• 0524-42-42-21
 • משרד 077-530-9587.
 • haim@haimlaw.com
 • זמין 24/7 - למקרים דחופים

מהירות מופרזת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מהירות מופרזת

פורסם ב-

משרדנו עוסק בין היתר בתיקים של נהיגה רשלנית או בחוסר זהירות, תיקי נהיגה בשכרות, נהיגה בשלילה ועוד. כאן אסביר מהי מהירות מופרזת, מהם הכללים לפיהם פועלת המשטרה, כדי לאכוף את עבירת המהירות, מהם כשליים ראייתים בתיק מהירות גבוהה. 

כמו גם, ראו הלכה למעשה בייצוגו של עו”ד תעבורה חיים אליה, כיצד דוח”ות אלו הפכו כלא היו כאשר, המאשימה ביקשה עבודות שירות בתיק של מהירות גבוהה – במקום 80 קמ”ש נסיעה של 190 קמ”ש, קנס ופסילה. לשם המחשה, מהירות זו, הינה פי 2 וחצי מהמהירות המותרת – תיק שהסתיים בקנס בלבד.

ובמקרה אחר, שני תיקים של נסיעה במהירות מעל 43 קמ”ש, שניהם הסתיימו בקנס. נזכור כי, ישנה פסילה של – 3 חודשי מינימום, קנס ותנאי. (יודגש כי, בנסיבות מיוחדות גם מאסר על תנאי).

מהי מהירות סבירה או מהירות מופרזת ? 

להלן טבלת מהירות הנסיעה המותרת על פי תקנה 54 לתקנות התעבורה:

תקנות 51-52 ו-54 לפקודת התעבורה מסדירים את סוגי המהירות:

“51. מהירות סבירה – “לא ינהג אדם רכב אלא במהירות סבירה בהתחשב בכל הנסיבות ובתנאי הדרך והתנועה בה, באופן שיקיים בידו את השליטה המוחלטת ברכב.

“52. האטה (תיקון: תש”ל, 64) בכפוף לאמור בתקנה 51 חייב נוהג רכב להאיט את מהירות הנסיעה, ובמידת הצורך אף לעצור את רכבו, בכל מקרה שבו צפויה סכנה לעוברי דרך או לרכוש, לרבות רכבו הוא, ובמיוחד במקרים אלה: (1) בתוך שטחים בנויים מאוכלסים ובקטעי דרך שבתים בנויים לצדם ותנועת הולכי רגל מצויה בהם; (2) בדרך שאינה פנויה; (3) כשהראות בדרך מוגבלת מכל סיבה שהיא; (4) בהיכנסו לעקומות חדות ובנסעו בהן; (5) בקרבת קבוצת ילדים או בקרבת התקהלות; (6) בהתקרבו למעבר חציה; (7) בהתקרבו לפסגה או למקום שבו שדה הראיה מוגבל; (8) בירידה תלולה או ארוכה; (9) בהתקרבו לגשר צר ובעברו עליו; (10) בפגשו או בעקפו קבוצת אנשים ההולכת בסך; (11) בפגשו או בעקפו בעלי-חיים; (12) בהתקרבו אל אוטובוס העומד בתחנה ובעברו על ידו; (13) בהתקרבו אל אוטובוס, טיולית או רכב מסחרי המסיע ילדים וסומן כך, שנעצר לשם העלאת ילדים או הורדתם, ובעברו על ידו; (4) ברחוב משולב. (15) באזור מיתון תנועה; (16) במנהרה.”

כיצד משטרת ישראל מתמודדת עם דוחות של מהירות מופרזת ? 

ראשית עפ”י תקנות התעבורה ופקודות המשטרה, האכיפה חייבת להתבצע ע”י שוטר או קצין אשר מוסמך לעשות כן, נניח והשוטר לא שמר על טווח ראיה עד עצירת הרכב או שוטר שאינו מיומן לאכוף בדבורה או ממל”ז. והרי לנו כשליים ראייתים בדו”ח מה שמוביל לקושי לא מבוטל לביסוס הרשעה בתיק. כפועל יוצא מכך, לזיכוי הנאשם לחילופין הקלה בענישה.

בטרם סיכום אציין כי לא כדאי להגיע לבית משפט לבד ולייצג את עצמך ועכשיו לסיכום – בכול תיק ותיק, נמצאים כשלים ראייתים הרי שהללו לעיל מהווים דוגמה ולשם המחשה. עו”ד תעבורה חיים אליה , כמי שיכול להפחית את משקלו של התיק וקריאה למאשימה להגיע להסדר טיעון כדבעי.

אצלנו ייעוץ ראשוני ללא עלות צור קשר – משרד 077-530-9587 מקרים דחופים 0524-42-42-21 עו”ד תעבורה חיים אליה.  

 ראה חיפושים קשורים בנושא זה :

עורך דין תעבורה - מאמרים אחרונים
עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

איתור דוחות משטרה

פורסם ב- 28/11/2019מצלמות המהירות והשוטרים האורבים לנהגים בכל פינה נסתרת אפשרית, גרמו לנהגים רבים לקבל דוחות משטרתיים, כאשר במקרים רבים, הדוחות אינם מוצדקים. בפרט מצלמות

קרא עוד »

עורך דין פלילי ותעבורה חיים אליה

חיים אליה עורך דין לתעבורה ומשפט פלילי עו"ד אליה סיים תואר ראשון ותואר שני במשפטים בהצלחה יתרה, במהלך ההתמחות התמחה עורך דין אליה במשרד העוסק אף הוא במשפט הפלילי ודיני תעבורה. למשרד הצלחות מוכחות רבות בתחום משפט הפלילי ודיני תעבורה, משרד עורכי דין אליה ברשות עורך דין חיים אליה, העוסק בתחום התעבורה ומשפט פלילי הוא כבעליו וכמי שייסד משרד זה. כיום המשרד מונה עוד מספר עורכי דין במחלקות שונות ובענפי משפט שונים. במחלקה הפלילית ייחודיות וחשיבה אסטרטגית – ייצוג בכל בתי המשפט ברחבי הארץ, במגוון עבירות- אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש, ייצוג בהליכי מעצר ימים / תום הליכים, ייעוץ לפני חקירת משטרה, ייצוג בוועדות שליש בכלא. הן עברייני נוער בדגשים על חוק הנוער, והן בגירים ובדין הרגיל. בתחום דיני התעבורה ייצוג במגוון עבירות: נהיגה בשכרות נהיגה, תחת השפעת סמים, מהירות מופרזת נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון, פסילות מנהליות דוחות תנועה/ קנסות, תיקי משרד התחבורה, מעצרים.
עורך דין מקצועי עזר לי מאודלכל אורך התהליך הציג את הדברים בשקיפות מלאהיחס אדיב ושירות מעולה
Daniel
Daniel
14:05 11 Mar 20
אליענה אליאן פרנסיס
אליענה אליאן פרנסיס
22:45 10 Mar 20
עו״ד תותח!! בעל יכולות חיוביות נתינה מעל או מעבר , ממליץ בחום !!
ארגה אנדשאו
ארגה אנדשאו
08:05 10 Mar 20
עורך דין מעולה! לא יכולתי לבקש יותר טוב. נותן מיליון אחוז מעצמו ודואג מעבר. מחויב לעבודתו בצורה יוצאת דופן.תודה רבה חיים!
miri oshri
miri oshri
19:02 17 Feb 20
עורך דין מקצועי, סבלני , בעל הבנה והתנהלות נכונה מול הלקוחות ויילך עם התיק עד הסוף.ממליצה בחום!❤️
אלינה שצברק
אלינה שצברק
12:00 10 Feb 20

צור קשר

 • מפת אתר

 • פוסטים אחרונים

 • Tags

 • אזורי שירות

 • צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Call Now Button
  small_c_popup.png

  Let's have a chat

  צור קשר לכל שאלה אנו כאן כדי לסייע

  Open chat
  1
  היי, צריך ייעוץ ?
  כתוב הודעה או התקשר.
  Powered by