץ לפני חקירה והכנה לשיח עם עורך דין

במידה ואתה נתפס במהלך נהיגה בפסילה/שלילה, חשוב להתכונן לשיחה עם עורך דין. כדאי לאסוף מידע רלוונטי ולהיעזר במקצוען שיסייע לך לנהל את המצב המשפטי בצורה הטובה ביותר. כדוגמת כמות הפעמים של נהיגה בפסילה מה לומר ומה לא במהלך חקירה באזהרה ייעוץ לפני חקירה.

נהיגה בזמן פסילה בפעם הראשונה

המשמעות של נהיגה בפסילה, והעונשים על נהיגה בפסילה מה עליך לדעת ואיך להתמודד במקרה של נהיגה בזמן פסילה בפעם הראשונה, חשוב להבין את המשמעויות ואת השלכות המעשה. נהיגה כזו נחשבת לעבירה על החוק באופן חמור סעי 67 לפקודת התעבורה ויכולה להוביל להשלכות משפטיות רציניות בין היתר גם מאסר בפועל.

נהיגה בפסילה בפעם הראשונה עלולה להותיר אותך במעצר אם מלווה לכך גם עבירות אחרות, כדוגמת עבירה של נהיגה שכרות או עבירת מהירות ו/או תאונת דרכים.

במידה ואין עבירות נלוות לנהיגה בפסילה בפעם הראשונה, המדינה תגיש כתב אישום שהוא בעצם זימון לדין אשר ניתן במעמד התפיסה או אחרי חקירה באזהרה. יודגש כי כתב אישום בגין עבירה זו הוא כתב אישום חמור ותבקש מבית משפט מאסר בפועל, פסילה ארוכה, קנס, פסילה על תנאי ומאסר על תנאי ובקשה לפסילה מנהלית.

מה הן ההשלכות של נהיגה בזמן פסילה ? נהיגה בזמן שלילה מהי ?

ברגע שנהג נתפס נוהג בזמן פסילת רישיון/שלילת רישיון, הוא נחשף לסדרה של השלכות משפטיות (ראה לעיל). ההשלכות יכולות לכלול קנסות גבוהים, הארכת תקופת הפסילה, מאסר. יכול להיות שמאסר זה ירוץ בעבודות שירות.

כמו כן, העבירה יכולה להשפיע על הרישום הפלילי או התעבורתי של הנהג ולגרום לבעיות בעתיד, כך למשל במידה ורוצה להתגייס ולהיות עובד מדינה מורה או שוטר או איש כוחות הביטחון וכו'.

תפקיד עו"ד הוא מאד משמעותי והכנה להליך משפטי: יש להכין את עצמך לאפשרות של הליך משפטי, כולל איסוף מסמכים רלוונטיים והכנת טיעונים בין היתר קבלת תיק חקירה קיום פגישה אולי לתקן את המחדל או לנהל את התיק ולהזמין תע"צ (תעודת עובד ציבור) זימון מטעם משרד הרישוי, בדיקה אם הפסילה היא מודעת והנהג ידע או שלא ידע שהוא בזמן פסילה ועוד,

כאן יודגש, כי אם הנהג לא ידע שהוא בפסילה אז אין תיק. כלומר, המדינה לא תוכל לבסס את חזקת ידיעה בעבירה. ולכן, אין עבירה בתיק והתיק "הולך" לזיכוי. יש עוד מספר דרכים ע"מ למוטט כתב אישום של נהיגה בפסילה בין היתר זה עוד טענות הגנה המגובות בחוק שאותם אפשר לטעון.

נהיגה בשלילה ולא ידעתם שאתם בשלילה מה העונש ?


אין עבירה זיכוי מוחלט, אך במידה וכן הנהג ידע אודות השלילה או הפסילה ובכול זאת בחר לנהוג – טווח העונשים הינו רחב במיוחד ולעורך הדין תהיה היכולת לוודא שתקבלו את העונשים הקלים ביותר. קרי, פסילה על תנאי וקנס לא גבוה יותר מ-250 ש"ח. אותם נהוג לתת על עבירות מהסוג שביצעתם. מהסיבות הללו, גם כאשר זה נוגע לעבירות אשר קשורות לתחום התעבורה.

קיימת חשיבות גבוהה לבחור את עורך הדין בקפידה ולוודא שאכן יש ברשותו את הכלים, הידע והניסיון לייצג אתכם בצורה הטובה והמקצועית ביותר האפשרית ובדיוק מהסיבות הללו, עורך דין חיים אליה העוסק בתחום התעבורה, יהיה הכתובת הנכונה. שימו לב שיש מספר טענות הגנה שאותם יהיה אפשר לטעון גם אם הנהג נהג בפסילה. (במסגרת פגישה או שיחה עם המשרד אפשר להרחיב )

מה עושים במקרה של תאונת דרכים במהלך נהיגה בפסילה ?

במקרה של תאונת דרכים במהלך נהיגה בפסילה, חשוב לשמור קור רוח ולפעול לפי ההנחיות המשפטיות. זה כולל דיווח למשטרה, קבלת טיפול רפואי במידת הצורך, וקיום ייעוץ משפטי מיידי. מדובר בעבירה הכוללת מעצר מיידי.

שכן גם תאונת דרכים וגם פסילה, שימו לב, השלב שבו האדם נעצר ומוזמן לחקירת משטרה בעניין זה יש חובה לקבלת ייעוץ בטרם חקירה גם אם נעבירה של נהיגה בפסילה. שכן, לנהג אשר נהג בפסילה יש זכויות גם כאשר נתון במעצר בגין עבירה זו, לוודאי אם מלווה לזה תאונת דרכים.

השפעת נהיגה בפסילה על הביטוח

עבירת נהיגה בזמן פסילה להשפיע גם על פוליסת הביטוח שלך. במקרה של תאונה או עבירה, חברות הביטוח יכולות לדרוש תשלום גבוה יותר או לבטל את הפוליסה במלואה.


איך אפשר לדעת אם אני בשלילה?

אפשר לבדוק מול המשטרה או מול משרד הרישוי או באמצעות משרדינו יהיה אפשר לעשות זאת.

לפרטים נוספים ובדיקת התיק יש לפנות אלינו ייעוץ ראשוני ללא עלות 077-5309587 חברת עורכי דין חיים אליה. לעורך דין חיים אליה 0524424221 נייד פרטי – אחרי שעות הפעילות גם אפשרי ליצור קשר

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.


    צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע