משפט פלילי

עודכן לאחרונה ב יוני 12, 2021 ע"י חיים אליה

לא אחת במהלך ניסיוני, כעורך דין פלילי, אני שומע מחשודים ונאשמים את הביטוי “לא ידעתי שהעבירה אסורה” וביתר שאת, מונח זה מתחזק בפגישת ייעוץ לפני חקירה, כאשר מי מטעם המשפחה או חבריו של החשוד מבקשים את שירותיי כעו”ד פלילי אשר טרם נחקר ומבקשים שאגיע למתן ייעוץ לפני חקירה. ולכן, אחדד מספר נקודות בטרם אפרט על העבירות בהם מטפל המשרד.

ראשית נבאר את המונח “משפט פלילי”.
מה שלא אסור – מותר ! בקליפת האגוז, במדינות בפרט, ובחיי חברה בכלל, ע”מ להסדיר את היחסים בחיי החברה, חובה להגדיר מה אסור לעשות, ומה מותר. דומה מאד לעשה ואל תעשה אשר נלקח ממקורותינו.

המחוקק (כנסת ישראל) הגדירה בספר החוקים את האסור- (להלן: “חוק העונשין” )ומכאן כל מה שאינו אסור לעשות  – מותר. דבר נוסף להשלמת התמונה כבר עתה ייאמר כי ישנה חזקה, שאינה ניתנת לסתירה. דהיינו, החוק הוא מפורסם.

כך, לדוגמא, כאשר המחוקק מתקן סעיף או מוסיף סעיף לחוק העונשין, הרי שתיקון זה מתפרסם בתקשורת. ומשכך, הציבור מכיר ויודע את החוק האוסר על התנהגויות שליליות. שתי ההגדרות לעיל בַּהֲדַיְיהוּ (ביחד), מהוות התנהגות אסורה דהיינו מעשה ו/או מחדל שנזכרו בחוק העונשין מהווים מעשה פלילי. ואדם העומד לדין על מעשה פלילי? הרי, זהו משפט פלילי ! בו מייצג עורך דין פלילי. 

למשרדנו מחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- 

ייעוץ לפני חקירה במשטרה.

צו הגנה / צו הרחקה / למניעת הטרדה מאיימת. 

עבירות רכוש

כתבי אישום דיני איכות הסביבה

אלימות במשפחה

עבירת איומים

סחיטה באיומים.

אלימות נגד נשים.

הלבנת הון

עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער.

היתר רעלים.

בדיקת פוליגרף.

רישוי עסקים.

בוועדות שליש.

מחיקת רישום פלילי.

חנינה

תעודת יושר

תקיפת שוטר.  

שימוע פלילי

להתייעצות ראשונית ללא עלות אל תהססו ליצור קשר בכל שעה 24/7 גם בשעות הקטנות של הלילה.

נייד 0524-42-42-21, משרד 077-530-9587.שנקר 4 קומה 1 הרצליה פיתוח.

עורך דין פלילי ותעבורה עו”ד חיים אליה.

עורך דין תעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי, עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, עו"ד חיים אליה אף בוחן תנועה וחוקר תאונות דרכים, קרי, כמי שמגיש לבית המשפט חוו"ד משפטית על אירוע תאונה ומי הגורם האחראי לה ו/או חוקר במסגרת חקירה נגדית את הבוחן תנועה במקרה של תאונת דרכים, עשה דרכו במשטרה. כמו גם, מרצה בכיר (ומרכז אקדמי) לעורכי דין אחרים בתחום נהיגה בשכרות בלשכת עורכי הדין . למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות - אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.


    צור קשר לכל שאלה - אנו כאן כדי לסייע

    //